کد خبر: 129409
یادداشت اتاق خبر 24

نتیجه کوتاه آمدن مقابل آمریکا!

یکه تازی ها، تهدیدات و قلدری هایی که از سوی آمریکا علیه ایران دیده میشود، از سر چیست؟
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

آمریکایی ها مدتی است پس از برجام سیاست خصمانه خود را علیه ایران افزایش داده اند، این سیاست دارای عللی است که باعث شده آنها وحشی تر شوند هر چند جرأت اقدامی علیه جمهوری اسلامی را ندارند.

آمریکایی ها پس از برجام وقیح تر شده اند تا جایی که مسئولین آمریکا و سران رژیم صهیونیستی می گویند ایران را وادار به پاسخگویی می کنیم!

رئیس جمهور، وزیر خارجه، رئیس سیا و دیگر مسئولین آمریکایی چنین ادعایی را مطرح می کنند.

از نظر آمریکایی ها جمهوری اسلامی ایران در قبال چه مسائلی باید پاسخگو باشد؟

مسائلی که در نظر آمریکا است، به موضوعاتی همچون بحران منطقه و نقش آفرینی ایران در مبارزه با گروه های تروریستی تکفیری وهابی باز می گردد.

همچنین موضوع موشکی جمهوری اسلامی ایران از دیگر مسائلی است که آمریکا قصد دارد ایران را در قبال آن پاسخگو کند.

گستاخی های آمریکا، رژیم اسرائیل و برخی سران کشورهای عربی منطقه از آن است که تصور می کنند ایران از نقطه ضعف پای میز مذاکرات هسته ای نشست و تن به توافق داد.

آمریکا موافقت ایران با مذاکره و توافق هسته ای را کوتاه آمدن کشورمان تلقی می کند، البته مسائل دیگری هم هست که باعث شده ایالات متحده چنین تصوری کند.

 

ایران آمریکا

 

برخی از کنوانسیون های بین المللی که لایحه آن از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شده، چنین برداشت هایی را در ذهن آمریکایی ها تشدید می کند.

لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو، لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم که 22 آبان ماه به مجلس تقدیم شده است، از همان جنس تصمیماتی است که باعث شده تا آمریکا برداشت کوتاه آمدن ایران را داشته باشد.

کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم شاید به ظاهر یک کنوانسیونی باشد که قصد دارد با تروریسم مقابله کند، اما هدف آن مقابله با گروه های مقاومت اسلامی است. پیوستن به این کنوانسیون به مفهوم خود تحریمی ایران است.

نخستین جایی که بر اساس این کنوانسیون باید تحریم شود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، چرا که از نظر آمریکا، سپاه در فهرست گروه های تروریستی قرار دارد.

حزب الله لبنان نیز از نظر آمریکا یک گروه تروریستی است به همین خاطر در فهرست تحریم های آمریکا قرار دارد.

در بحران غرب آسیا که می رفت به یک فاجعه بزرگ تبدیل شود، ایران، حزب الله و روسیه نقش اساسی و اصلی را در مبارزه با تروریست ها داشتند، اتهام وارد کردن به ایران در حمایت از تروریسم یک اتهام مضحک است که از سوی آمریکا مطرح می شود.

با توجه به شرایطی که وجود دارد، اگر ایران به کنوانسیون های نام برده شده بی توجهی می کرد، گستاخی های آمریکا به این شدت افزایش نمی یافت.

 باید به این باور رسید که اگر مقابل آمریکا کوتاه بیاییم، آنها گستاخ تر میشوند.

رهبر انقلاب اسلامی 11 آبان ماه سال جاری در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان در همین زمینه فرمودند: «کوتاه آمدن در مقابل امریکایی‌ها، آنها را جَری و گستاخ می‌کند بنابراین تنها راه، مقابله و ایستادگی است.»

ایشان با توصیه مؤکد به دانش آموزان و دانشجویان برای فراموش نکردن دشمن اصلی یعنی امریکا افزودند: این، شرط اصلیِ تداوم مسیر خوش عاقبت آینده کشور است.»

دو اصل مهمی که حضرت آیت الله خامنه ای به آن اشاره و تأکید کردند، کوتاه نیامدن در مقابل آمریکا و فراموش نکردن دشمن اصلی یعنی آمریکا است، این دو اصل شرط اصلی تداوم مسیر خوش عاقبتی کشور است.

اگر غیر از این رفتار شود، یعنی دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی و مردم ایران فراموش شود و در مقابل آن کوتاه بیاییم مسیر خوش عاقبت کشور، به بد عاقبتی تبدیل خواهد شد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.