کد خبر: 141373

کنفرانس مطبوعاتی کی روش قبل از بازی با پرتغال

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: خوشحال و مفتخریم که بازی مقابل پرتغال انجام بدهیم و ما درس‌هایمان را مقابل مراکش و اسپانیا آموختیم.
اتاق خبر 24

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرتغال در جام جهانی 2018 روسیه در پاسخ به این سوال خبرنگار میزان مبنی بر این که آیا برای بازی مقابل پرتغال آماده هستید یا خیر، اظهار داشت: برای تیم من افتخاری است که امروز در اینجا حضور دارد. با تمام امیدها هنوز زنده‌ایم و تلاش می‌کنیم به دور بعدی صعود کنیم. نه فقط پرتغال شانس قهرمانی است بلکه محبوب هم است. خوشحال و مفتخریم که این بازی را انجام بدهیم. ما درس‌هایمان را مقابل مراکش و اسپانیا آموختیم.

وی ادامه داد: تشکر خودم را از طرف تیم ملی به روسیه و هوادارانش اعلام می کنم. در ۲ بازی اول فکر می کردیم در خانه خودمان بازی می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص اینکه برای بازی فردا چه برنامه‌ای دارد، تصیح کرد: ایران می‌خواهد مقابل پرتغال بهترین باشد. فلسفه ما مبتنی بر احترام و واقع‌بین بودن است. ما در مورد ستاره‌های پرتعال صحبت می‌کنیم که در تیم‌های بزرگ جهان  و بسیار قوی هستند.

کی‌روش افزود: ما باید در بازی روح فداکاری، شجاعت و وفاداری داشته باشیم. در تیم ما رهبر اصلی خود تیم است. فردا مقابل پرتغال بزرگ بازی دشواری داریم. ما فقط یک گزینه داریم و باید بهتر باشیم. مقایل مراکش خوب بودیم. در بازی با اسپانیا نتیجه خوب نبود ولی بازی حوبی بود.  فلسفه ما این است که ما نمی‌خواهیم بازنده خوب باشیم بلکه می‌خواهیم با احترام رقابت کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد اینکه آیا برای بازی فردا مسایل داوری وی را نگران نمی‌کند، اظهار داشت: همیشه در مورد داوران صحبت می‌شود. داور خیلی کم تصمیم اشتباه می‌گیرد. نباید در مورد داوری حرف بزنیم چون اینها بهانه است. من در مورد بازی حرف می‌زنم نه داوران، کمتر پیش می‌آید که در چینین جوی صحبت کنم. فوتبال بازی مردم است . بازی باید روشن باشد. در بازی با آرژانیتین در ۲۰۱۴ ما روی اشتباه انسانی داور باختیم و سیستم ویدئویی هم نبود. سیستم ویدئویی آمده تا اشتباهات به حداقل برسد. هر مشکلی باشد سریع به آن رسیدگی می‌شود اما وقتی مشکل داوری باشد می‌گویند به فیفا نامه بنویسید! اشتباهات باید روشن و واضح باشد. اگر با وجود ویدئو داور اشتباه می‌کند دیگر انسانی نیست بلکه غیر انسانی است!

وی در مورد حضور رونالدو در ترکیب پرتغال گفت: پرتغالی‌ها اینجا هستند و نمی‌توانم چیزی بگویم فقط می‌گویم پرتغال از مراکش و اسپانیا سخت‌تر است. برخی بازیکنان ما حتی در رویا هم نمی‌دیدند با رونالدو بازی کنند. بازیکنان ما هیجان زده هستند. از دقیقه اول تا آخر مبارزه می‌کنیم و برای رویا مبارزه می‌کنیم. ما جیزی برای از دست دادن نداریم اما پرتغال دارد. اگر شانس بیاوریم می‌توانیم پرتعال را ببریم. در بازی قبلی اگر پرتغال قوی نبود، نمی‌توانست پیروز شود.

کی‌روش در پایان خاطرنشان کرد: فردا تمام دنیا بازی را می‌بینند. فردا بازی مهمی است. در پرتغال دوستان زیادی داریم . دوستان دوست هستند ولی فوتبال چیز دیگری است. فردا حداکثر تلاش می‌کنیم و می‌خواهیم ببریم. باید برای فوتبال احترام قایل باشیم.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.