کد خبر: 156716

حمایت آمریکا از داعش، در بمباران افغانستان

مقامات محلی در شرق افغانستان اعلام کردند که در بمباران جنگنده‌های آمریکایی در ولایت «ننگرهار» شماری از نیروهای امنیتی افغان کشته شدند که در حال عملیات علیه داعش بودند.
اتاق خبر 24

 «قاضی طارق» فرماندار شهرستان «نازیان» ولایت «ننگرهار» از کشته شدن 2 نیروی پلیس افغان و 3 نفر از نیروهای پلیس محلی در حمله هوایی آمریکا خبر داد.

وی گفت که این رویداد در حالی رخ داد که صدها نفر از نیرهای حامی دولت در کنار نیروهای امنیتی مشغول عملیات علیه داعش بودند.

یک منبع نیز به «پژواک» گفته است که این حمله هوایی به اشتباه نیروهای امنیتی افغان را هدف قرار داده است.

با افزایش بی‌سابقه حملات هوایی آمریکا در افغانستان تلفات نیروهای امنیتی افغان نیز افزایش یافته است و بارها نیروهای امنیتی افغان نیز جان خود را در این حملات از دست داده‌اند.

از سوی دیگر نیز از زمان ظهور داعش در افغانستان مقامات محلی و نمایندگان پارلمان این کشور نیز بارها درباره حمایت بالگردهای آمریکایی از گروه تروریستی داعش انتقاد کرده‌اند.

مقامات افغان و کارشناسان همواره تاکید کرده‌اند: با توجه به اینکه حریم هوایی افغانستان تحت کنترل آمریکا قرار دارد، واشنگتن باید درباره انتقال تسلیحات و جنگجویان داعشی توسط بالگردهای ناشناس در افغانستان پاسخ دهد.

«عبدالله قرلق» نماینده ولایت قندوز در سنای افغانستان نیز چندی قبل تصریح کرد که نیروهای آمریکای در قندوز و سایر ولایت‌های شمالی، گروه طالبان را هدف قرار می‌دهند، اما به فرماندهان گروه تروریستی داعش اجازه می‌دهند تا آزادنه فعالیت کنند.

وی تصریح کرد که برخورد دوگانه آمریکا سبب شده است تا مردم افغانستان به مبارزه با تروریسم اعتماد خود را از دست بدهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم