کد خبر: 150304
تحولات پاکستان

ضرب الاجل ۴۸ ساعته عمران خان به مقام‌های پاکستان؛ راهبرد جدید برای ارائه خدمات به زائران عازم ایران

نشست ویژه رسیدگی به مسائل مربوط به عزیمت زائران پاکستانی به ایران و عراق به ویژه ایام محرم به ریاست عمران خان برگزار شد.
اتاق خبر 24

نخست وزیر پاکستان در خصوص تدوین و ارائه راهبرد جدید و موثر برای رسیدگی به مسائل زائرانی که عازم ایران و عراق می‌شوند، به مقامات ارشد وزارت کشور و نهاد‌های امنیتی این کشور ضرب الاجل ۴۸ ساعته داد.
نشست ویژه رسیدگی به مسائل مربوط به عزیمت زائران پاکستانی به ایران و عراق به ویژه ایام محرم، شامگاه یکشنبه به ریاست عمران خان نخست وزیر پاکستان برگزار شد.
عمران خان در این نشست که با حضور سروزیر ایالت بلوچستان پاکستان، شهریار آفریدی وزیر مشاور در امور داخلی پاکستان، دستیار ویژه نخست وزیر و جمعی از مسئولان نهاد‌های امنیتی و مسئولان ایالتی بلوچستان برگزار شد، تامین امنیت زائرانی که به خارج از کشور به ویژه در ایام محرم به ایران و عراق سفر می‌کنند را اولویت مهم دولت خود عنوان کرد.
وی از مسئولان وزارت کشور و نهاد‌های امنیتی خواست، ظرف ۴۸ ساعت آینده نقشه راه جدید برای ارائه تسهیلات به زائران تدوین و ارائه کنند.
نخست وزیر پاکستان به مسئولان دستگاه‌های اجرایی این کشور دستور داد تا برای آسان‌تر شدن رفت و آمد زائران در مرز پاکستان با ایران، تعداد پیشخوان‌های دفتر کنترل گذرنامه (موسوم به اداره اف آی ای) افزایش یابد.
وی همچنین در این نشست، دستور داد تا برنامه و نقشه راه جامع برای ارائه خدمات مداوم به زائران تدوین و اجرایی شود.
نخست وزیر پاکستان در این نشست همچنین به «شهریار آفریدی» وزیر مشاور کشور دستور داد تا فرآیند ارائه خدمات و تسهیلات به زائران پاکستانی را تهیه و برای اجرا، فراهم کند.
عمران خان در این خصوص خواستار هماهنگی سروزیر ایالت بلوچستان، وزیر امور مذهبی و نهاد‌های امنیتی و همکاری بین دستگاهی شد.
به گزارش ایرنا نبود امکانات اقامتی و رفاهی کافی و مناسب در تفتان برای مسافران و زائران، به ویژه در فصول زمستان و تابستان، موجب بروز مشکلات زیادی برای زائران پاکستانی و سرگردانی آن‌ها می‌شود و این مسائل و نارضایتی زائران باعث شده تا این موضوع بار‌ها به رسانه‌های پاکستان کشیده شود.
سالانه صد‌ها هزار نفر از پاکستانی‌های علاقه‌مند به ائمه اطهار (ع) برای زیارت مشهد مقدس و شهر مقدس قم به ایران سفر می‌کنند یا از طریق خاک ایران، عازم عتبات عالیات می‌شوند.
نبود پرواز‌های مستقیم میان پایتخت‌های دو کشور و همچنین جالی خالی پرواز مستقیم بین شهر‌های کویته و زاهدان به عنوان دو استان همجوار در ایران و پاکستان، سبب شده تا زائران پاکستانی، به عشق زیارت ائمه اطهار (ع)، رنج و مصائب فراوان امنیتی، اقامتی، بهداشتی سفر زمینی را به جان بخرند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.