کد خبر: 155392

رفتار وحشیانه پلیس آمریکا با دختر سیاه پوست + تصاویر

پلیس فلوریدا پس از آن که دختر نوجوان سیاه پوست غیر مسلحی را در هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم قرار داد در بیانیه ای از عملکرد خود در این باره دفاع کرد.
اتاق خبر 24

پلیس فلوریدا پس از آن که دختر نوجوان سیاه پوست غیر مسلحی را در هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم قرار داد در بیانیه‎ای از عملکرد خود در این باره دفاع کرد.

در جریان این حادثه یک افسر پلیس پس از مقاومت نوجوان سیاهپوست در برابر دستور وی، بار‌ها به پهلوی وی مُشت زد.
 

پلیس آمریکا

 

در ویدئوی کوتاهی که توسط یک رهگذر از این حادثه منتشر شد، مشخص می‌شود که صورت دختر نوجوان سیاه پوست توسط افسر پلیس زن رو به زمین گذاشته می‌شود و افسر مرد که بر پشت دختر زانو زده بود، به پهلوی وی بار‌ها مُشت می زند.

این ویدئو بار‌ها در شبکه‌های اجتماعی مشاهده شد و شبکه‌های تلویزیونی آمریکا نیز آن را پخش کرده‌اند.

اداره پلیس کولد‌اسپرینگز در ایالت فلوریدای آمریکا که این حادثه در محدوده حفاظتی آن رخ داد، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: "افسران پلیس تلاش کردند این دختر نوجوان را بازداشت کنند. با مقاومت وی در برابر بازداشت شدن و آغاز درگیری با پلیس، افسران پلیس به دلیل قد بلند این دختر نوجوان و رفتارش، تلاش کردند وی را روی زمین نگه داشته و دست‌هایش را کنترل کنند. "
 

پلیس آمریکا

 

این توضیحات پلیس از سوی بسیاری از افراد قابل قبول نبوده و موجی از انتقادات را علیه عملکرد پلیس در بازداشت یک دختر نوجوان غیر مسلح به راه انداخت. منتقدان با اشاره به این که راه‌های دیگری غیر از مُشت زدن برای کنترل وجود دارد، در رسانه‎های اجتماعی نوشتند اگر افسران پلیس قادر به کنترل نوجوان ۱۴ ساله غیر مسلح نیستند بهتر است به دنبال شغل دیگری باشند.

مادر این دختر نوجوان آمریکایی در گفتگو با خبرگزاری محلی با اشاره به این که بر اساس ویدئوی منتشر شده دستان وی بسته شده بود و مشخص است که رفتاری تهاجمی نداشت، اظهار داشت که رفتار افسران کاملا از آستانه و حد گذشته بود و یکی از افسران از نیروی بیش از حد نسبت به دخترش استفاده کرده است.

منبع: میزان