کد خبر: 14596
کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۵ - آمریکا

قهرمان المپیک در برابر محمدی زانو زد

دارنده مدال نقره جهان با شکست قهرمان المپیک لندن به مدال برنز جهان رسید.
اتاق خبر 24

 آزادکار وزن 65 کیلوگرم کشورمان در نخستین روز از مسابقات کشتی قهرمانی بزرگسالان جهان در لاس‌وگاس آمریکا در دیدار رده‌بندی برابر حریف آذربایجانی خود به برتری رسید تا به مدال برنز جهان دست پیدا کند.

سید احمد محمدی در دور نخست مسابقات مقابل هابات از اسلواکی با نتیجه 12 بر صفر به برتری رسید. او در 2 دقیقه و 34 ثانیه هابات اسلواک را از پیش‌رو برداشت. وی در دور دوم به مصاف فرانکلین کوبایی رفت و موفق شد با نتیجه 6 بر صفر به برتری رسید. دارنده مدال نقره جهان در دور سوم با برن مت‌کالف آمریکایی سرشاخ شد و در نهایت با نتیجه 5 بر 4 این حریف خود از کشور میزبان را شکست داد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. محمدی در مرحله یک چهارم نهایی با گئورگ بوچار از رومانی که نفر پنجم مسابقات قهرمانی اروپا است، مصاف کرد و با شکست 6 بر یک این کشتی‌گیر راهی مرحله نیمه نهایی شد تا سهمیه المپیک ریو 2016 را نیز کسب کند.

قهرمان آسیا در مرحله نیمه نهایی با چامیزو کشتی‌گیر کوبایی‌الاصل ایتالیا و نفر سوم جهان که طغرل عسکرف قهرمان المپیک لندن را شکست داده مصاف داد و در نهایت در حالی که 2 بر صفر پیش بود با ضربه فنی شکست خورد تا از رسیدن به فینال باز بماند. محمدی در رده‌بندی با عسکرف دارنده مدال طلای المپیک لندن سرشاخ شد و با نتیجه 15 بر 5 به برتری دست یافت تا مدال برنز جهان را از آن خود کند.

در این وزن سوسلان رومانوف روس با نتیجه 6 بر یک گانزوریک از مغولستان را برد تا به مدال برنز برسد. فینال این وزن بین چامیزو کوبایی الاصل که برای ایتالیا کشتی می‌گیرد و نوروزاف ازبکستانی برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم