کد خبر: 130531
رئیس اتاق اصناف

بسته تسهیلات اصناف به امسال نمی رسد/ تاکید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بر ارائه تسهیلات

رئیس اتاق اصناف گفت: مصوبه پرداخت تسهیلات 10 هزار میلیارد تومانی اصناف ابلاغ شده اما به دلیل مشکلاتوعده پرداخت به سال آینده موکول شد.
اتاق خبر 24

اواخر سال گذشته بود که رئیس اتاق اصناف از از اختصاص بسته حمایتی به اصناف خبر داده بود و افزود: بر اساس بسته حمایتی، ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار بنگاههای کوچک و متوسط قرار می گیرد که در مرحله نخست ۱۰۰ هزار بنگاه صنفی از مجموعه ۶۰۰ هزار بنگاه تولیدی صنفی را شامل می شود.

وی گفته بود؛ این موضوع از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون اول رئیس جمهور پذیرفته شده و در حال طی کردن فرایند برنامه‌ریزی است و امید است که هر چه زودتر اجرا شود.

همچنین یدالله صادقی معاون وقت وزیر صنعت اواخر شهریور ماه بود که درباره پرداخت 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به اصناف گفت: پرداخت تسهیلات برای بازسازی و نوسازی واحدهای صنفی تولیدی و خدمات فنی و واحدهای صنعتی توسط بانک مرکزی تصویب شده است و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هم نسبت به پرداخت این تسهیلات تاکید کرده است.

معاون وقت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته بود؛ رئیس کل‌بانک مرکزی در مورخ 96.3.17 طی بخشنامه‌ای پرداخت تسهیلات بانکی به اصناف را به بانک‌های عامل ابلاغ کرده است.

اما با تمام صحبت هایی که مسئولان از ارائه بسته حمایتی به اصناف در این مدت خبر داده بودند اما با توجه به اینکه سال 96 نیز در حال پایان قاعدتا خبری از پرداخت این تسهیلات به اصناف نخواهد بود.

در همین رابطه علی فاضلی رئیس اتاق اصناف اظهار کرد: مقرر شده بود تسهیلات 10 هزار میلیارد تومانی به واحدهای تولیدی متوسط، کوچک و خدماتی فنی در جهت بهسازی و نوسازی تجهیزات، ماشین آلات، بخش فنی و مواد اولیه پرداخت شود.

وی افزود: مصوبه این تسهیلات ابلاغ شده اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشته پرداخت نشده و وعده پرداخت برای سال آینده در این باره داده شده است.

منبع: میزان