کد خبر: 127225
یادداشت اتاق خبر 24

عزت عالی برجام مستدام!

آقایان انگار همچنان از دستاوردهای برجام سرخوشند و با دُم خود گردو می شکنند ما هم که عوام هستیم و بی سواد، سرخوشیم...
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

برجام، آفتاب تابانی که قرارش بر این بود تا هوای غبار گرفته کلانشهرهای کشور را از دود بنزین های یورو 4 وارداتی! بزداید و آسمان آبی را به مردم هدیه دهد، فتح الفتوحی که با آمدنش گره از مشکلات اقتصادی بگشاید و رونق بدهد به بازار کسب و کار، همان توافقی که از فتح خرمشهر هم بزرگتر است! همو که ریزگردها هم با نبود او آمدند و با آمدن او رفتند! آن دستاورد بزرگ که ابرها را هم دستور داد تا بیایند در آسمان ایران ببارند! و آن ...

و اما توصیف حال و روز آنهایی که منتقد برجام بودند و هستند نیز باعث شور و شعف و طرب است!

برای طرب حالی خود این بخش را نیز بخوانید؛ القابی است بس گران و وزین برای منتقدین، باشد تا آنها نیز این شهرت جهانی را پاس بدارند و این خفیه و عطیه را همچون جان خویش دوست بدارند.

کم سواد، کاسب تحریم، مستضعف فکری، بی شناسنامه، تازه انقلابی شده، منتقدان فاسد، تازه به دوران رسیده، لبو فروش، جیب بر و... قس علی هذا.

قطعاً در مقابل منتقدین که با چنین القاب و الفاظ پر مهری مشایعت می شوند و با لطف و مرحمت ملوکانه روبرو! آنها قدردان آن الطاف خفیه دست اندرکاران و مسئولین با کفایت و درایت در امور هسته ای هستند!

اکنون پس از گذشت 2 سال از اجرای موفقیت آمیز برجام که آن تعابیر زیبا را به خود اختصاص داده است، امورات مملکتی بر وفق مراد است و هیچ دغدغه ای نیز مردم را نمی آزارد! جز دوری احتمالی از برجام که همچون جان برای همگان عزیز است!

همین برجام عزیزتر از جان، هر آنچه که می خواستند و نیاز داشتند و دارند، همچون اتاق انباری پروفسور «ووپی» یکی از شخصیت های کارتون تنسی تاکسیدو و چاملی در اختیار مردم قرار می گیرد تا مشکلاتشان رفع شود! بازش که کنید هر آنچه بخواهید از آن بیرون می ریزد فقط خیلی شلخته و بل بشو است آن انبار!

 

برجام

 

اکنون آنچنان رونقی در اقتصاد و معشیت مردم شده است که دیگر نیازی به دریافت یارانه از سوی آنها نیست بلکه اکنون این مردم هستند که به دولت صدقه می دهند!

هیچ خانواده ای هم در خانه خود آدم بیکار و علاف ندارد! همه سر کار هستند!

آلودگی هوا هم که از آسمان شهرهای بزرگ رخت بر بسته و آسمان آبی و زمین پاک را هدیه داده است، همه اینها از صدقه سری برجام است!

آمریکا سه ماه به سه ماه ما را سر کار می گذارد، و ما نیز با این روش سرمان گرم است و دلمان خوش که ترامپ برجام را پاره نکرده و از آن بیرون نرفته است!

برجام، تحریم ها را برداشته است، هر سه ماه یکبار آمریکا آن را با هزار منت و غر غر کردن تمدید می کند و ما در مدت زمان سه ماه آینده که بار دیگر قرار است ترامپ همان بازی را در آورد با خوشحالی و شادمانی این 90 روز را سپری می کنیم و خرسند هستیم که چنین نعمت بزرگی به ما ارزانی داشته شده است، آن هم از سوی چه کشوری؟ آمریکای ...

این بار که برجام را تأیید کرد، یک قول و وعده دیگر هم داد، گفت که تا سه ماه آینده دیگر برجام را تأیید نخواهد کرد! اگر 4 شرط او اجرا نشود، از آن بیرون خواهد رفت و ما را از مزایای آن محروم خواهد ساخت؟ اکنون نسبت ما با برجام همچون عشق «رومئو» به «ژولیت» است و چیزی جز مرگ ما را از هم جدا نخواهد ساخت!

