کد خبر: 128902

اولین قبری که بعد از ظهور شکافته می شود

حجت الاسلام والمسلمین توحیدلو روایت جالبی از امام صادق علیه السّلام نقل کردند که در ادامه می خوانید.
اتاق خبر 24

حجت الاسلام والمسلمین توحیدلو روایت جالبی از امام صادق  علیه السّلام نقل کردند که در ادامه می خوانید.

امام صادق  علیه السّلام می فرماید: «اولین کسی که قبر او شکافته می شود و به سوی دنیا باز می گردد، حسین بن علی  علیه السّلام  است. و در جای دیگر می فرماید:  نخستین فردی که به دنیا باز می گردد،

حسین بن علی (ع) است پس حکومت می کند تا وقتی که در اثر پیری ابروان او بر چشمانش می افتد. که اشاره به طولانی بودن حکومت امام حسین در عصر رجعت است.

جابر نیز از امام باقر  علیه السّلام  نقل می کند که امام حسین علیه السّلام  در روز عاشورا، پیش از شهادتش، به تفصیل درمورد رجعت خود و یاران خود سخن گفت:

بشارت باد شما را به خدا قسم اگر این قوم ما را بکشند، ما نخستین کسانی هستیم که نزد پیامبرمان باز می گردیم و تا مدتی که خدا بخواهد توقف خواهیم کرد، آن گاه من اولین کسی هستم که قبرش شکافته می شود و ناگهان از قبر خارج می شوم، در حالی که امیر المؤمنین علی(ع) نیز از قبرش خارج شده و مهدی(عج) ما نیز قیام نموده است.

در این روایت، رجعت امام حسین و امیر المؤمنین علیهما السّلام  همزمان با قیام حضرت مهدی (عج) بیان شده است.

در روایت دیگر امام صادق  علیه السّلام می فرماید: «امام حسین علیه السّلام  همراه با شهدای کربلا  و هفتاد پیامبر، بازگشت می نماید. رو می آورد به سوی دنیا امام حسین (ع) همراه با کسانی که با وی به قتل رسیده بودند و همراهی می کنند او را هفتاد پیامبری که با موسی بن عمران مبعوث شدند. آن وقت حضرت قائم انگشترش را به او می سپارد.»

 

منبع: افکار نیوز