کد خبر: 137027
رئیس کل دادگستری استان تهران

دستگاه قضایی حامی فعالیت جدی و سالم تولید کنندگان است+فیلم

اسماعیلی گفت: شعب ویژه‌ رسیدگی کننده به تخلفات در این حوزه در دادگاه‌های حقوقی و همچنین در دادسرا‌ها فراهم شده است.
اتاق خبر 24
غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه در مجموعه قضایی اهتمام جدی بر حمایت از تولید کنندگان و سرمایه گذاران داخلی کشور شده است، گفت: تشکیل شعب ویژه‌ رسیدگی کننده به موضوعات تخلفات در این حوزه در دادگاه‌های حقوقی و همچنین در دادسرا‌های کیفری فراهم شده است.

وی با اشاره به حمایت از سرمایه گذاری‌های مشروع در کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری در استان تهران انجام می‌شود لذا حمایت جدی از همه بخش‌ها و بویژه دستگاه قضایی را می‌طلبد.

اسماعیلی گفت: ستاد حمایت از اقتصاد مقاومتی و سرمایه گذاری در دادگستری استان تهران با حضور اعضای ذیربط در اجرای دستورالعمل صادره از سوی ریاست قوه قضاییه تشکیل و بر برگزاری منظم جلسات این ستاد تاکید شده است.

این مقام قضایی افزود: اولین جلسه این ستاد در سال ۹۷ با توجه به شعار سال تحت حمایت از کالای ایرانی در دادگستری استان برگزار و تاکید فراوانی بر استفاده از کالای ایرانی در داخل مجموعه قضایی انجام شده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال انتخاب شده است، گفت: مجموعه قضایی اهتمام جدی بر حمایت از تولید کنندگان و سرمایه گذاران داخل کشور دارد و هرکجا تولید کنندگان به حمایت دستگاه قضایی چه در حوزه قضایی و چه در بخش‌های دیگر نیازمند باشند قوه قضاییه در شورای گفت‌وگوی دولت، در بخش‌های خصوصی و همچنین در ستاد اقتصاد مقاومتی که بسیاری از موضوعات در آنجا مطرح می‌شود از تولید کنندگان و سرمایه گذاران حمایت جدی می‌کند.

این مقام قضایی تصریح کرد: همچنین در بخش سلبی آن، چون با سوء استفاده‌هایی ممکن است مواجه باشد با تشکیل شعب ویژه‌ رسیدگی کننده به تخلفات در این حوزه چه در دادگاه‌های حقوقی و چه در دادسرا‌های کیفری این بستر فراهم شده استتا در دادگستری استان تهران بتوانیم با تخلفات به طور جدی برخورد کنیم.

اسماعیلی در ادامه به تولیدکنندگان داخلی هم توصیه کرد که کالای مرغوب، خوب و با کیفیت تولید کنند، تصریح کرد: اکنون که همگان مبلغ کالای ایرانی شده‌ایم باید تولیدکنندگان داخلی کیفیت را مدنظر قرار داده و از افزایش قیمت اجتناب نمایند.

 
وی با بیان اینکه این روز‌ها در اثر تبلیغات مثبت، تقاضا افزایش و قیمت‌ها بالا رفته است و به هیچ عنوان پذیرفته نیست با افزایش تقاضا قیمت کالای داخلی افزایش یابد، از سازمان تعزیرات حکومتی خواست تا عنایت ویژه‌ای در این زمینه داشته باشند.
رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه قاچاق کالا در زمره تخلفات است، ادامه داد: این موضوع می‌تواند به تولید داخل و کالای ایرانی آسیب برساند و درباره هریک از این موضوعات تهمیدات لازم در دادگستری استان تهران انجام شده است و بخش‌های تولیدی می‌دانند که دستگاه قضایی حامی فعالیت جدی و سالم آنان خواهد بود.
منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.