کد خبر: 154401
معرفی کتاب

کتاب "گریز از ایمان و گریز از عمل" از مرتضی مطهری+ عکس

کتاب گریز از ایمان و گریز از عمل، تنظیم شده هفت جلسه سخنرانى استاد شهید مطهرى است.
اتاق خبر 24

کتاب گریز از ایمان و گریز از عمل، تنظیم شده هفت جلسه سخنرانى استاد شهید مطهرى است. استاد شهید در این مباحث به مسئله ایمان و عمل از نگاه جدیدى پرداخته‌اند و گریزگاه‌ها از ایمان را که بیشتر در دنیاى اروپا مطرح بوده و گریزگاه‌ها از عمل را که بیشتر در جهان اسلام مطرح بوده است بیان و تشریح کرده‌اند که حاوى مطالب نغز و بدیع فراوان است.

کتاب گریز از ایمان و گریز از عمل

این سخنرانى‌ها در سال 1353 هجرى شمسى در مسجد جلیلى و مسجد ابوالفضل تهران (هرکدام پنج جلسه) ایراد شده است و البته فقط هفت جلسه از ده جلسه مذکور در دست است که تنظیم‌شده آن، کتاب موجود را تشکیل مى‌دهد.

استاد شهید مرتضی مطهری، در کتاب گریز از ایمان و گریز از عمل به مسئله ایمان و عمل از نگاه جدیدى پرداخته‌اند و گریزگاه‌ها از ایمان را که بیشتر در دنیاى اروپا مطرح بوده و گریزگاه‌ها از عمل را که بیشتر در جهان اسلام مطرح بوده است ذکر و تشریح کرده‌اند که حاوى مطالب نغز و بدیع فراوان است و گرچه تاریخ این مباحث به سال 1353 باز مى‌گردد ولى گویى براى امروز ما بیان شده است و سبک بیان و محتواى آن به گونه‌اى است که به تعبیر امام خمینى(ره) براى عارف و عامى سودمند و فرحزاست. امید است مورد بهره‌بردارى همه علاقه‌مندان آثار آن اسلام‌شناس عظیم‌الشأن خصوصا نسل جوان قرار گیرد.

موضوع: کلام و عقاید

نویسنده: استاد شهید مطهرى


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.