کد خبر: 12813

مخالفت با استعفای صادق خرازی از سمت رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان

رئیس کمیته اطلاع رسانی حزب ندای ایرانیان از مخالفت شورای مرکزی این حزب با استعفای صادق خرازی خبر داد.
اتاق خبر 24

پس از آنکه صادق خرازی، رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفت‌وگو با یک هفته نامه از وجود ارتباط بین برخی اصلاح طلبان با کشورهای خارجی دشمن خبر داد، اتهامات سنگینی از سوی چند تن از چهره‌های رادیکال اصلاح طلب علیه او  مطرح گردید. این اتهامات که به نوعی شخصیت فردی و حقیقی خرازی را نشانه رفته بود فضای سنگینی علیه او ایجاد کرد و به گونه‌ای که طی روزهای گذشته زمزمه کناره‌گیری او از حزب تازه تاسیس ندای ایرانیان در محافل رسانه‌ای مطرح شد. زمزمه‌ای که روز دوشنبه دوم شهریور ماه با انتشار متن استعفای وی به حقیقت پیوست.

براساس این گزارش حسن یونسی سخنگوی حزب ندای ایرانیان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس گفته بود که شورای مرکزی مطابق روال اساسنامه و آئین نامه حزب ندای ایرانیان؛ درخصوص پذیرش یا عدم پذیرش استعفای آقای خرازی روز پنجشنبه تصمیم گیری می‌کند.

براین اساس عصر روز پنج شنبه جلسه شورای مرکزی حزب برگزار و موضوع استعفای رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان مورد بررسی قرار گرفت.

و در نهایت به گفته پژمان گرامی رییس کمیته اطلاع رسانی حزب ندای ایرانیان، شورای مرکزی این حزب با استعفای صادق خرازی مخالفت خود را اعلام کردند.

رییس کمیته اطلاع رسانی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه در جلسه با توجه به اصرار آقای خرازی بر استعفا، مخالفین و موافقین به صورت تفصیلی دلایل و استدلال‌های خود را مطرح کردند، افزود: در این جلسه ضمن انتقاد از بی اخلاقی‌های انجام شده طی هفته‌های گذشته این نکته مورد تاکید قرار گرفت که دغدغه‌های دلسوزان جبهه اصلاحات حائز اهمیت بوده و ندای ایرانیان خود را متعهد به حرکت در چارچوب‌های مورد وثوق جبهه اصلاحات می‌داند.

گرامی اظهار داشت: در این جلسه 5 ساعته پس از بحث و بررسی صورت گرفته، اعضای شورای مرکزی با استعفای خرازی مخالفت کردند.

وی در پاسخ به این سوال که شورای مرکزی نسبت به مواضع بحث برانگیز اخیر چه موضعی اتخاذ کرد گفت: در مجموعه حزب ندای ایرانیان افرادی با سلایق و نظرات متفاوت حضور دارند اما طبیعی است که در هر حزبی مجموعه مواضع رسمی از طریق بیانیه‌ها و اسناد حزبی منتشر شده و افراد منتسب به حزب همچون اعضای دیگر احزاب آزادند که دیدگاهها و نظرات خود را با رسانه ها در میان بگذراند.

در پایان، رییس کمیته اطلاع رسانی حزب ندای ایرانیان از برگزاری نشست رسانه‌ای در هفته آتی به مناسبت اخذ پروانه این حزب خبر داد. 

منبع: خبرگزاری فارس