کد خبر: 125761

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان

با یک برنامه غذایی سالم شما می‌توانید به بدن و پوست خودتان کمک کنید. با این روش از هوای سرد هم لذت می‌برید هم سلامتی شما تهدید نمی‌شود.
اتاق خبر 24

با یک برنامه غذایی سالم شما می‌توانید به بدن و پوست خودتان کمک کنید. با این روش از هوای سرد هم لذت می‌برید هم سلامتی شما تهدید نمی‌شود.
برف سفید و لباس گرم و دور همی‌های خانوادگی در تعطیلات زمستانی بهترین لجظات را برای ما به ارمغان می‌آورند. اما در این هوای سرد باید به فکر سلامتی خودتان هم باشید. از طرفی هوای سرد زمستانی روی پوست شما هم تاثیر می‌گذارد، و شما با مصرف هر مرطوب کننده‌ای باز موفق نمی‌شوید این خشکی پوست را برطرف کنید.
 
با یک برنامه غذایی سالم شما می‌توانید به بدن و پوست خودتان کمک کنید. با این روش از هوای سرد هم لذت می‌برید هم سلامتی شما تهدید نمی‌شود. ما در اینجا ده خوراکی برتر برای زمستان را به شما معرفی می‌کنیم.

 

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان

چغندر
چغندر قرمز روشن با برگهای سبز فقط برای رنگ دادن به سوپ زمستانی شما نیست. بلکه به سلامت شما کمک می‌کند. چغندر مواد شیمایی و آنتی اکسیدان دارد که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند. این رادیکال‌ها باعث آسیب رساندن به DNA‌ها می‌شوند. حتی برگ‌های سبز چغندر غنی از ویتامین C، بتا کاروتن، کلسیم، آهن و منیزیم هستند. شمامی توانید این خوراکی را به شکل ترشی، سوپ، سالاد و حتی پخته و سرخ شده مصرف کنید.
چغندر چغندر قرمز روشن با برگهای سبز فقط برای رنگ دادن به سوپ زمستانی شما نیست. بلکه به سلامت شما کمک می‌کند. چغندر مواد شیمایی و آنتی اکسیدان دارد که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند. این رادیکال‌ها باعث آسیب رساندن به DNA‌ها می‌شوند. حتی برگ‌های سبز چغندر غنی از ویتامین C، بتا کاروتن، کلسیم، آهن و منیزیم هستند. شمامی توانید این خوراکی را به شکل ترشی، سوپ، سالاد و حتی پخته و سرخ شده مصرف کنید.
 

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان1

آووکادو
روزهای زمستان بهترین زمان برای لذت بردن از آووکادو میوه خامه‌ای است. آواکادو‌ها از ویتامین A، C. و E و همچنین اسید فولیک، منیزیم و پتاسیم سرشار اند. خوردن این میوه، خطوط و چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد و همچنین پوست شما را بهبود می‌بخشد.
  
همچنین باعث تولید کلاژن می‌شود که استحکام پوست شما را حفظ می‌کند. پنیر و مایونز را از ساندویچ حذف کنید و آووکادو را جایگزین کنید. شما می‌توانید از روغن آووکادو برای ماساژ بدن خود قبل از حمام استفاده کنید. این کار پوست خشک را ملایم و مرطوب می‌کند.
آووکادو روزهای زمستان بهترین زمان برای لذت بردن از آووکادو میوه خامه‌ای است. آواکادو‌ها از ویتامین A، C. و E و همچنین اسید فولیک، منیزیم و پتاسیم سرشار اند. خوردن این میوه، خطوط و چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد و همچنین پوست شما را بهبود می‌بخشد. همچنین باعث تولید کلاژن می‌شود که استحکام پوست شما را حفظ می‌کند. پنیر و مایونز را از ساندویچ حذف کنید و آووکادو را جایگزین کنید. شما می‌توانید از روغن آووکادو برای ماساژ بدن خود قبل از حمام استفاده کنید. این کار پوست خشک را ملایم و مرطوب می‌کند.

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان2

 بادام
بادام یکی از بهترین غذا‌ها برای حفظ سلامتی شما در زمستان است. این عصاره‌های کوچک سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است که می‌توانند ایمنی شما را تقویت کند. بادام همچنین دارای پروتئین، منیزیم، فیبر، ویتامین B، کلسیم، پتاسیم، فسفر، روی، آهن و چربی‌های سالم است. وجود این مواد می‌تواند به کاهش گرگرفتگی و قارچ کمک کنند.
  
