کد خبر: 14061

30نوبت حمله هوایی جنگنده‌های‌سعودی به یمن

جنگنده‌های سعودی بیش از ۳۰ بار به مناطق مختلف صنعاء طی ۲۴ ساعت گذشته حمله کردند.
اتاق خبر 24

جت‌های عربستانی طی 24 ساعت گذشته بیش از 30 نوبت مناطق مختلف استان صنعاء در شمال یمن را بمباران کردند.

هواپیماها و ناوهای جنگی عربستان در پی تشدید حملات موشکی ارتش یمن به مواضع نظامی سعودی، شب گذشته شهر صنعاء پایتخت این کشور را بمباران کردند.

شبکه المسیره گزارش داد که بمب‌افکن‌های سعودی همچنین فرودگاه شهر صنعاء را 15 بار بمباران کردند و پایگاه نظامی الدیلمی را نیز هدف قرار دادند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاور سعودی در ادامه حملات شدید هوایی به صنعاء پایتخت یمن، امروز همچنین سفارت امارات در صنعاء را بمباران کردند.

حملات هوایی عربستان به صنعاء روز گذشته پس از اعتراف رسمی عربستان به کشته شدن 10 سرباز سعودی و کشته شدن بیش از 75 نظامی اماراتی به دست نیروهای یمنی شدت پیدا کرد.

«احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی روز گذشته در نشست خبری به  کشته شدن10 نظامی سعودی در عملیات موشکی ارتش یمن و نیروهای انصارالله در منطقه «الصافر» در شرق یمن اعتراف کرد.

از سوی دیگر، مسولان نظامی امارات اعلام کردند که در حملات موشکی روز جمعه یمن به منطقه «الصافر» استان مأرب، دست کم 45 نظامی اماراتی کشته شدند، این در حالی است که سرتپی شرف لقمان سخنگوی ارتش یمن تعداد کشته های نظامیان اماراتی را بیش از 75 نفر اعلام کرد.

حملات انتقام‌جویانه یمن

ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله در ادامه تجاوزات هوایی عربستان، امروز یک انبار بزرگ سلاح و مهمات در جیزان عربستان را هدف حملات موشکی خود قرار دادند.

دو خودرو نظامی ارتش عربستان در منطقه «المصفق» جیزان در این حمله موشکی یمن منهدم شدند و در پی آن تعدادی از نظامیان سعودی کشته شدند.

منابع یمنی روز گذشته گزارش دادند که یگان موشکی ارتش یمن و نیروهای مردمی وابسته به انصارالله پایگاه نظامی «ابو الصلول»، «وادی الملح»، «المصفق» و «الخوجره» در استان الطوال واقع در جنوب عربستان را موشک‌باران کردند.

منبع: خبرگزاری فارس