کد خبر: 144841

فوتبال در محاصره «ژن»های خوب!

درحالی که کمتر از چهار روز دیگر به آغاز هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر باقی مانده، سازمان لیگ هنوز نتوانسته مجری تبلیغات محیطی را نهایی کند و درحال مذاکره با آقازاده‌هاست!
اتاق خبر 24

سالهاست سازمان لیگ برای انتخاب مجری و کارگزار تبلیغات محیطی فوتبال با مشکل مواجه است و هر قراردادی منعقد کرده مشکلات خاص خودش را داشته و نه تنها حق باشگاه به آنها داده نشده بلکه بخش عمده پول هم به فوتبال نرسیده است.

فصل هجدهم لیگ برتر درحالی از روز چهارم مرداد آغاز می‌شود که سازمان لیگ هنوز بخش عمده‌ای از مبلغ قرارداد فصل گذشته که گفته می شود ۵۰ میلیارد تومان از مبلغ ۶۷ میلیارد کل قرارداد است را دریافت نکرده و مجری تبلیغات محیطی به تعهداتش عمل نکرده است.

با این حال مسئولان سازمان لیگ حدود یک ماه پیش مذاکره برای انتخاب شرکت مجری تبلیغات محیطی را آغاز و با برگزاری مناقصه شرکت برنده را انتخاب کردند و پیش قراردادها هم با این شرکت امضا شد. البته قرارداد نهایی از سوی سازمان لیگ امضا نشد.

در این مورد گفته شد که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال بنابر ملاحظاتی نخواسته سازمان لیگ با این شرکت قرارداد ببندد. با این تفاسیر مسئولان سازمان لیگ درحالی که یک بار مناقصه تبلیغات محیطی را برگزار کردند و برنده هم مشخص شد، اما با این دلیل که شرکت فوق بدهکار است حاضر نشدند قرارداد نهایی را امضا کنند.

این در حالی است که برخی شرکت ها که با آقازاده ها اداره می شوند مذاکراتی را با سازمان لیگ داشته اند و به واسطه ارتباطات و رابطه هایی که وجود دارد قصد گرفتن تبلیغات محیطی فوتبال را دارند. پول فوتبال زیر زبان این افراد مزه کرده و رفته رفته می خواهند کل فوتبال را در اختیار داشته باشند.

یکی از این آقازاده ها سالهاست که از کنار فوتبال و سامانه های پیامکی کسب درآمد می کند و توانسته یک آقازاده دیگر را مسئول شرکت دیگرش کند و حالا آقازاده دوم هم وارد مذاکره با مسئولان فوتبال شده تا بتواند راه دوستش را ادامه دهد!

سازمان لیگ که در فاصله چهار روز تا مانده به شروع لیگ هجدهم هنوز نتوانسته تکلیف مجری تبلیغات محیطی فوتبال را مشخص کند، مذاکراتی را با چند شرکت دنبال کرده و قرار است بزودی همکار خود در تبلیغات محیطی را معرفی کند.

در همین راستا دو آقازاده که از ژن های خوب هستند، مذاکراتی را با مسئولان سازمان لیگ انجام دادند. حمایت یک نماینده مجلس و یک مدیرعامل از این آقازاده در ورودشان به فوتبال بی تاثیر نیست و سازمان لیگ هم بی میل نیست با این افراد قرارداد امضا کند.

بزودی مشخص خواهد شد که برنامه سازمان لیگ برای تبلیغات محیطی لیگ هجدهم چیست؟ اما با توجه به سوابق قبلی خیلی نباید امیدوار بود که باشگاه ها از این درآمد عایدی چشمگیری داشته باشند. شاید نفرات دیگری به جای باشگاه ها از این قراردادها نفع ببرند!

منبع: مشرق نیوز