کد خبر: 137011

جریمه و قطع آب مشترکین پرمصرف

بعد از افزایش ۷ درصدی قیمت آب و برق در هفته اخیر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از جریمه و قطع آب مشترکان پر مصرف خبر داد.
اتاق خبر 24

بعد از افزایش قیمت ۷ درصدی آب و برق و اعمال آن از اول اردیبهشت ماه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از جریمه و قطع مشترکان پرمصرف و مطرح شدن آن در کارگروه سازگاری با کم آبی خبر داد.

براین اساس هفته گذشته پیشنهادی برای جریمه مشترکان پرمصرف به کارگروه سازگار با کم‌آبی تقدیم شد که احتمال دارد تا پایان اردیبهشت ماه این پیشنهاد تصویب شود.

در همین راستا مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: این پیشنهاد در صورت تصویب و اجرایی شدن، می‌تواند ۱۰ تا ۲۰ درصد بازدارندگی داشته باشد و مصرف آب را در میان پرمصرف‌ها کاهش دهد.

جانباز مکانیزم اجرایی جریمه نهایی مشترکان پرمصرف را این طور شرح داد: جریمه مشترکان در پله‌های نخست ۱۰ تا ۲۰ درصد است و در پله‌های بالا یعنی مشترکانی که آب مصرف آن‌ها چند برابر الگوی مصرف باشد یعنی ۲۰ مترمکعب، تعرفه آن‌ها به قیمت تمام شده نزدیک و محاسبه خواهد شد.

این درحالی است که قیمت تمام شده هر مترمکعب آب شهری هزار تومان است که به قیمت ۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد و قیمت تمام شده هر مترمکعب آب روستایی حدود هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۴۰۰ تومان است که به ازای هر مترمکعب ۱۲۰ تومان به مشترکان فروخته می‌شود.

همچنین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با توصیه به مردم مبنی براینکه باید در این چند ماه رعایت شرایط کم‌آبی را در پیک مصرف از سوی مشترکان شاهد باشیم، گفت: تجهیزات کاهنده مصرف می‌توانند حدود ۲۰ درصد مصرف آب خانگی را کاهش دهند.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.