کد خبر: 155682

تعین تکلیف 4وزارتخانه بدون وزیر

امروز مصادف با 5آبان 1397 نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای چهار وزارتخانه اقتصادی تعیین تکلیف می کنند و با تکیه بر آرای اعتماد خود وزرای معرفی شده از جانب رئیس جمهور را ارزیابی مینمایند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

در نشست علنی روز  یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی نامه رئیس جمهور خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر معرفی وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت را قرائت شد.

 

در نامه رئیس جمهور چهار وزیر پیشنهادی به شرح زیر معرفی شدند:

 

1- وزارت امور اقتصاد و دارایی جناب آقای دکتر فرهاد دژپسند

2- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب آقای محمد شریعتمداری

3- وزارت راه و شهرسازی جناب آقای مهندس محمد اسلامی

4- وزارت صنعت، معدن و تجارت جناب آقای رضا رحمانی

 

به همین ترتیب بنا بر آن شد که امروز مصادف با 5آبان 1397 نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای این چهار وزارت خانه تعیین تکلیف کنند و با تکیه بر آرای اعتماد خود وزرای معرفی شده از جانب رئیس جمهور را ارزیابی کنند.

 

در زیر اخبار لحظه به لحظه جلسه رای اعتماد به وزرای اقتصادی دولت را مشاهده میکنید:

احمد امیرآبادی،  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظهر امروز  (شنبه 5 آبان) بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت، در صحن علنی پارلمان آغاز می‌شود،گفت: نوبت اول بررسی صلاحیت وزرا از ساعت 13 آغاز  و تا ساعت 18 ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: نمایندگان پس از زمانی یک ساعته از ساعت 19 بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی را دوباره از سر می‌گیرند و جلسه بررسی وزرا احتمالاً تا ساعت 21 به پایان رسد.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: امیدواریم بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در  دو نوبت عصر و شامگاهی عملاً به اتمام برسد.

امیرآبادی اظهار داشت: زمان ثبت‌نام نمایندگان به‌منظور اعلام موافقت و مخالفت با وزرای پیشنهادی از ساعت 10 صبح امروز تا ساعت 13 در مقابل درب شمالی صحن، همانند طرح‌ها و لوایح انجام می‌شود که 2 نفر موافق و 2 نفر مخالف براساس قرعه‌کشی انتخاب می‌شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: نمایندگان یکشنبه نیز جلسه علنی دارند  و بر اساس آیین‌نامه داخلی بررسی طرح‌ها و لوایحی را که در دستور‌کار است از سر می‌گیرند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.