کد خبر: 156396

13آبان بدون سانسور

موج استکبار ستیزی ایرانیان در سالروز تسخیر لانه جاسوسی و مصادف با شروع دور جدید عداوت تحریمی آمریکا، رسانه های دنیا را فرا گرفت.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

مراسم راهپیمایی یو الله ۱۳ آبان با حضور اقشار مختلف مردم، از جمله دانش آموزان و دانشجویان و جمعی از مسئولان در مقابل لانه جاسوسی (سفارت پیشین آمریکا در تهران که سال 58 توسط دانشجویان خط امامی تسخیر شد) برگزار شد. شعار راهپیمایی امسال علاوه بر «مرگ بر آمریکا»،‌ شعار «هیهات مناالذله» نیز بود.

 

شرکت کنندگان در مراسم یوم الله 13 آبان در قطعنامه ای با تاکید بر شکست جنگ ترکیبی دشمن ددمنش ضد ملت ایران اعلام کردند، مصرانه خواهان استفاده حداکثری از توانمندی نسل جوان پویا، خلاق و انقلابی و اهتمام مسئولان در تحقق این مهم به عنوان شرط لازم برای بالندگی بیش از پیش نظام اسلامی و تداوم دستاوردهای بی بدیل چهل سال گذشته انقلاب بدون وابستگی به قدرت های پوشالی و عهدشکن هستیم.

 

بیش از 4 هزار عوامل رسانه‌ای اعم از خبرنگار، تصویربردار و عکاس مراسم 13 آبان را در سراسر کشور پوشش خبری می دادند. همچنین زنگ استکبارستیزی در بیش از 105 هزار مدرسه در سراسر کشور ساعت 8 صبح نواخته شد.

 

راهپیمایی ۱۳ آبان سال جاری مورد توجه ویژه خبرنگاران خارجی قرار گرفت. طبق اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان امسال در تهران از سوی ۱۲۰ خبرنگار، عکاس و فیلمبرداری خارجی پوشش داده شد.

در این مراسم تعدادی از خبرنگاران خارجی در مصاحبه با افراد شرکت کننده در این راهپیمایی به ویژه دانشجویان و دانش آموزان نظر آنها را در مورد اعمال مجدد تحریم ها از سوی آمریکا علیه ایران ، تاثیر آن بر زندگی مردم ایران و رابطه ایران و آمریکا پرسیدند.

 

رسانه های جهان از 13آبان چه گفتند؟

بسیاری از شبکه های خبری جهان همزمان با آغاز راهپیمایی 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی، به پوشش این رویداد پرداختند و بویژه راهپیمایی مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران را پخش کردند.

بیشتر رسانه ها به حضور گسترده جوانان و دانش آموزان در این راهپیمایی و متفاوت بودن آن اذعان و تاکید بر حمایت از انقلاب و ایستادگی در مقابل آمریکا را فصل مشترک راهپیمایی امسال عنوان کردند.

 

آسوشیتدپرس

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که هزاران ایرانی با برگزاری راهپیمایی در تهران، سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در ایران را گرامی داشتند، آن‌هم در شرایطی که دولت ایالات متحده تمامی تحریم‌های برداشته شده براساس برجام را دوباره اعمال می‌کند.

به نوشته آسوشیتدپرس، جمعیت حاضر در این راهپیمایی شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را سر می‌دادند. این در حالی است که تلویزیون دولتی ایران نیز می‌گوید در شهرهای دیگر نیز تظاهرات مشابهی برگزار شده است.

 

اسپوتنیک

این رسانه روسی در پوشش خبری زنده و ویدئویی خود از تظاهرات مردمی 13 آبان نوشت: هزاران ایرانی روز چهارم نوامبر (13 آبان) برای بزرگداشت 39مین سالگرد تسخیر سفارت ایالات متحده به خیابان‌های تهران سرازیر شدند.

 

دیلی‌میل

نشریه انگلیسی دیلی‌میل نیز در گزارش خود از راهپمایی امروز ملت ایران علیه آمریکا نوشت که ایرانی‌ها هر سال تسخیر سفارت ایالات متحده را به عنوان یک ضربه سنگین علیه آمریکا جشن می‌گیرند، دولتی که از حکومت خودکامه محمدرضا پهلوری حمایت می‌کرد. محوطه سفارت امریکا در ایران به عنوان «لانه جاسوسی» مشهور است.

