کد خبر: 156608

اسنودن: اسرائیل در قتل خاشقچی نقش داشت

کارمند پیشین سازمان جاسوسی آمریکا از نقش رژیم صهیونیستی در قتل نویسنده منتقد سعودی پرده برداشت.
اتاق خبر 24

"ادوارد اسنودن"، کارمند پیشین سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) و آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) و افشاگر برنامه‌های جاسوسی این کشور، سه شنبه طی یک کنفرانس ویدیویی در مکانی نامعلوم در مسکو، ضمن هشدار به اسرائیل درباره اقدامات جاسوسی گستردۀ این رژیم گفت که نرم افزارهای یک شرکت جاسوسی اسرائیلی، در ردیابی و قتل "جمال خاشقجی" نقش داشته است.

بر اساس این گزارش، اسنودن در این کنفرانس ویدیویی به پرسش های "رام بِن باراک" معاون پیشین رئیس موساد و حاضران پاسخ داد.

"اسنودن" گفت که شرکت اسرائیلی NSO، که فروشندۀ تجهیزات و نرم افزارهای سرقت دیجیتال است، در کشورهایی که به لحاظ حقوق بشر در شرایط نامساعدی به سر می برند، به کار گرفته شده است.

وی افزود که از نرم افزار شرکت NSO، برای ردیابی گروهی از روزنامه نگاران، فعالان حقوق بشر و وکلا، در مکزیک و برخی مناطق دیگر، استفاده شده است و حتی این نرم افزار، در ردیابی و قتل "جمال خاشقجی" روزنامه نگار منتقد سعودی در سفارت این کشور در استانبول نیز نفش داشته است.

"اسنودن" تصریح کرد که از این نرم افزار تنها برای دستگیری مجرمان و متوقف نمودن اعمال تروریستی و نجات جان انسان ها استفاده نمی شود، بلکه هدف آن تنها به دست آوردن درآمد است؛ که این میزان بی مبالاتی، جان انسان ها را تهدید می کند.

او ضمن دفاع از اقدامات خود در راستای افشای جاسوسی های آژانس امنیت ملی آمریکا، تأکید کرد که اقدامات گستردۀ جاسوسی، ارتباطی به برقراری امنیت ندارد، بلکه به معنای نظارت و کنترل همه جانبه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.