کد خبر: 145095
رییس کل دادگستری استان تهران :

تدابیر لازم برای حمایت‌ قانونی از تولیدکنندگان و صنعتگران اتخاذ شد

رییس کل دادگستری استان تهران بیان کرد: با تمام توان و ظرفیت از کار، تولید، صنعت و اشتغال در جامعه و کشور حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.
اتاق خبر 24

رییس کل دادگستری استان تهران در نشست با مدیران، فعالان و صنعتگران شهرک صنعتی عباس آباد بر حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران تاکید و بیان کرد: با تمام توان و ظرفیت از کار، تولید، صنعت و اشتغال در جامعه و کشور حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

اسماعیلی گفت: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان بخشی از حاکمیت و به عنوان تکلیف شرعی در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری وظیفه خود می‌دانیم که بیش از پیش در حوزه صنعت و تولید نقش حمایتی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جامعه به فعالیت شما نیاز دارد و شما نیز نیارمند حمایت ما هستید، تصریح کرد: به منظور حمایت و پشتیبانی از کار و تولید و صنعت اعلام آمادگی می‌کنیم.

اسماعیلی در ادامه بیان کرد: در کنار این حمایت و پشتیبانی انتظارات ما تولید با کیفیت و مرغوب است. مردم ما شایسته بهترین‌ها هستند و باید بهترین محصول و تولید را به آن‌ها ارایه دهیم و لذا انتظارمان این است که کار و تلاش بر محور سلامت و قانون باشد.
رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه به استماع مشکلات صنعتگران مبنی بر قطع برق و خسارت به واحدها، کمبودآب، بی ثباتی شغلی و پلمب واحدهای صنعتی بدلیل بدهی بانک ها و .... پرداخت و از صاحبان صنایع خواست یک نفر را به عنوان رابط و مشاور حقوقی انتخاب و به دادگستری استان معرفی کنند که مشکلات حقوقی و قضایی این مجموعه را به ما ارائه دهند.

رئیس کل دادگستری استان تهران  در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان تصریح کرد: در سال گذشته از ناحیه ریاست قوه قضاییه دستورالعملی در رابطه با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در استان ها ابلاغ و تکالیفی برای دادگستری استان ها و اعضای این ستاد مقرر شد.

این مقام قضایی در استان تهران با اشاره به اینکه رویکرد اصلی این ستاد حمایت از سرمایه گذاری، تولید، صنعتگران و کارآفرینان است ،خاطرنشان ساخت: تحقق اهداف و برنامه های مندرج در این دستورالعمل به لحاظ نقش مجموعه های  صنعتی در تولید و اشتغال و مشکلاتی که با آن مواجه هستند ایجاب می کرد که از نزدیک از شهرکهای صنعتی تهران بازدید داشته باشیم.

 وی اضافه کرد: در یک نشست صمیمی مشکلات و انتظارات صنعتگران از دستگاه قضایی را شنیدیم و برای حمایت های قانونی از آنها تدابیر لازم اتخاذ و همچنین در جهت اقدامات حمایتی از این افراد تصمیمات خوبی گرفته شد که قطعا عملیاتی و اجرایی شدن آنها علاوه بر اینکه اعتماد جامعه صنعتگران به دستگاه قضایی ، حاکمیت و نظام را تقویت می کند بلکه موجب برطرف شدن بسیاری از مشکلات و معضلات موجود در شهرک و برآورده شدن انتظارات قانونی آنها خواهد شد.

گفتنی است در این بازدید برداره معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و حجت الاسلام تمجیدی معاون قضایی  دادگستری استان تهران، اسماعیلی را همراهی کردند.

منبع: میزان