کد خبر: 154409

امنیت، مقوله ای اساسی در هر نظام اجتماعی

سردار حسین اشتری در نهمین نشست نیروی انتظامی با سفرا،کارداران و نمایندگان سازمان های بین المللی تهران که در هتل همای تهران برگزار شد گفت : امنیت مقوله ای اجتماعی در هر کشوری است .
اتاق خبر 24

سردار حسین اشتری در نهمین نشست نیروی انتظامی با سفرا،کارداران و نمایندگان سازمان های بین المللی تهران اظهار داشت:بدون تردید برای امنیت در هر جامعه ای به پلیس قدرتمند وتوانمند نیاز است نیروی انتظامی ایران با الهام از آوازه های دینی و عمل به فرمایشات رهبری و با برنامه ریزی و مدیریت جهادی و جلب مشارکت مردمی به موقعیت های چشم گیری در حوزه امنیت و دست پیدا کرده است.

سردار اشتری در ادامه سخنان خود افزود: یکی از نیازهای اولیه و اساسی بشر برای رسیدن به زندگی مطلوب و سعاتمندانه ، برخورداری از امنیت در ابعاد مختلف از قبیل امنیت سیاسی ، اقتصادی وا جتماعی است امنیت مقوله ای اساسی در هر نظام اجتماعی است و هر کشوری اولویت اول ساختار حکومتی خود را برای برقراری امنیت در مقیاس های ملی و داخلی قرار می دهد و بدون تردید برای تامین این امنیت و گسترش آرامش و عدالت به پلیس قدرتمند و رئوف نیاز دارد.

وی افزود: همه ما بر این باوریم که امنیت و آرامش رکن اساسی مناسبات سیاسی و فعالیت های اجتماعی و اقتصادی است و رشد و شکوفایی استعدادها در سایه امنیت و چارچوب مقررات به ظهور می رسد و افراد جامعه می توانند از مواهب آن بهره مند شوند لیکن معضلاتی مانند مواد مخدر، جرایم سازمان یافته و جرایم سایبری و جنایت عظیم تری مانند تروریسم مانع بزرگی برای تحقق این باور مقدس در بسیار از نقاط دنیا و شکل گیری صلح جهانی و بین المللی گردیده اند.

اشتری در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲ هزار همیار و پلیس افتخاری در پلیس فتا داریم اضافه کرد:در هشت سال گذشته ۱۳۳ هزار و ۳۳۳ فقره پرونده تشکیل که از این تعداد ۱۱۱هزار و ۷۶۵ پرونده کشف و ۷۴ هزار و ۹۱۷ نفر دستگیر شده اند و این آمار یعنی حدود ۸۳ درصد کشفیات پرونده داشته ایم.

وی ادامه داد:در شش ماهه اول امسال ۲۶ هزار و ۹۶۲ فقره پرونده داشتیم که می‌توان گفت: ۵۵ درصد رشد جرایم نمود پیدا کرده است هرچند در این ایام با توجه به مسله سکه ثامن کمی کشفیات کم‌تر بوده است.

 

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.