کد خبر: 134113
اخبار حوادث

آتش سوزی در اهواز با 24 کشته و زخمی

آتش سوزی در یک قهوه خانه در منطقه کیان اهواز موجب جان باختن ۱۰ نفر شد.
اتاق خبر 24

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت : این حادثه در ساعت یک و پنج دقیقه بامداد امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد. 

علی تراب پور افزود : آتش نشانان چهار دقیقه بعد و از سه ایستگاه همجوار با کلیه امکانات در محل حاضر بودند وبه محض ورود با شعله ها سرکش آتش روبرو شدند که تمام قهوه خانه را در کام خود فرو برده بود.

وی ادامه داد : در این حادثه متاسفانه ۱۰ نفر از حاضران در انتهای قهوه خانه جان باختند و 9 نفر از جمله سه مامور آتش نشانی مصدوم شدند. تراب پور ادامه داد ‘ علت حادثه در دست بررسی است.

وی توضیح داد: هم اکنون با تلاش آتش نشانان 10جسدی که در انتهای قهوه خانه محبوس شده و سوخته بودند کشف و از محل خارج شده و آتش نیز به طور کامل مهار شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز افزود: آتش بسیار سنگین بود و برای مهار آتش و خاموش کردن آن 6خودروی سنگین آتشنشانی به محل اعزام شدند.

وی بیان کرد: با توجه به حجم آتش، نیروهای امدادی تلاش کردند از سرایت آتش به مکان های اطراف جلوگیری کنند.

تراب پور گفت : علت این آتش سوزی در دست بررسی است.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور نیز گفت: آتش سوزی در قهوه خانه‌ای در اهواز تاکنون ۱۰ کشته و ۱۴ مجروح برجای گذاشت. خالدی اظهار داشت: ساعت ۱:۰۵ بامداد سه شنبه وقوع حادثه آتش سوزی در قهوه خانه"نوارس" در خیابان کیان اهواز به اورژانس اعلام شد.

وی ادامه داد: با توجه به تعداد تماس‌ها چندین اتوبوس به محل حادثه اعزام شدند.

به گفته سخنگوی اورژانس کشور در این حادثه تا ساعت ۱:۳۰ بامداد ۱۰ نفر جان باخته و ۱۴ نفر مجروح شدند. مجروحان به بیمارستان منتقل شدند و احتمال افزایش کشته‌ها وجود دارد.

‌مقصود حق‌شناس، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز هم اظهار کرد: به دنبال تماس شهروندی با سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در ساعت 01:05 بامداد امروز (چهاردهم فروردین ماه) و گزارش وقوع حریق در یک قهوه‌خانه در بازار کیان اهواز واقع در نبش خیابان مدرس، بلافاصله اکیپ‌های آتش‌نشانی از سه ایستگاه همجوار به محل حادثه اعزام شدند و ظرف چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی این قهوه خانه گسترده و سنگین بوده است، افزود: آتش‌نشانان به محض رسیدن به محل حادثه با شعله‌های سرکش آتش روبرو شدند که تمام قهوه خانه را در کام خود فرو برده بود.

حق شناس ادامه داد: آتش‌نشانان موفق به نجات شش نفر از شعله‌های گسترده این حریق شدند که همگی دچار مصدومیت‌هایی شده بودند. متاسفانه با وجود تلاش‌های بسیار آتش‌نشانان 10 نفر از حاضران در انتهای قهوه خانه محبوس شدند و جان باختند. در عملیات اطفا حریق سه نفر از آتش‌نشانان نیز مصدوم شدند. عملیات اطفای حریق در 10 دقیقه انجام شد ولی نیروهای آتش نشانی همچنان در محل حادثه حضور دارند.

منبع: الف