کد خبر: 148222
یادداشت اتاق خبر 24

قتل عام نهنگ ها

زمانی که قتل عام کودکان یمنی برای مردمان متمدن اروپا اهمیتی ندارد، کشتار نهنگ ها نیز برای اجرای یک سنت غلط! یک تفریح است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

هر ساله مردمانی از جزایر فارو که متعلق به کشور دانمارک است، در سواحل خود دست به قتل عام نهنگ ها می زنند.

دریایی از خون در سواحل «فارو» راه می افتد. خون نهنگ های اقیانوس اطلس آب را سرخ رنگ می کند و فریاد و ضجه نهنگ ها در فضای آن کشتارگاه بی رحم، می پیچد و گوش را خراش می دهد.

 

قتل عام نهنگ ها

 

اما مردمان این سرزمین با شادمانی و خرسندی! به کار خود ادامه می دهند و لذت می برند!

حتی کودکان دانمارکی نیز در این آیین خونبار و بی رحم حضور می یابند تا زمانی که بزرگ شدند، ادامه دهنده راه پدران و مادران خود باشند. کودان نیز خشن و بیرحم بار می آیند.

صدها نهنگ از سوی قایق های مردم این منطقه به ساحل هدایت می شوند، مردم در ساحل در انتظار آمدن نهنگ هایی هستند که از سرنوشتشان بی خبرند، نهنگ ها که به ساحل می رسند و به گل می نشینند، مردم وحشیانه به گله نهنگ ها حمله ور می شوند و با چاقو و دشنه و هر آنچه که برای کشتن این نهنگ ها نیاز است، به جان آنها می افتند، آنگاه خون است که در دریا جاری می شود و ضجه های نهنگ های قربانی است که به گوش می رسد!

 

قتل عام نهنگ ها

 

اگر قرن ها پیش بود می شد پذیرفت که مردمان این خطه برای زمستانی سخت و سرد آماده می شوند و برای آن ماه های طولانی زمستان توشه ذخیره می کنند، اما اکنون که شرایط به گونه دیگری است، باز هم باید این سنت اجرا شود؟

حتی کودکان هم وارد میدان کشتار می شوند، طناب‌ها را می‌کشند، به پیکر بی جان نهنگ ها چاقو می زنند و بر روی لاشه آنها بالا و پایین می‌پرند و تفریح می کنن!

قاتلان نهنگ ادعا می کنند که این کار زیر نظر مقررات و قوانین دانمارک انجام می شود.

روش کشتار بر اساس ادعای آنها به گونه‌ای است که نهنگ‌ها کمترین درد و رنج را می کشند، اما این یک ادعای دروغ است.

 

قتل عام نهنگ ها

 

هر سال در چنین روزهایی 800 نهنگ به دست مردمان جزایر فارو به گونه فجیعی کشتار می شوند.

شاهدان عینی این مراسم گفته اند که صدای جیغ نهنگ‌ها هنگام کشتار به گوش می رسد. قاتلان نهنگ قلاب‌هایی به طناب وصل می کنند و نهنگ‌ها را می‌کشند و سپس با چاقو به آنها حمله می کنند و آن را در بدن نهنگ ها فرو می کنند.

نهنگ ها به فجیع ترین شکل ممکن کشتار می شوند، اما خبری از سازمان ها و نهادهای حمایت از حیوانات نیست.

تصور کنید اگر چنین رفتاری در یک کشور دیگر انجام می شد، قطعاً و یقیناً واکنش های تندی علیه آن صورت میگرفت. دانمارک که مدعی حقوق بشر است! نخستین کشوری خواهد بود که واکنش نشان می داد.

برای فرهنگ غربی نه جان انسان های دیگر ارزش دارد، نه جان حیوانان.

 

قتل عام نهنگ ها

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.