کد خبر: 141717

جوان ۳۱ ساله خریدار ۳۸ هزار سکه کیست؟

طبق اعلام دادستانی کل کشور، در جریان طرح پیش فروش سکه دو نفر جمعاً 61 هزار قطعه سکه خریداری کرده اند.
اتاق خبر 24

آمارهای اعلام شده نشان میدهد که خریدار اول 38 هزار قظعه سکه، نفر دوم 23 هزار قطعه و نفر سوم نیز چهار هزار و اندی سکه خریداری کرده اند.

همچنین طبق اعلام سازمان بازرسی،  در طرح پیش فروش سکه بانک مرکزی پنجاه نفر در مجموع 380 هزار سکه طلا خریده‌اند.

ناصر سراج، رئیس این سازمان گفته بود: "7 میلیون و 600 هزار ثبت نام سکه داشتیم که پنجاه نفر، پنج درصد این سکه‌ها را در اختیار دارند."

در تازه ترین خبرها که امروز از سوی سراج به خبرنگاران اعلام شد، آمده است که نفر اول پیش خرید سکه، 38 هزار و 250 عدد سکه خریداری کرده و برای این خرید، رقمی معادل 53 میلیارد و 550 میلیون تومان پول پرداخت کرده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه این فرد تنها 31 سال سن دارد، گفت: در رابطه با فروش و عرضه باید تدابیری اتخاذ و سختگیری‌های اتخاذ شود تا هرکسی که پول دارد نتواند وارد بازار شود و هرکاری خواست در ارتباط با اقتصاد کشور انجام دهد.

جای خوشحالی دارد که جوانی 31 ساله توانسته 38 هزار سکه بخرد ولی این جوان کیست و با کدام پشتوانه موفق شده این تعداد سکه خریداری کند؟ آیا تمام جوانان یا حداقل نیمی از جوانان کشورمان نیز از این توانایی برخوردار هستند.

سخنگوی دولت روز قبل از مردم خواسته بود که طلا و ارز خود را به بازار تزریق کنند؛ ولی افکار عمومی به این خواسته نوبخت واکنش های متفاوتی نشان داده و از او خواستند که از خریداران سکه های پیش فروشی که مبالغ هنگفتی سکه خریداری کرده اند، این درخواست را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم