کد خبر: 133077
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

فرار ترامپ از جنگ با اون

آمریکای دوران ترامپ برای این که خطر هسته ای کره شمالی را از سر بگذراند، دیدار و گفت وگو با «اون» رهبر کره شمالی را پیشنهاد داد و پذیرفت.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که برجام را یک توافق بسیار بد برای واشنگتن می داند و بارها تهدید کرده که از آن خارج خواهد شد، پاسخ های قاطع و تند کره شمالی به تهدیدات خود را جدی گرفت که تن به چنین کاری داده است. هر چند هنوز نمی توان قطعی گفت که این دو دیدار می کنند و تابوی میان دیرینه آنها شکسته خواهد شد.

کره شمالی کشوری کوچک با جمعیتی اندک، توانسته است که آمریکا را با چالشی جدی روبرو کند به گونه ای که به وضوح کلافگی و سردرگمی در رفتار و چهره مقامات آمریکایی به ویژه رئیس جمهور آن دیده می شود.

پذیرفتن انجام دیدار و گفت وگوی ترامپ با «اون» رهبر کره شمالی برای آمریکا بسیار سنگین و حقارت بار است، چرا که خود را یک کشور بزرگ، ابر قدرت و متمدن می پندارد! به همین خاطر در رفتارهای سیاسی خود توقع دارد هر آنچه خواستار شد دیگر کشورها بی چون و چرا باید آن را اجرا کنند.

اما مقاومت کره شمالی مقابل همه تهدیداتی که آمریکا به ویژه در دوران ریاست جمهوری ترامپ انجام داد، ایالات متحده را وادار به پذیرفتن حقارت سیاسی کرد.

آمریکا با پذیرفتن دیدار ترامپ و اون از جنگ فرار کرد، جنگی که میتوانست تبعات بسیار سنگینی برای ایالات متحده داشته باشد.

 

ترامپ اون

 

برد موشک های دوربرد با کلاهک هسته ای کره شمالی به اکثر شهرهای آمریکا می رسد، هر چند کره شمالی آغاز کننده جنگ نخواهد بود، اما از آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات نظامی آمریکا برخوردار است، همانطور که به خوبی درک کرده است جمهوری اسلامی ایران نیز از آمادگی بسیار بالایی برخوردار است، بدون این که سلاح هسته ای داشته باشد.

ایران و کره شمالی در یک نقطه، اشتراک نظر دارند و آن آمریکا ستیزی به خاطر رفتارهای سلطه طلبانه و مداخله گرانه آن است. اما آرمان های این دو کشور بسیار با هم تفاوت دارد.

در هر حال نباید این نکته را فراموش کرد و از یاد برد که کره شمالی مقابل آمریکا کوتاه نیامد و مقاومت کرد تا این که ترامپ تن به دیدار با رهبر این کشور داد.

تصور نکنید که دیدار این دو با هم به چالش طولانی مدت آمریکا و کره شمالی پایان میدهد، پیونگ یانگ زیر بار خواسته های ایالات متحده نخواهد رفت. پیونگ یانگ می داند آمریکا از کره شمالی چه میخواهد.

کره شمالی هیچگاه قدرت و اقتدار خود را فدای وعده های آمریکا نخواهد کرد، با توجه به این که تجربه ایران در برجام را نیز دارد و می داند که نمیتواند به آمریکا اعتماد کرد.

آمریکا از مذاکره با کره شمالی استقبال کرده است، چرا که می داند هزینه های تقابل با آن برای ایالات متحده بسیار سنگین و ناگوار خواهد بود. ضمن این که می خواهد یکی از چالش های جدی خود را در شرق آسیا حل کند و از هزینه های سیاسی خود در جهان بکاهد، اولویت اول آمریکا منطقه غرب آسیا است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.