کد خبر: 135084
در صحن علنی مجلس مطرح شد

واکنش لاریجانی به هجوم وحشیانه سه کشور به سوریه / زمانه اینگونه ژست‌های دروغین سپری شده است

رئیس مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی اقدام غیر قانونی و هجوم وحشیانه به کشور سوریه را محکوم کرد.
اتاق خبر 24

علی لاریجانی امروز ( یکشنبه) در صحن علنی مجلس، اظهار کرد: در روز گذشته با کمال تاسف شاهد حمله وحشیانه سه کشور آمریکا،فرانسه و انگلیس به یک کشور اسلامی بودیم.

وی تصریح کرد : تاسف‌آورتر اینکه برخی کشورهای اسلامی در کنار رژیم صهیونیستی و سران کفر از این جنایت حمایت نمودند.

لاریجانی افزود: ادعای این سه کشور بر این است که دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده نموده؛ در حالیکه هم دولت سوریه و هم روسیه این ادعا را تکذیب نمودند.

وی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی اقدام غیر قانونی و هجوم وحشیانه به کشور سوریه را محکوم و به این سه کشور و کشورهای فرومایه پشتیبان آنان اعلام می کند زمانه اینگونه ژست‌های دروغین سپری شده است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: این تحرکات ملت سوریه را بیش از گذشته مصمم به نابودی تروریست‌ها می‌نماید.

وی با بیان اینکه هم دولت سوریه و هم روسیه ادعای استفاده از حمله شیمیایی را تکذیب نمودند و خواستار رسیدگی مجامع بین‌المللی شدند، اظهار کرد: مگر نه این است که برای رسیدگی به این امور نظامات بین المللی تدبیر کرده است؛ پس چرا بدون رعایت این ضوابط و با عجله چنینی تهاجمی سامان داده شد.

لاریجانی تصریح کرد: بنابراین این دستاویز نمی‌تواند وجاهت داشته باشد؛ موضوع را باید درجای دیگر جست و آن تحولات اخیر در صحنه سوریه است.

وی اضافه کرد: سالهاست که با کمک کشورهای بزرگ و برخی دولت‌های یاغی در منطقه، اطراف دمشق لانه تروریست ها شده بود و هر زمان با سلاح‌های پیشرفته دمشق را نا امن می‌کردند. اقدام اخیر ارتش سوریه پاکسازی این منطقه بود ؛ کاری که کشورهای حامی تروریست‌ها باور نمی‌کردند در زمان نسبتا کوتاه عملی گردد لذا پیش دستی سعودی‌ها در تقدیم اموال خود به آمریکایی‌ها که در کمال فضاحت صورت پذیرفت آنان را ترغیب به بمباران سوریه نمود تا به تصور خود معادله را عوض کنند و مجددا پناهگاه تروریست ها را احیا نمایند .

رئیس مجلس، گفت: اینکه آیا با اقدام غیرقانونی به هدف خود می‌رسند سرابی بیش نیست؛ در این شش هفت سال اینگونه ماجراجویی ها وجود داشت و هربار ناموفق بودند.

وی گفت: خیانت برخی کشورهای مسلمان در اینگونه کثافت‌کاری‌های سیاسی در اذهان توده‌های مومن باقی خواهد ماند. آیا این اقدام برای آنان در روز بعثت خجالت‌آور و ذلت آفرین نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در این حادثه صف منافقان که هلهله کنان پشتیبان سران کفر بودند، برای ملل اسلامی بسی بیشتر رنج آور است؛کشورهایی که در مجامع بین المللی بطور مستمر از وحدت اسلامی و حقوق انسان ها دم می زنند و در پشت صحنه یک دست در حمایت از تروریست ها دارند و با دست دیگر اموال خود را تقدیم سران کفر می کنند که بر ملل اسلامی هجوم ببرند.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.