ویتامین E موجود در آن کمک می‌کند تا پوست شما را تغذیه کرده و از اشعه‌های مضر UV اشعه خورشید محافظت کند. به علاوه، با داشتن خواص ضد پیری بالا، بادام باعث کاهش چین و چروک، خطوط ریز و نشانه‌های دیگر پیری می‌شود. شما می‌توانید ۱۵ تا ۲۰ بادام روزانه به عنوان یک میان وعده سالم و خوشمزه مصرف کنید. با این حال، چون بادام چربی و کالری‌های غیرمستقیم دارد نباید آن‌ها را بیش از حد بخورید. قبل از حمام هم می‌توانید با ماساژ بدن خود با روغن بادام از پوستی شاداب لذت ببرید.
بادام بادام یکی از بهترین غذا‌ها برای حفظ سلامتی شما در زمستان است. این عصاره‌های کوچک سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است که می‌توانند ایمنی شما را تقویت کند. بادام همچنین دارای پروتئین، منیزیم، فیبر، ویتامین B، کلسیم، پتاسیم، فسفر، روی، آهن و چربی‌های سالم است. وجود این مواد می‌تواند به کاهش گرگرفتگی و قارچ کمک کنند. ویتامین E موجود در آن کمک می‌کند تا پوست شما را تغذیه کرده و از اشعه‌های مضر UV اشعه خورشید محافظت کند. به علاوه، با داشتن خواص ضد پیری بالا، بادام باعث کاهش چین و چروک، خطوط ریز و نشانه‌های دیگر پیری می‌شود. شما می‌توانید ۱۵ تا ۲۰ بادام روزانه به عنوان یک میان وعده سالم و خوشمزه مصرف کنید. با این حال، چون بادام چربی و کالری‌های غیرمستقیم دارد نباید آن‌ها را بیش از حد بخورید. قبل از حمام هم می‌توانید با ماساژ بدن خود با روغن بادام از پوستی شاداب لذت ببرید.
 

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان3

هویج 

همین که زیر پتو نشسته اید می‌توایند سوپ هویج یا هویج خام بخورید. هویج یک محصول فوق العاده ضروری برای زمستان است. این گیاه ریشه‌ای حاوی مقدار زیادی ویتامین آ است. ویتامین آ سیسم ایمنی را تقویت می‌کند و به محافظت در برابر عفونت و کاهش خطر بیماری‌های تنفسی کمک می‌کند.
نارنگی هویج همین که زیر پتو نشسته اید می‌توایند سوپ هویج یا هویج خام بخورید. هویج یک محصول فوق العاده ضروری برای زمستان است. این گیاه ریشه‌ای حاوی مقدار زیادی ویتامین آ است. ویتامین آ سیسم ایمنی را تقویت می‌کند و به محافظت در برابر عفونت و کاهش خطر بیماری‌های تنفسی کمک می‌کند.

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان4

 تخم مرغ
خوردن تخم مرغ در روزهای زمستانی حیاتی است. زرده آن حاوی بیش از ۹۰ درصد کلسیم و آهن است. سفیده آن هم نیمی از پروتئین تخم مرغ را در خود دارد. در واقع، تخم مرغ حاوی مقادیر مناسب از تمام ۹ اسید آمینه ضروری بدن هستند. بدن از پروتئین به عنوان سوخت برای تولید آنتی بادی‌ها استفاده می‌کند که به مهاجمان خارجی حمله می‌کنند و از عفونت جلوگیری می‌کنند.

خوردن تخم مرغ در صبحانه به حفظ وزن بدن شما کمک می‌کند. چون پروتئین در تخم مرغ انرژی پایدار ایجاد می‌کند، و این امر به سادگی موجب افزایش سطح قند خون شما می‌شود. یک تخم مرغ کوچک چندین ویتامین ضروری برای سلامت شما را دارد.
 
مانند ویتامین B۲، B۱۲، A. و E. تخم مرغ همچنین آهن، روی و فسفر سه ماده مهم مهم که برای بدن شما حیاتی هستند را دارد. تخم مرغ جوشانده پخته یا به صورت املت و نیمرو یک راه عالی برای شروع صبح زمستان است. فقط مطمئن شوید که تخم مرغ خام یا نیمه پخته را نمی‌خورید، زیرا ممکن است حاوی باکتری هایی باشد که به سلامتی شما آسیب می‌رساند.
تخم مرغ خوردن تخم مرغ در روزهای زمستانی حیاتی است. زرده آن حاوی بیش از ۹۰ درصد کلسیم و آهن است. سفیده آن هم نیمی از پروتئین تخم مرغ را در خود دارد. در واقع، تخم مرغ حاوی مقادیر مناسب از تمام ۹ اسید آمینه ضروری بدن هستند. بدن از پروتئین به عنوان سوخت برای تولید آنتی بادی‌ها استفاده می‌کند که به مهاجمان خارجی حمله می‌کنند و از عفونت جلوگیری می‌کنند. خوردن تخم مرغ در صبحانه به حفظ وزن بدن شما کمک می‌کند. چون پروتئین در تخم مرغ انرژی پایدار ایجاد می‌کند، و این امر به سادگی موجب افزایش سطح قند خون شما می‌شود. یک تخم مرغ کوچک چندین ویتامین ضروری برای سلامت شما را دارد. مانند ویتامین B۲، B۱۲، A. و E. تخم مرغ همچنین آهن، روی و فسفر سه ماده مهم مهم که برای بدن شما حیاتی هستند را دارد. تخم مرغ جوشانده پخته یا به صورت املت و نیمرو یک راه عالی برای شروع صبح زمستان است. فقط مطمئن شوید که تخم مرغ خام یا نیمه پخته را نمی‌خورید، زیرا ممکن است حاوی باکتری هایی باشد که به سلامتی شما آسیب می‌رساند.

