کد خبر: 136003

جزئیات زلزله 4.3 ریشتری در شهمیرزاد

زمین‌لرزه‌ای با قدرت 4.2 ریشتر دقایقی پیش شهمیرزاد را در استان سمنان لرزاند.
اتاق خبر 24

زمین‌لرزه نسبتاً بزرگی به قدرت 4.2 ریشتر دقایقی پیش حومه شهمیرزاد را در استان سمنان لرزاند.

ایرج رئیسیان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان در این زمینه اظهار کرد: این زمین‌لرزه در ساعت 20و 39 دقیقه و 11 ثانیه به وقت محلی رخ داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان اینکه شدت این زمین لرزه 4.2 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ثبت شده است، گفت: این زمین‌لرزه در موقعیت جغرافیایی با عرض شمالی 35.94 درجه و طول شرقی 53.35 درجه ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه زلزله امروز در 18 کیلومتری شهمیرزاد، 24 کیلومتری مهدی‌شهر و 32 کیلومتری پل‌سفید در استان مازندران رخ داده است، افزود: این زمین‌لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان ادامه داد: تاکنون گزارشی از خسارت‌های احتمالی مالی و جانی این زمین‌لرزه گزارش نشده است و تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شدند.

۲۹ گسل فعال در استان سمنان وجود دارد.

21:11/ خسارتی گزارش نشده است

ایرج رئیسیان مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان اظهار کرد: گروه‌های پیشرو به محل زلزله 4.2 ریشتری شهمیرزاد رسیدند که تاکنون از این گروه‌ها خسارتی گزارش نشده است.

وی افزود: تا این ساعت، گزارشی به استانداری سمنان مبنی بر تخریب واحدهای مسکونی یا خسارت‌های جانی گزارش نشده است.

21:25/ زلزله در بیشتر نقاط شهمیرزاد احساس شده است/ فردا بازدید میدانی از روستاها انجام می‌شود

حسن ارگی فرماندار شهرستان مهدی‌شهر اظهار کرد: زلزله در بیشتر نقاط شهمیرزاد احساس شده اما تاکنون خسارتی نداشته است و فردا بازدید میدانی از روستاها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مسؤولان ذی‌ربط محل دقیق زلزله را هنوز اعلام نکرده‌اند، اظهار کرد: مدیران مربوط در استان سمنان با توجه به نقشه زلزله‌نگاری منطقه‌ای حدودی را مشخص کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.