کد خبر: 156165

تخلف بزرگ سیتی و PSG با همکاری رئیس فیفا!

فوتبال لیکس ادعا کرد یوفا در تخلفات مالی پاری سن ژرمن و منچستر سیتی به آنها کمک کرده است.
اتاق خبر 24

در تحقیقات EIC در مورد تخلفات مالی 2 باشگاه متمول پاری سن ژرمن و منچستر سیتی اسناد قابل توجهی منتشر شده است. در این اسناد آمده است: EIC اسنادی دارد که نشان می دهد یوفا توافقاتی با این 2 باشگاه داشته و به آنها اجازه داده با پرداخت صدها میلیون یورو، قوانین فیرپلی مالی یوفا را دور بزنند.

مدیران ارشد از جمله دبیر کل سابق و رئیس فعلی فیفا جان اینفانتینو شخصا در این پرونده مداخله کرده تا یوفا با باشگاه های بزرگ مدارا کند و این در حالیست که بررسی نقض قانون در مورد تیم های ضعیف تر از نظر مالی در کشورهایی مانند ترکیه و رومانی با شدت زیادی در حال انجام بوده است. در این میان ابتدا باشگاهی مانند میلان از شرکت در لیگ اروپا محروم می شود اما درخواست تجدید نظر آنها مورد موافقت قرار می گیرد.

حالا ده ها میلیون اسناد و مدارک فوتبال لیکس توسط نشریه آلمانی اشپیگل جمع آوری شده است. مجموعه داده ها و اسناد شامل بیش از 70 میلیون سند و مدرک و تقریبا 3.4 ترابایت بوده و بزرگترین اطلاعات افشاگرانه روزنامه نگاری تا امروز بوده است.

در طول 8 ماه گذشته، حدود 80 روزنامه نگار و کارشناسان فن آوری از 15 رسانه در مورد معاملات غیر قانونی و یا پنهان در صنعت فوتبال به جمع آوری اطلاعات پرداخته اند.

بخشی از این پرونده در مورد 2 باشگاه منچسترسیتی و پاریس سن ژرمن است. منچسترسیتی از سال 2010 متعلق به شیخ منصور بن زاید آل نهیان، برادر محمد بن زاید آل نهیان حاکم ابوظبی بوده و باشگاه پاری سن ژرمن نیز متعلق به شرکت های سرمایه گذار قطری است که توسط امیر قطر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی حمایت می شود.

زمانی که بخش مالی یوفا این 2 باشگاه را مورد تحقیق قرار داد، مشخص شد که ارقام بی سابقه ای برای اسپانسری آنها پرداخت شده است. به عنوان مثال سازمان گردشگری قطر مبلغی بین 700 میلیون یورو تا 1.125 میلیارد یورو را طی 5 سال برای حمایت از باشگاه پاری سن ژرمن پرداخت کرده است.

یافته های بعدی نشان می دهد که ارقام این معاملات در ادامه به شدت افزایش یافته است. کارشناسان مستقل استخدام شده توسط یوفا اظهار داشتند که قراردادهایی که در ابتدا حدود 200 میلیون دلار در سال بود، در حقیقت ارزش واقعی بین 3 تا 5 میلیون یورو داشتند و این یعنی ارقام 40 تا 60 بار برابر کمتر ثبت می شد.

همچنین داستان های مشابهی هرچند با ارقام پایین تر در باشگاه منچسترسیتی نیز وجود داشت،. یوفا مدعی شد شیخ منصور تأثیر قابل توجهی بر 2 تا از حامیان اسپانسرهای منچسترسیتی داشته و قراردادها حداقل 3 برابر ارزش واقعی بازار بوده است.

این اسناد همچنین نشان می دهد جانی اینفانتینو قبل از به ریاست فیفا رسیدن در سال 2015، به طور مستقیم با باشگاه های تحت بررسی از سوی یوفا مذاکره کرده و توافقاتی پنهانی با آنها انجام داده است.

منبع: ورزش 3

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.