کد خبر: 128818
اتاق خبر 24 بررسی کرد

100 روز در پالرمو!/ برجام درس عبرت نشده است؟

نام پالرمو که به میان می آید، ناخودآگاه به یاد مافیا و اقدامات تروریستی که این سازمان و گروه در ایتالیا و حتی دیگر کشورها انجام داده است می افتیم.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

مافیا گروهی در ایتالیا به ویژه در جزیره زیبای سیسیل در جنوب این کشور است، پالرمو مرکز استان سیسیل است.

سال ها است که جزیره سیسیل به زادگاه مافیا مشهور شده و پالرمو مرکز این جزیره فرماندهی این گروه را در خود جای داده است.

نام مافیا که به گوش می خورد، یادآور قتل و ترورهای مخوف، سیاسی، تسویه حساب های داخلی در ایتالیا و یا حتی ترورهای خارج از کشور به دست این گروه است.

اما جنایتکارتر و وقیح تر از گروه تروریستی مافیا در دنیا وجود دارد که این گروه در مقابل آنها انگشت کوچکشان هم نمی شود.

100 روز در پالرمو فیلمی است که به داستان مافیا پرداخته است، ژنرالی به فرمانداری سیسیل معرفی میشود (لینو ونتورا) او از سوی نخست وزیر ایتالیا به این سمت منصوب می شود تا با مافیا مبارزه کند.

ژنرال ایتالیایی 100 روز دوام می آورد و سرانجام به دست گروه مافیا ترور می شود، او به همراه همه اعضای خانواده اش!

شاید یکی از دلایل نام گذاری آن به پالرمو، وجود مافیا در سیسیل باشد؟! یا شاید هم مبدع آن ایتالیا بود، هر چه گشتیم تا فلسفه نام گذاری آن پیدا کنیم، یافت نشد. اما وجه تشابه پالرم و تروریسم با کنوانسیون پالرمو بسیار است.

آمریکایی ها با همکاری سازمان ملل متحد و همپیمانان اروپایی خود کنوانسیون هایی راه انداخته است تا بتواند از این طریق هژمونی خود را بدون هزینه و درگیری اعمال کند.

اکثر کنوانسیون هایی که در سازمان ملل مطرح و پیگیری می شود، در راستای اهداف آمریکا است، یکی از این پیمان های بین المللی پیمان پالرمو است که هفته گذشته لایحه ارائه شده از سوی دولت در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

شاید در نگاه نخست، هدف این کنوانسیون یک هدف متعالی در راستای مبارزه با تروریسم و گروه های تروریستی تلقی شود اما در واقع به گونه ای حمایت از تروریست های دست پرورده آمریکا و غرب است و در مقابل گروه های آزادی بخش، آنهایی که برای آزادی کشورشان از چنگ اشغالگران مبارزه می کنند، جبهه مقاومت و نیروهایی که مقابل رژیم اسرائیل صف آرایی کرده اند در فهرست گروه های تروریستی قرار خواهند گرفت و جمهوری اسلامی ایران که این کنواسیون را تصویب کرده باید از شرایط آن تبعیت کند.

آمریکایی ها ابزارهای گوناگونی برای گسترش سلطه خود در دنیا دارند، از نیروی نظامی تا اقتصاد و وضع قوانین بین المللی برای دیگران، تا از این راه قدرت و سلطه خود را در جهان گسترش داده و حفظ کند.

کم هزینه ترین و بی دردسرترین راه، بهره بردن از سازمان ملل است.

 

سازمان ملل آمریکا

 

بر اساس مصادیقی که در پیمان پالرمو نوشته شده و تعریفی که سازمان ملل با دیکته آمریکا از تروریسم ارائه داده است، هر آنچه که در جبهه مقاومت، گروه های جهادی، مردمی که برای آزادی سرزمین خود با اشغالگران مبارزه می کنند تروریسم محسوب می شوند و مشمول «کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی» (موسوم به کنوانسیون پالرمو) خواهند شد.

اگر ایران به این کنوانسیون بپیوندد یا نپیوندد، آن مصادیق نام برده از نظر آمریکا گروه های تروریستی هستند و مرتکب جرایم سازمان یافته شده اند.

اما تفاوت امضا کردن یا نکردن کنوانسیون پالرمو در این است که هر کسی که آن را امضا کند حق حمایت از گروه هایی همچون حزب الله لبنان، حماس، محور مقاومت و هر سازمان مردم نهادی که علیه اشغال و ظلم مبارزه می کند، ندارد. اگر کنوانسیون را امضا کند و به خاطر شروطی که خود برای تصویب آن وضع کرده به آن گروه ها کمک کند، حامی تروریسم شناخته خواهد شد. امضا هم نکند باز حامی تروریسم معرفی می شود.

هدف آمریکا از تحمیل کنوانسیون پالرمو به دیگر کشورها به ویژه کشورهایی همچون ایران، مهار محور مقاومت در منطقه است.

جبهه مقاومت در 7 سال گذشته به خاطر بحرانی که در غرب آسیا شکل گرفت، نقش خود را به خوبی در مبارزه با گروه های تروریستی تکفیری ساخته دست آمریکا ایفا کرد و توانست از رشد و گسترش تروریست های تکفیری جلوگیری کند، آیا جبهه مقاومت مستحق قرار گرفتن در فهرست گروه های تروریستی است؟!

ظاهر کنوانسیون پالرمو فریب دهنده است، هدف تعریف شده برای این کنوانسیون، مبارزه با تروریسم از طریق قطع منابع و پشتوانه‌های مالی سازمان‌های تروریستی است، البته مصادیق نیز از سوی آمریکا به سازمان ملل دیکته شده است، اکنون در این کنوانسیون مصادیق ذکر نشده، اما تعاریفی که از سوی آمریکا و سازمان ملل از گروه های تروریستی میشود، با واقعیت بسیار تفاوت دارد.

حتی در تعریف آمریکا و سازمان ملل، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس نیز در فهرست گروه های تروریستی قرار دارند.

شاید تصور شود که اگر لایحه دولت پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی به تأیید شورای نگهبان هم برسد، آیا میشود که نیروهای خودی را تحریم کنیم؟! آیا میشود سپاه پاسداران و یا سپاه قدس را که از نظر آمریکایی ها حامی تروریسم معرفی شده اند، تحریم کنیم؟!

این بهانه ای برای انتقاد از کنوانسیونی نیست که دولت لایحه آن را به مجلس داده و مجلس نیز آن را تصویب کرده است، بلکه حقایقی است که در آن وجود دارد و متأسفانه دیده نشده است.

سازمان ملل آنگونه که آمریکا بخواهد کنوانسیون را تعریف می کند، کنوانسیون پالرمو برای بستن دست ایران است، برای آن است که جبهه مقاومت تضعیف شود و اگر چنین اتفاقی بیفتد، جمهوری اسلامی ایران تضعیف خواهد شد و گروه های تروریستی تکفیری در منطقه جان تازه خواهند گرفت.

برجام که یک پای آن ایران بود و در ریز مذاکرات قرار داشت، چنین وضعیتی پیدا کرده است، آیا کنوانسیون هایی که همه متن آن از سوی آمریکا و لابی صهیونیستی نوشته شده، میتواند تأمین کننده منافع ملی جمهوری اسلامی ایران باشد؟! ظاهراً توافق هسته الی درس عبرتی برای برخی ها نشده است که از کنوانسیون های مانند پالرمو دفاع می کنند!!!


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.