کد خبر: 125824
استاندار مرکزی:

دستگیری ۱۰۰ ‌اغتشاش‌گر‌ در تخریب‌های اراک

استاندار مرکزی با بیان اینکه ۱۰۰ ‌اغتشاش‌گر‌ در تخریب‌های اراک دستگیر شدند، گفت: با هرگونه تجمع غیرقانونی به شدت برخورد می‌شود.
اتاق خبر 24

سیدعلی آقازاده اظهار داشت: حوادث تلخ غروب روز نهم دی ماه در شهر اراک متاسفانه کام خیلی از شیفتگان ایران اسلامی و مردم خوب شهر اراک را تلخ کرد. 

وی افزود: شب گذشته عده‌ای به ظاهر به نام اعتراض به گرانی‌ها  آمدند و اموال عمومی شهر را تخریب کردند و ما هم در شورای تامین با وجود اینکه می‌توانستیم برخورد بکنیم گفتیم برای بار اول مدارا بکنیم چرا که ممکن است در بین اینها مردمی باشند که می‌خواستند اعتراض خود را به آرامی نشان دهند ما با این افرادی که با صداقت آمدند سعی کردیم کمترین برخورد را از نظر قهری داشته باشیم. 

آقازاده تصریح کرد: متاسفانه گروه مهاجم با حمله به اماکن عمومی و حمله به ماموران انتظامی ما که حدود  12 نفر از نیروهای انتظامی استان را مضروب کردند که دو نفر از این ماموران با چاقو مجروح شدند که یکی از افسران اکنون در بیمارستان در بخش آی سی یو بستری است که ریه این افسر فداکار متاسفانه پاره شده است. 

استاندار عنوان کرد: کسانی که بدون مجوز اقدام به تجمع و راهپیمایی کنند حتما با برخورد قهری و برخورد قانونی مامورین حافظان نظم و براساس مصوبه شورای تامین و شورای امنیت کشور مواجه خواهند شد. 

آقازاده ادامه داد: از خانواده‌ها درخواست داریم تا حتما مراقب فرزندانشان باشند و اجازه ندهند که احساسات پاک  آنها دستخوش سوء استفاده عده‌ای اغتشاشگر قرار گیرد چراکه ما برخی از این افراد را دستگیر کردیم که سوابق شرارت و سوابق جرائم اجتماعی زیادی دارند. 

وی خاطرنشان کرد: در شب گذشته بیش از 100 نفر را که در تخریب‌ها شرکت کردند دستگیر کردیم و فکر می‌کنیم که ظرف چند روز آینده با اطلاعاتی که به دست می‌آوردیم و بررسی دوربین‌های مدار بسته از جمله شعب بانک و سردر ورودی فرمانداری اراک که مورد تعرض قرار گرفته بود تعداد بیشتری از مهاجمان شناسایی و دستگیر شوند. 

آقازاده ادامه داد: این تحرکات از سوی ضد انقلاب و جز از اراذل و اوباش اتفاق افتاده و حتما هم با اینها برخورد می‌شود که عده‌ای از  آنها شناسایی شدند هم تلفن‌های آنها ردشان گرفته شده و اسامی آنها در حال شناسایی است.

وی اضافه کرد: از همه شهروندان و هم استانی‌ها می‌خواهم که هوشمندی خودشان را حفظ کنند و حتما با این‌هایی که به صورت غیرقانونی و به صورتی بسیار خشن این حرکات را انجام داده‌اند برخورد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.