کد خبر: 155920

زمان عرضه بعدی نفت خام در بورس

مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه بعد از ارزیابی از بازخورد معامله روز گذشته نفت خام، نسبت به اعلام زمان عرضه بعدی اقدام خواهد شد، گفت: وزارت نفت نظرات اصلاحی را در اطلاعیه بعدی لحاظ می‌کند.
اتاق خبر 24

سیدعلی حسینی با اشاره به معامله ۲۸۰ هزار بشکه نفت خام در اولین عرضه در رینگ صادراتی بورس انرژی گفت: برای عرضه بعدی نفت خام، باید منتظر اعلام شرکت ملی نفت باشیم؛ چراکه برنامه‌ریزی در این خصوص به این شکل است که ارزیابی از بازخورد عرضه دیروز صورت گرفته و بر اساس آن تصمیم گرفته شود که آیا عرضه‌های دیگری صورت گیرد یا زمان آن چه وقت باشد.

مدیرعامل بورس انرژی افزود: به لحاظ قانونی و کارشناسی، عرضه دیروز یک عرضه موفق به شمار می‌رفت؛  چراکه حداقل خرید تعیین شده برای آن، ۳۵ هزار بشکه بوده؛ در حالی که ۲۸۰ هزار بشکه معامله شد و به نظر من عرضه موفقی بود. باید توجه داشت که این اولین باری بود که این عرضه صورت گرفت.

وی تصریح کرد: هر کار نو ملاحظات خاص خود را دارد و شرکت نفت نیز قبول کرده که اگر عرضه‌های نفت خام تداوم داشته باشد، حتما نظرات دست‌اندرکاران و فعالان اقتصادی در اطلاعیه‌های بعدی لحاظ شود.

حسینی در پاسخ به این سوال که دلیل عدم حضور شرکت چندملیتی در عرضه روز گذشته نفت خام چه بوده است، گفت: اطلاعات خریداران محرمانه است؛ ولی موارد مطرح شده در خصوص شرکت چندملیتی به نظر من شایعه است و صحیح نیست و مرجع رسمی هر گونه اظهارنظر راجع به خریداران، شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه(سمات) است.

 

منبع: مشرق نیوز

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.