حال که تا سه ماه آینده تکلیف توافق هسته ای آن آفتاب تابان، که تلألو آن چشم را خیره کرده است، روشن نیست و شاید آمریکا باعث جدایی ما و او بشود، چه کنیم؟! غم فراق یار را چگونه تاب بیاوریم؟! شدنی نیست باید کاری کنیم تا چنین اتفاق ناگواری نیفتد و این دو دل داده همچنان در کنار هم به خوبی و خوشی به زندگی خود ادامه دهند!

راهکارش را دوستان و دست اندرکاران هسته ای می دانند، برای چنین مواقعی سیاست توجیه و سپس ماست مالی کردن به کار آید.

برای این که جلوگیری کنیم از جدایی میان ایران و برجام، تا یک طلاق دیگر بر طلاق های دنیا افزوده نشود و معضلات اجتماعی دیگری را باعث نشود، باید از رنگ و لعاب بهتری برای قالب کردن آن بهره برد. هر چه باشد برای نگه داشتن یک دستاورد به این بزرگی هر کاری از دستشان بر می آید باید انجام دهند باید آن را خوب بزک کرد!

نخست این که در این ماجرا همچنان ما یعنی ایران از دستاوردهای توافق هسته ای بهره می برد و آن را می دوشد و همگان نیز حاصل به دست آمده را در زندگی احساس کرده ایم، سپس آمریکا را باید سه طلاقه کرده تا بتوانیم عقد اخوت خود را با اروپا مستحکم ببندیم! ما که دیگر نمی خواهیم به آمریکا رجوع کنیم! می خواهیم؟ شاید در این بین باشند افرادی که نتوانند دوری ینگه دنیا را تحمل کنند! هنوز نمی توانند باور داشته باشند که آمریکا تو زرد از آب در آمده است!

اما یک راه دل خوش کُنک پیدا کرده اند، جایگزین سازی اروپا با آمریکا، از این پس اروپا می شود حامی برجام و برای آن سینه چاک می کند و شاید حتی میز هم به هم بزند!

اکنون همگان برای حمایت از برجام صف کشیده اند، البته این بنده های خدا که در این سوز سرمای زمستان صف کشیده اند، نباید که دست خالی باز گردند، آجیل مشکل گشایی چیزی باید کف دستشان بیندازیم! بندگان خدا صف کشیدگان حمایت از برجام بی مزد و بی منت کار و تلاش می کنند، خدا را خوش نمی آید!

البته از سوی دیگر ماجرا، خودمان هم با هوشمندی و زیرکی کردیم که آمریکا از برجام بیرون نرود، آنها که صف کشیده اند جای خود، اما تلاش زیرکانه خودمان که از سوی مسئولین ذیربط انجام شد، بیشترین تأثیر را داشت.

صف را اگر نمی بینید یا آن هوشمندی و زیرکی را درک نمی کنید، عینکتان را باید عوض کنید یا اصلاً برش دارید، و برای آن درک زیرکی هم مشکل از آن درکدان شماست یک عمل روی آن انجام شود در یک بیمارستان خصوصی! احساسش باز می گردد.

 

برجام

 

خوب با این حساب، اروپا با این خوش رقصی های خود، بی جیره و مواجب که نمیتواند به کار خود ادامه دهد، کار بزرگی کرده که تاکنون بر سر برجام با آمریکا کل کل کرده و به توصیه ترامپ گوش داده که به بهره برداری های اقتصادی خود از برجام ادامه دهد و سود ببرد.

خوب! «شتر گاو پلنگ» که به کشور وارد می شود از اروپا، سودش به جیب اروپایی ها می رود و البته در داخل هم هستند آنهایی که سود می کنند.

و اکنون با این گرانی تخم مرغ که با چموشی خود باعث شد از خارج وارد شود، گذاشتن همه تخم مرغ های گران! در سبد اروپا هم کار درستی است؟ شاید ما آنها نتوانند سبد را نگه دارند، بیفتد و بشکند، چه خاکی بر سرمان باید بریزیم؟! نگرانی ندارد که! از اروپا خاک رس وارد می کنیم که نرم است بدون سنگ و کلوخ! می ریزیم سرمان.

ما عوامیم و بی سواد، باز روده درازی کردیم و عینکمان را هم عوض نکردیم یا برس نداشتیم تا بهتر ببینیم، آخرش هم نفهمیدیم، این چشمان مان نزدیک بین است یا دوربین؟! زیاده عرضی نیست، عزت عالی برجام مستدام، آرزومند طول عمری با عزت برای برجام و عوامل سخت کوش آن هستیم.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.