کد خبر: 143488

اختلاف 40 درجه ای گرم ترین و سردترین نقطه کشور

امروز اختلاف دمای گرم ترین و سردترین نقطه کشور به 40 درجه سانتیگراد می رسد که نشان دهنده طبیعت و جغرافیای فوق العاده جذاب ایران ماست .
اتاق خبر 24

امرور درشرایطی مردم اهواز دمای 51 درجه سانتیگراد بالای صفر راتجربه می کنند که مردم شهرکرد هوای خنک 11 درجه بالای صفر خواهند داشت  .

البته کمینه دمای «لاله زار » کرمان نیز که در ارتفاع 2 هزار و 50 متری از سطح دریا قراردارد امروز 11 درجه ثبت شد .
« امین حسین نقشینه » کارشناس پیش بینی سازمان هواشناسی می گوید: خوزستانی ها امروز نیز در برخی نقاط دمای بالای 50 درجه دارند ودمای شوش نیز همانند اهواز به 51 درجه می رسد ولی فردا و پس فردا این استان با کاهش یکی دودرجه ای دما روبرو می شود . اما متاسفانه در این مدت یعنی دو رور آینده استان های خوزستان و بوشهر بازهم باید با خیزش گردو غبار و آلودگی ناشی از آن دست و پنجه نرم کنند .
دهلران ایلام نیز امروز 50 درجه را ثبت می کند .
به گفته نقشینه دمای استا ن های شمال غرب نیز در 48 ساعت آینده هر روز یک درجه کاهش می یابد و در استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ،اردبیل و سواحل شمالی، آسمان عصرها همراه با افزایش ابر و بارش پراکنده خواهد بود . در تهران طی سه روز آینده هواگرم تر می شود .
دمای پایتخت امروز در ایستگاه مهرآباد به 39 درجه می رسد اما روز دوشنبه دما به 40 درجه بالای صفر می رسد .کمینه دمای تهران فردا 27 درجه است .

منبع:ایران انلاین