به نوشته دیلی‌میل، خشم و بی‌اعتمادی به آمریکا پس از تصمیم ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای برجام - علیرغم پایبندی تهران به مفاد توافق - در حال افزایش دوباره است.

 

سیاتل تایمز

این نشریه آمریکایی نیز در گزارشی با اشاره به راهپیمایی هزاران ایرانی به مناسب سالگرد تسخیر سفارت آمریکا، نوشت این تظاهرات و شعارهای ضدآمریکایی در شرایطی انجام می‌شود که دولت ترامپ روز جمعه گذشته اعالم کرد که تحریم‌ها علیه بخش‌های کشتی‌رانی، مالی و انرژی ایران دوباره اعمال خواهند شد.

sytltymz.jpg

الجزیره

شبکه الجزیره با پوشش زنده راهپیمای 13 آبان تهران نوشت: ایرانی‌ها سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در ابتدای انقلاب در سال 1979 را گرامی داشتند.

 

المیادین

شبکه تلویزیونی المیادین نیز در گزارش خود نوشت که در روز تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، در تهران به مناسبت روز مبارزه با استکبار جهانی تظاهراتی در مقابل محل سابق سفارت آمریکا برگزار شد.

 

المنار

شبکه تلویزیونی المنار نیز در گزارش لحظه‌به‌لحظه خود از راهپیمایی‌های مردمی امروز در ایران نوشت: راهپیمایی‌های بزرگی در استان‌های ایران به مناسب بزرگداشت روز مبارزه با استکبار جهانی برگزار شد.

lmnr.png

عرب نیوز

عرب نیوز هم در این رابطه نوشت: ایرانیان برای برگزاری مراسم سالگرد تسخیر سفارت آمریکا راهپیمایی کردند.

این رسانه در ادامه نوشت: در حالی که آمریکا تمامی تحریم های لغو شده به موجب توافق هسته ای را مجددا علیه ایران اعمال کرده، هزاران نفر در تهران با تجمع در مقابل سفارت سابق آمریکا در تهران سالگرد تسخیر آن را برگزار کردند.

rb_nywz.jpg

شینهوا

همچنین خبرگزاری شینهوا چین با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان گزارش داد هزاران ایرانی در سالروز تسخیر سفارت آمریکا در تهران در مقابل ساختمان این سفارت که اکنون "لانه جاسوسی" نامیده می‌شود، دست به تظاهرات زدند. در ادامه این گزارش آمده است: تظاهرکنندگان پلاکاردهایی را در دست داشتند و علیه آمریکا و متحد آن -اسرائیل- شعار می‌دادند.

shynhw.jpg

i24

شبکه خبری i24 رژیم صهیونیستی هم در خبری به پوشش مراسم ۱۳ آبان پرداخت و نوشت در سی و نهمین سالگرد تسخیر سفارت آمریکا، گروه‌های مختلف مردم ایران با شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل در پایتخت و شهرهای دیگر تجمع کردند.

i24.jpg

رویترز

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد،ایرانیان در مراسم 13آبان امسال ، شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

 

ای‌بی‌سی‌نیوز

شبکه آمریکایی «ای‌بی‌سی‌نیوز» هم در بازتاب راهپیمایی 13آبان، به خیل عظیم تظاهرات‌کنندگان ایرانی اشاره کرد و گزارش داد،تصاویر باراک اوباما و پرچم آمریکا زیر پای راهپیمایان لگدمال شد.

 

یدیعوت آحارونوت

یدیعوت آحارونوت در خبری فوری ضمن پوشش خبری این مراسم از طنین افکن شدن شعار‌های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل خبر داده و نوشت: تلویزیون ایران به پخش زنده این مراسم در شهر‌های سراسر کشور پرداخت.

ydywt_ahrwnwt.png

گازته استاندارد

خبرگزاری گازته استاندارد نیز از حضور گسترده ایرانیها در برگزاری مراسم ۱۳ آبان همزمان با آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران خبر داد.

gzth_stndrd.png

روزنامه آیریش اگزماینر

پایگاه اینترنتی روزنامه آیریش اگزماینر نیز با اشاره به برگزاری تظاهرات ضدآمریکایی در ایران، نوشت که بازگشت تحریم‌های آمریکا و خروج از توافق هسته‌ای باعث شده خشم و بی‌اعتمادی مردم ایران نسبت به ایالات متحده افزایش چشمگیری داشته باشد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.