کد خبر: 150665

تفسیر اشتباه واعظی از سخنرانی آیت الله جنتی

رئیس دفتر رئیس‌جمهور درحالی به آیت‌الله جنتی بابت اظهارات روز گذشته‌اش انتقاد کرده که اساسا صحبت‌های منتشر شده رئیس مجلس خبرگان را درست نخوانده است.
اتاق خبر 24

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور امروز (چهارشنبه) در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: آیت‌الله جنتی گفته‌اند که برخی به نیویورک می‌روند تا با ترامپ ملاقات کنند، این موضوع برای من عجیب بود.

رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: ممکن است هر کسی در کوچه و بازار چنین حرفی بزند ولی این که رییس مجلس خبرگان رهبری صحبتی مطرح کند که هیچ پایه و اساسی ندارد و هیچ وقت هم مطرح نبوده است برای من جای تعجب دارد.
واعظی همچنین گفت : از همه بزرگان کشور می خواهم وقتی می خواهند سخنرانی یا مصاحبه کنند، بیشتر بررسی کنند تا مطالبی که می گویند را مردم بیشتر باور کنند.

تفسیر اشتباه واعظی از سخنرانی آیـت‌الله جنتی

 

* اصل صحبت‌های آیـت‌الله جنتی

این صحبت‌های واعظی درحالی مطرح شده است که مراجعه به اصل سخنان آیت‌الله جنتی خلاف این موضوع را نشان می‌دهد.

آیت الله جنتی  روز گذشته و در پنجمین اجلاسیه مجلس خبرگان با اشاره به رفتارهای اخیر رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به ملت ایران گفت: ترامپ با وجود خروج از برجام و اعمال دو مرحله تحریم علیه مردم ایران مجددا برای فریب مردم اعلام کرده که حاضر است با مقامات ایران بدون پیش شرط مذاکره کند. حتی برخی شیطنت‎ها برای برقراری ملاقات در حاشیه اجلاس سازمان ملل میان ترامپ و آقای روحانی در جریان است. رهبر انقلاب در دیدار اخیر با هیئت دولت این مذاکره و اساسا هر مذاکره‌ای با آمریکا را از این پس را منع فرمودند. 

تفسیر اشتباه واعظی از سخنرانی آیـت‌الله جنتی

 

همچنین بد نیست به مطلب منتشرشده در خبرگزاری فارس و ایسنا هم درباره این بخش از سخنان آیت‌الله جنتی نگاهی بیاندزیم.

فارس:

رئیس مجلس خبرگان رهبری، پیشنهاد مذاکره مجدد از سوی ترامپ را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ترامپ با وجود خروج از برجام و اعمال دو مرحله تحریم علیه مردم ایران مجدداً برای فریب مردم اعلام کرده که حاضر است با مقامات ایران بدون پیش شرط مذاکره کند. حتی برخی شیطنت‎ها برای برقراری ملاقات در حاشیه اجلاس سازمان ملل میان ترامپ و آقای روحانی در جریان است. در حالی که رهبر انقلاب در دیدار اخیر با هیأت دولت و چند اظهار نظر گذشته به شدت این مذاکره و اساساً هر مذاکره ای با آمریکا از این پس را منع فرمودند.

 

ایسنا:

جنتی افزود: ضعف مذاکره کنندگان و عدم رعایت خطوط قرمز رهبری توسط آنان از یک سو و تلاش عده‌ای برای مرتبط کردن مشکلات این مذاکرات به رهبری از مسائلی است که با آن روبه‌رو هستیم و ترامپ هم به دنبال شیطنت هایی است که در حاشیه اجلاس سازمان ملل با آقای روحانی دیدار کند، در حالی که رهبری هم مکررا گفته اند که هیچ مقامی حق ندارد با دولت آمریکا مذاکره کند و اعضای دولت که به سازمان ملل می روند به این رهنمودهای رهبری توجه کنند.

منبع: خبرگزاری فارس