کد خبر: 157200

افزایش سن شاسی‌بلندها و خودروهای آمریکایی/خانواده های متوسط توان خرید خودروهای جدید را ندارند

متوسط عمر خودروهای آمریکایی از 9.3 سال در 2009 به 10.5 سال در 2017 افزایش یافته که نشانگر استفاده بیشترِ مردم از خودروهای قدیمی و به تعویق انداختن تصمیم‌شان در خرید یک خودروی جدید است.
اتاق خبر 24

براساس داده‌های اخیر سازمان حمل و نقل  آمریکا حجم معادلات خودرو در بودجه خانوار از سال 2009 در این کشور کاهش یافته است. بررسی‌های این سازمان در خصوص معاملات خودروهای شخصی نشان می‌دهد، مردم آمریکا خودروهای کاری، شخصی، خانوادگی و ون‌هایشان را برای مدت بیشتری نگه داشته و از آنها کار می‌کشند.

متوسط عمر خودروهای آمریکایی از 9.3 سال در 2009 به 10.5 سال در 2017 افزایش یافته که نشانگر استفاده بیشترِ مردم از خودروهای قدیمی و به تعویق انداختن تصمیم‌شان در خرید یک خودروی جدید است.

پیر شدن خودروهای خانوار در آمریکا در میان تمامی خودروهای سبک به ویژه پیک‌آپ‌تراک‌ها، ون‌ و شاسی‌بلندها دیده می‌شود. خودروهای سبک آمریکایی با 0.4 سال کمترین پیرشدگی و پیک‌آپ تراک‌های (وانت های تک یا دو کابین) با افزایش فرسودگی  2.4 سال بیشترین میزان پیری را از آن خود کرده‌اند.

رکود در بودجه خودروی خانوار به معنای مصرف بیشتر سوخت در صنعت حمل و نقل است، چرا که خودروهای جدیدتر براساس چارچوب‌های اقتصاد سوخت و بهره‌وری‌ بیشتر طراحی و ساخته می‌شوند.

خانوارهایی با درآمد کمتر در آمریکا همواره  تمایل به خرید خودروهای قدیمی از خانواده‌های پردرآمدتر داشته‌اند، اما از سال 2009 این فاصله بسیار کمتر شده ‌است. متوسط سن خودروهای کارکرده توسط خانوارهای پردرآمد بیشتر شده و به همین دلیل خانواده‌های کم درآمد شانس کمتری در استفاده از خودروهای کار کرده دارند. از طرفی پیری و فرسودگی خودروها تصمیم خانوارها برای خرید یک خودروی جدید را به تعویق انداخته یا آنها را به خرید یک خودروی کار کرده بهتر ترغیب می‌کند. داده‌های مرکز آمار آمریکا در حوزه "بررسی مصرف مشتریان" نیز حکایت از خرج و هزینه‌های بیشتر برای نگه‌داری و تعمیر اتومبیل در سال‌های اخیر دارد.

با وجود رکود در حجم معاملات خودروهای خانگی، آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا از ادامه روند روبه رشد اقتصاد سوخت به دلیل افزایش فناوری‌های پیشرفته در تمامی انواع خودروهای سبک خبر داده است.

منبع: خبرگزاری ایلنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.