کد خبر: 157632

جزئیات کمک‌های عربستان را فاش نخواهیم کرد

نخست وزیر پاکستان ضمن اعلام اینکه بسته امدادی کلانی از چین و عربستان دریافت شده است گفت: جزئیات کمک‌هایی که از عربستان می‌گیریم را اعلام نمی‌کنیم.
اتاق خبر 24

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: جزئیات بسته های امدادی که از عربستان گرفته‌ایم را فاش نمی‌کنیم.

وی تصریح کرد: اگر این جزئیات این بسته‌ها فاش شوند ممکن است کشورهای دیگری نیز این توقع را داشته باشند ولی تا این اندازه می توان گفت که حجم این کمک‌ها بسیار زیاد است.

عمران خان افزود: چین بسته امدادی بسیار بزرگی برای پاکستان در نظر گرفته که بی‌اغراق بزرگترین بسته امدادی این کشور تلقی می‌شود که تا به حال به هیچ کشوری پرداخت نشده است.

نخست وزیر پاکستان اضافه کرد: زمانی که حکومت را به دست گرفتیم با مشکلات و موانع بسیاری مواجه بودیم و بسیاری از صنایع اقتصادی کشور با مشکل مواجه بودند.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: میزان خسارت بخش انرژی در سال 2013رقمی بالغ بر 400میلیارد روپیه بود ولی در سال 2018 این رقم به 1200 میلیارد روپیه رسید و تنها در بخش انتقال گاز پاکستان با یک ضرر 150میلیارد روپیه ای مواجه بود.

وی اظهار داشت: خسارت شرکت هواپیمایی بین المللی پاکستان نیز بالغ بر 400 میلیارد روپیه بود و فائق آمدن بر مشکلاتی که از این خسارت‌ها ناشی می‌شد تنها یک راه حل داشت و آن هم این بود که با تکیه بر وام‌های خارجی این مشکلات را رفع کنیم.

عمران خان گفت: دلیل اصلی این مشکلات این است که برخی سیاستمداران گذشته پاکستان به جای خدمت به مردم و کشور، اموال عمومی را سرقت کرده و به خارج منتقل کرده‌اند که ما توسط سازمان‌های تحقیقاتی و نظارتی پیگیر برگشت این اموال هستیم.

نخست وزیر پاکستان اضافه کرد: ما ترسی از تغییر سخنان خود در جایی که باعث بهبود اوضاع کشور شود نداریم و اشتباهات خود را به آسانی خواهیم پذیرفت.

گفتنی است عمران خان پیش از رسیدن به قدرت یک برنامه 100 روز ارائه کرده و اعلام کرده بود: ظرف 100 روز اوضاع کشور را متحول خواهم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.