کد خبر: 135844

رویارویی جنگنده های قطر و هواپیمای امارات

سازمان هواپیمایی غیرنظامی امارات امروز از مزاحمت جنگنده‌های قطری برای یک فروند هواپیمای غیرنظامی امارات در حین عبور از حریم هوایی بحرین خبر داد.
اتاق خبر 24

سازمان هواپیمایی غیرنظامی امارات مدعی شد که ظهر امروز یکشنبه هواپیماهای جنگی قطر به طرز خطرناکی به یک فروند هواپیمای مسافربری حامل ۸۶ مسافر نزدیک شدند.

طبق گزارش وبگاه «الشارقة ۲۴»، در بیانیه سازمان مذکور آمده است که هواپیمای مسافربری امارات در حال عبور از حریم هوایی بحرین بوده که هواپیماهای جنگی قطر در اقدامی که تهدیدی برای سلامت پروازهای غیرنظامی و نقض قوانین و کنوانسیون‌های بین‌‌المللی است برای این هواپیما مزاحمت ایجاد کرده‌اند.

بنابر این گزارش، هواپیماهای جنگی قطر به تعقیب هواپیمای اماراتی پرداخته و به حدی به آن نزدیک شدند که چیزی به برخورد با هواپیما نمانده بود.

سازمان هواپیمایی غیرنظامی امارات همچنین تأکید کرد که شکوائیه‌ای به سازمان هوانوردی بین‌المللی در این باره ارائه خواهد کرد.

این نخستین بار نیست که امارات مدعی مزاحمت جنگنده‌های قطری برای هواپیماهای مسافربری امارات می‌شود و تا کنون چند بار شکوائیه‌ای علیه این اقدام جنگنده‌های قطری به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده است.

در حالیکه سازمان هواپیمایی کشوری قطر اعلام کرده که امارات سعی دارد با این اتهام‌زنی بر نقض مکرر حریم هوایی قطر سرپوش گذارد.

چهار کشور عربی (مصر، بحرین، امارات و عربستان) از حدود ۱۱ ماه قبل روابط دیپلماتیک خود را با قطر به بهانه حمایت قطر از تروریسم قطع کرده‌اند و امیر کویت نیز از آغاز این بحران تا کنون در تلاش است تا با میانجی‌گری این بحران را حل نماید اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

منبع: خبرگزاری فارس