کد خبر: 156673

فعال کردن ویژگی مزاحم نشوید در ios 12

ویژگی مزاحم نشوید یا Do Not Disturb که در ios 11 معرفی شد، خیلی مورد توجه کاربران واقع نشد و بسیاری از کاربران خواستار تغییراتی در آن شدند که دسترس پذیرتر و مفید تر باشد.
اتاق خبر 24

ویژگی مزاحم نشوید  یا Don’t disturb با این قابلیت همراه شده که می توانید آن را در بازه های زمانی خاصی فعال کنید؛ مثلا می توانید وقتی محلی را ترک می کنید و یا در انتهای یک رویداد، این ویژگی را فعال کنید. یکی دیگر از تفاوت های این قابلیت با نسخه های قبلی در این است که در شب هرگز فعال نخواهد شد و وقتی از خواب بر میخیزید به جای دیدن انبوهی از پیام های مختلف تنها ساعت را می بینید.

به همین جهت یکی از ویژگی های این حالت جدید Bedtime است که از طریق تنظیمات Do not disturb قابل فعال شدن است و به این ترتیب اگر در این زمان به تلفنتان نگاه کنید و بخواهید ساعت را بررسی کنید، نمی توانید به جای رفتن به رختخواب از طریق یک اعلان فیس بوک ابه این برنامه فیس بوک کشیده شوید و در شب از آن استفاده کنید.
حالت مزاحم نشوید را می توان به صورت پیش فرض از مرکز کنترل گوشی فعال کرد. برای این کار نیاز به بالا کشیدن پنجره مرکز کنترل در ios 12 دارید. می توانید نماد Do not disturb را که به شکل هلال ماه است در مرکز کنترل پیدا کنید و برای فعال کردن تنها کافیست بر روی ضربه بزنید. برای سفارشی کردن حالت این ویژگی به تنظیمات سمت راست بروید و سپس بر روی do not disturb بزنید تا به ان برسید.

شما می توانید هر زمان که خواستید آن را فعال یا غیرفعال کنید. برخی گزینه های پیشرفته تر نیز در این ویژگی وجود دارد که می توانید آنها را در حین رانندگی، زمان خواب ، تنظیمات سایلنت کردن و اولویت تماس و … تنظیم کنید. برای مثال حالت سایلنت را می توانید زمانی انتخال کنید که نوتیفیکیشن های تماس را سایلنت کنید. می توانید آن را روی حالت Always قرار داده یا when iphone is locked قرار دهید تا هنگامی که زمانی که گوشی خود را آنلاک می کنید بتوانید این نوتیفیکیشن ها را دریافت کنید و هر بار این اعلان ها مزاحم شما نشوند.

منبع:کالاسودا


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.