کد خبر: 145480

زندگینامه "علی‌اصغر مونسان"+ عکس

علی اصغر مونسان(۱۳۴۹- تهران) معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
اتاق خبر 24

علی اصغر مونسان(۱۳۴۹- تهران) معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. علی‌اصغر مونسان که در سال1349 در تهران متولد شده، پس از دریافت مدارک کارشناسی ارشد مدیریت ساخت از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از سازمان مدیریت صنعتی و کارشناسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف به ریاست هیئت مدیره منطقه آزاد کیش رسید. وی مدیرعاملی منطقه آزاد کیش را نیز در پرونده کاری خود دارد.

علی اصغر مونسان

 

مونسان در طی فعالیت حرفه‌ای خود با آشنایی کافی بر اصول مدیریت ساخت به مدیرعاملی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران رسید. از کارهای دیگری که در کارنامه وی ثبت شده‌اند می‌توان به مدیرعاملی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، مدیرعاملی شرکت آتی‌ساز (بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی)، معاونت اجرایی شرکت هریس (ستاد اجرایی فرمان امام ره) و عضویت هیأت مدیره و معاونت اجرایی شرکت دی (بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی) اشاره کرد.
 
علی اصغر مونسان1

 

  مونسان در در سال ۱۳۹۱ به عنوان مدیر نمونه شهرداری تهران معرفی شد و در سال 1393 به عضویت هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس درآمد. وی در سال ۱۳۹۵ نیز چهره سال صنعت ساختمان در گروه «مدیران دولتی» شد.

 

علی اصغر مونسان2

 

در دوره‌ای برخی رسانه‌ها به نسبت خانوادگی مونسان و حسن روحانی ـ رییس‌جمهور ـ اشاره کردند که بعدها روابط عمومی منطقه آزاد کیش این نسبت و اخبار را تکذیب و عنوان کرد که مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد کیش تنها بر اساس کارنامه علمی و عملی و سابقه مدیریتی به مونسان سپرده شده است. خاطرنشان می‌شود؛ هم‌اکنون مونسان به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انتخاب شده و جایگزین زهرا احمدی‌پور خواهد شد.
 
علی اصغر مونسان3

 

منبع: باشگاه خبرنگاران