کد خبر: 151577
عضو سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران؛

۶ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی در صنعت داروسازی کشور

عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، گفت: در صنعت داروسازی­ حدود ۶ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی برای کشور ایجاد می شود.
اتاق خبر 24

دکتر مرتضی خیرآبادی، در آستانه برگزاری نمایشگاه دارو و صنایع وابسته (ایران فارما)، به مشکلات صنعت داروسازی کشور اشاره کرد و گفت: با اینکه سیاست های ترامپ باعث شده تا بسیاری از شرکت های دارویی خارجی امکان حضور در ایران را پیدا نکنند اما ۱۴۰ شرکت از ۲۴ کشور جهان، برای شرکت در نمایشگاه اعلام حضور کرده اند. همچنین پاویون هند و چین در نمایشگاه چهارم ایران فارما حضور دارد.

وی اظهار داشت: خیلی از شرکت­ های خارجی به دنبال وارد کردن صنعت داروسازی ایران به کشور خودشان هستند و کشورهایی مثل کره، اردن، ابوظبی و عمان سعی می ­کنند نیروهای تخصصی ایران را در صنعت بایوتکنولوژی جذب کنند.

خیرآبادی با اظهار تاسف از اینکه صنعت توانمند داروسازی نتوانسته است جایگاه خودش را در صادرات پیدا کند؛ عنوان داشت: از شما اصحاب رسانه انتظار می­رود تا با پوشش اخبار این نمایشگاه و اتفاق ­هایی که در آن می افتد؛ این افتخار ایرانی را به مردم و مسئولین داخل کشور و سیاستمداران کشورهای دیگر انتقال دهید.

وی اضافه کرد: ما با افتخار اعلام می­ کنیم که در صنعت داروسازی­ حدود ۶ میلیارد دلار (با تولید دارو) صرفه جویی ارزی می کنیم.

خیرآبادی با بیان این مطلب که با وزارت امور خارجه هماهنگ شده است تا برای شرکت­ های خارجی که تمایل دارند در نمایشگاه ایران فارما ۲۰۱۸ حضور پیدا کنند، ۲۴ ساعته ویزا صادر شود، تاکید کرد: در راستای حمایت از کالای ایرانی، هیچ شرکت خارجی با محصول نهایی(finish products) در نمایشگاه غرفه ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر