کد خبر: 141139

زن شیاد در اینستاگرام برای مردم مازندران جن احضار می کرد و 2 میلیون می گرفت

رهمین اساس چندی پیش کارآگاهان سایبری پلیس فتا مازندران، زنی را که در شبکه های اجتماعی اینستاگرام با ترفندهای دعانویسی، فالگیری و رمالی اقدام به کلاهبرداری از مردم می کرد را شناسایی و دستگیر کردند.
اتاق خبر 24

سرهنگ حسن محمدنژاد  خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر اعلام کرد: امروزه بخش عمده ای از رمال ها با کوچ کردن به فضای مجازی، قربانیان خود را با راه اندازی سایت ها و پیج های مختلف در شبکه های اجتماعی انتخاب می کنند. آنها به مدد تکنولوژی و دسترسی آسان به اینترنت، در دنیای مجازی با همان ادعاهای واهی با طرح رابطه با اجنه و دنیای های موازی و ... به کسب درآمد می پردازند.

رئیس پلیس فتا مازندران افزود: در همین راستا، یکی از هم استانی های عزیز با در دست داشتن مرجوعه قضائی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت که چندی پیش در شبکه اجتماعی اینستاگرام با فردی ناشناس که در فضای مجازی اقدام به رمالی و دعانویسی می کرد آشنا شدم و پس از برقراری ارتباط دوسویه با او، جهت دریافت دعا و فال مبلغ 20 میلیون ریال به حسابی که برایم فرستاده بود واریز نمودم، اما وی پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی تماس های بنده نبود. لذا از این پلیس تقاضای رسیدگی به شکایت خود را داشت.

وی ادامه داد: در ادامه حسب دستور مقام محترم قضایی رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی و اطلاعاتی صورت گرفته بر روی صفحه مورد نظر، مظنون اصلی پرونده که یک زن بود شناسایی شد.

منبع:نوداد