کد خبر: 136547

گفت‌وگوی ترامپ و نتانیاهو درباره ایران

رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران گفت‌وگو کرد.
اتاق خبر 24

به نقل از پایگاه خبری هیل، کاخ سفید اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در یک تماس تلفنی گفت‌وگو کرد که ایران یکی از اصلی‌ترین محورهای این رایزنی بوده است.

کاخ سفید با انتشار این خبر مدعی شد که دو طرف درباره چالش‌ها و تهدیدات کنونی در منطقه خاورمیانه به ویژه مشکلات ناشی از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران رایزنی کرده‌اند.

بنابر این گزارش، این گفت‌وگو در حالی انجام می شود که دونالد ترامپ کمتر از دو هفته برای تصمیم گیری درباره ادامه تعلیق تحریم‌های ایران فرصت دارد.

وی در ماه ژانویه اعلام کرد که اگر اروپایی‌ها آنچه وی نقاط ضعف توافق هسته ای با ایران می خواند را اصلاح نکنند، واشنگتن از توافق خارج خواهد شد.

در این میان مایک پمپئو، وزیرامورخارجه جدید آمریکا نیز در سفری به خاورمیانه به عربستان سعودی و اراضی اشغالی رفته است که ایران از محور رایزنی‌های وی در این سفر به شمار می‌آید.

وی پس از دیدار با نتانیاهو گفت که آمریکا به شدت نسبت به تهدیدات خطرناک ایران علیه اسرائیل نگران است و مدعی شد که ایران همچنان می‌خواهد بر خاورمیانه تسلط یابد.

پمپئو همچنین گفت که دولت ترامپ برای محدود کردن نفوذ ایران در منطقه از طریق تلاش‌هایی فراتر از توافق هسته‌ای اقدام خواهد کرد.

غرب و آمریکا تحت رهبری رژیم صهیونیستی در حالی ایران را به طور مکرر به اقدامات بی‌ثبات کننده و تلاش برای گسترش نفوذ در منطقه متهم می‌کنند که واقعیت نشان می‌دهد سیاست‌های مداخله‌جویانه و تفرقه‌افکنانه این کشورها در خاورمیانه عامل اصلی اختلافات و ناآرامی‌ها در این منطقه و در نتیجه جنگ در برخی از کشورها است.

منبع: خبرگزاری ایسنا