کد خبر: 126180
اتاق خبر 24 گزارش می دهد ؛

بهانه ای برای تشدید تحریم ها علیه ایران

سال 1388 که با خاطره تلخ فتنه، آشوب و اغتشاش در اذهان همگان باقی مانده است، با یک اتفاق بد دیگر نیز روبرو بود.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

فتنه سال 88 که دشمنان خارجی با بهره گیری از عوامل داخلی خود تدارک دیدند، در حالی شکل گرفت که جمهوری اسلامی ایران در حال پیشرفت در بسیاری از زمینه ها به ویژه هسته ای، هوافضا، نانو تکنولوژی، موشکی، ماهواره و پزشکی بود.

آغاز فتنه نه تنها تمرکز بر ادامه پیشرفت ها را نابود کرد بلکه زمینه ای برای تشدید تحریم های اقتصادی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران را برای آمریکا و غرب فراهم کرد.

بسیاری از تحریم های اقتصادی ایران به جریان فتنه 88 باز می گردد، چرا که آمریکایی ها با دیدن آشوب و اغتشاش در کشور به این نتیجه رسیدند که اکنون زمان بسیار مناسبی برای وارد کردن فشار بیشتر به ایران است. به همین خاطر به بهانه مسائل حقوق بشری و حقوق شهروندی تحریم های شدیدتری علیه ایران وضع شد.

از آن زمان تاکنون تحریم های اقتصادی علیه ایران روز به روز افزایش داشته و حتی علیرغم دستیابی به توافق هسته ای که بر اساس پیش بینی های دولت تدبیر و امید، گشایش اقتصادی بزرگی را در پی خواهد داشت، اما نه تنها تحریم های اقتصادی ایران برداشته نشد، بلکه به خاطر برجام فشارهای دیگری نیز به ایران وارد شد. چرایی آن هم روشن است برای این که رئیس جمهور بعدی آمریکا دونالد ترامپ توافق هسته ای با ایران را یک اشتباه بزرگ تلقی می کند و اعتقادی به آن ندارد.

فشار بیشتر به ایران برای اجرای سیاست براندازی نظام جمهوری اسلامی یکی از سناریوهای اصلی آمریکا در دستور کار مقامات این کشور قرار داشته است.

ایجاد آشوب و اغتشاش که از سوی رژیم هایی همچون آمریکا، اسرائیل و با حمایت برخی دیگر از کشورهای منطقه انجام میشود، ایجاد فرصت برای تحمیل خواسته ها و وارد کردن فشار برای رسیدن به مطالباتی است که تاکنون نتوانسته از راه های دیگر به دست بیاورد.

تنها کافی است اندکی از هوشیاری در داخل کشور کاسته شود و یا به وجود نفوذی ها در برخی دستگاه ها بی توجهی شود، آنگاه است که عوامل ضد انقلاب وارد عمل شده و با سوار شدن بر جریانی که راه افتاده به آشوب و اغتشاش می پردازند.

آشوب های چند روز گذشته که به هیچ وجه از تأیید مردم ایران اسلامی برخوردار نیست، این بار با شعارهای دیگری شکل گرفته است، سال 88 با ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و اکنون مطالبات به حق اقتصادی مردم، فرصت طلبان را به تکاپو انداخته و در صدد ایجاد فتنه ای دیگر در کشور هستند.

برای آمریکا، رژیم اسرائیل، رژیم های سرسپرده عربی منطقه، همان نخستین روز فتنه کافی بود که بار دیگر نقاب از چهره پلید خود بردارند و مردم ایران و حتی مردم جهان با چشمان خود صورت شیطانی آنها را ببینند.

حمایت های گسترده آنها از آشوب ها، اغتشاشات، تخریب کنندگان اموال عمومی و جنایتکارانی که باعث مرگ 10 نفر از هموطنان شده اند نشان می دهد که آنها تا چه اندازه نگران حقوق بشر در ایران هستند!

اکنون که بار دیگر فتنه آمریکایی اسرائیلی با همکاری عوامل وطن فروش آنها در داخل اغتشاشاتی در ایران شکل گفته، آمریکا می خواهد تحریم های اقتصادی را علیه ایران تشدید کند، چون بار دیگر تصور کرده که کار نظام جمهوری اسلامی ایران رو به پایان است!

در همین زمینه یک مقام وزارت خارجه آمریکا به رسانه «صدای آمریکا» گفته دولت این کشور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را به‌ بهانه «سرکوب تظاهرات‌ها در ایران» بررسی می‌کند.

آندرو پیک معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور ایران و عراق همچنین از قصد واشنگتن برای ایجاد یک ائتلاف بین‌المللی برای حمایت از اغتشاش‌گران در ایران خبر داد.

پیک در پاسخ به این پرسش که آشوب‌ها در ایران چه‌ تأثیری بر سیاست واشنگتن در قبال ایران خواهد داشت گفت: «این تظاهرات‌ها نشان‌ دهنده آن چیزی است که دولت آمریکا در تمام این مدت گفته است. بزرگترین قربانی دولت ایران، مردم این کشور هستند. ما رویدادها را کاملاً به‌دقت دنبال می‌کنیم.»

مردم انقلابی جمهوری اسلامی ایران نزدیک به 40 سال است زیر فشار تحریم های اقتصادی آمریکا و همپیمانان او مقاومت کرده است و اگر شرایط اقتصادی کشور نامناسب است، بخش زیادی از آن به خاطر تحریم هایی است که آمریکا علیه ملت ایران وضع کرده است. 

او اضافه کرد: «ما به گفت‌وگو با شریکان بین‌المللی‌مان ادامه می‌دهیم و آنها را به تمرکز بر وقایع ایران تشویق می‌کنیم. این رویکرد، بسیار با آنچه در تظاهرات سال 2009 افتاد، تفاوت دارد.

مقام وزارت خارجه آمریکا از برنامه دولت خود علیه ایران پرده برداشت و گفت؛« رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در حال رایزنی با شریکان خود در منطقه و همچنین با اتحادیه اروپا درباره حوادث ایران است. تیلرسون در حال تلاش برای ایجاد ائتلاف بین‌المللی برای «حمایت از مردم ایران» است.

سال 88 نیز به واسطه فتنه ای که از سوی جنبش سبز به سرکردگی بازندگان عرصه انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفت، آمریکا برای حمایت از مردم ایران! دست به تشدید تحریم های اقتصادی زد.

درصد زیادی از شرایط اقتصادی بد کنونی به رفتار ساختار شکنانه و همدستی فتنه گران با دشمنان خارجی باز می گردد و اکنون نیز عواقب همان رفتارها است که باعث ایجاد آشوب و فتنه ای دیگر در کشور شده است.

سرکردگان فتنه و هواداران و تئوریسین های آنها در این آشوب مجرم هستند. این فتنه نیز پایان می یابد و پایان آن نیز در دست مردم است، مردمی که 9 دی را آفرید اکنون نیز در حال شکل دادن نهم دی های دیگر است. نشانه های آن از زنجان، رشت و دیگر شهرهای کشور دیده می شود.

 

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.