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان5

 زردچوبه
زردچوبه بالاترین سطح آنتی اکسیدان را دارد و برای زمستان‌ها خیلی مفید است. چون می‌تواند به طور منظم به سیستم ایمنی بدن کمک کند. زردچوبه به علت خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن، مزایای متعددی را برای افراد مبتلا به درد مفصلی در طول روزهای زمستان دارد.
 
 
علاوه بر این، زردچوبه راهی برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد است. این رادیکال‌ها که به پوست آسیب می‌رساند و باعث می‌شوند پوست درخشش و کشش خود را از دست بدهد. اضافه کردن زردچوبه به لیوان شیر یک نوشیدنی سالم است. در واقع، شیر و زردچوبه یک درمان خانگی برای سرفه، احتقان، سرماخوردگی و آنفولانزا است. به خصوص در برابر سرفه‌های خشک موثر است.
زردچوبه زردچوبه بالاترین سطح آنتی اکسیدان را دارد و برای زمستان‌ها خیلی مفید است. چون می‌تواند به طور منظم به سیستم ایمنی بدن کمک کند. زردچوبه به علت خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن، مزایای متعددی را برای افراد مبتلا به درد مفصلی در طول روزهای زمستان دارد. علاوه بر این، زردچوبه راهی برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد است. این رادیکال‌ها که به پوست آسیب می‌رساند و باعث می‌شوند پوست درخشش و کشش خود را از دست بدهد. اضافه کردن زردچوبه به لیوان شیر یک نوشیدنی سالم است. در واقع، شیر و زردچوبه یک درمان خانگی برای سرفه، احتقان، سرماخوردگی و آنفولانزا است. به خصوص در برابر سرفه‌های خشک موثر است.

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان6

کلم بروکلی
بروکلی سرشار از آنتی اکسیدان و مواد معدنی است. کلم بروکلی حاوی ویتامین C، فیبر، بتا کاروتن، فولات و پتاسیم بسیار بالا است. ویتامین C باعث تولید کلاژن می‌شود تا پوست را سالم نگه دارد، در حالی که ویتامین A از غشای سلولی پوست محافظت می‌کند و از آسیب پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری می‌کند.
کلم بروکلی بروکلی سرشار از آنتی اکسیدان و مواد معدنی است. کلم بروکلی حاوی ویتامین C، فیبر، بتا کاروتن، فولات و پتاسیم بسیار بالا است. ویتامین C باعث تولید کلاژن می‌شود تا پوست را سالم نگه دارد، در حالی که ویتامین A از غشای سلولی پوست محافظت می‌کند و از آسیب پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری می‌کند.

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان7

نارنگی
نارنگی منبع غنی ویتامین سی و آنتی اکسیدان است؛ و سلول‌های بدن شما را در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کند. با مصرف روزانه یک عدد نارنگی خطر کمبود ویتامین سی را از بین می‌برد. پتاسیم موجود در نارنگی به حفاظت پوست شما در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید کمک می‌کند. در ضمن نارنگی بسیار کم کالری است.
نارنگی نارنگی منبع غنی ویتامین سی و آنتی اکسیدان است؛ و سلول‌های بدن شما را در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کند. با مصرف روزانه یک عدد نارنگی خطر کمبود ویتامین سی را از بین می‌برد. پتاسیم موجود در نارنگی به حفاظت پوست شما در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید کمک می‌کند. در ضمن نارنگی بسیار کم کالری است.

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان8

 انار
یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های جهان، انار است. سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند پلی فنل ها، تانن ها، فلاونوئید‌ها و آنتوسیانین‌ها که در طول زمستان شما را سالم نگه می‌دارد. انار همچنین دارای خواص ضد التهابی است. به علاوه، با داشتن کالری نسبتا کم، از افزایش وزن شما جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید این میوه ترش را به کوکتل، آب، آبمیوه و سالاد اضافه کنید.
انار یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های جهان، انار است. سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند پلی فنل ها، تانن ها، فلاونوئید‌ها و آنتوسیانین‌ها که در طول زمستان شما را سالم نگه می‌دارد. انار همچنین دارای خواص ضد التهابی است. به علاوه، با داشتن کالری نسبتا کم، از افزایش وزن شما جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید این میوه ترش را به کوکتل، آب، آبمیوه و سالاد اضافه کنید.

ده خوراکی برتر برای سرمای زمستان9

 زنجبیل
در فصل زمستان نوشیدنی داغ زنجبیلی را نمی‌توانید رد کنید. زنجبیل غنی از آنتی اکسیدان و یک خوراکی عالی برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. زنجبیل باعث کاهش رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شود. زنجبیل همچنین گردش خون در بدن را افزایش می‌دهد که برای سلامتی حیاتی است. در آغاز سرما خوردگی یا آنفولانزا، زنجبیل به عنوان یک آنتی بیوتیک موثر کار می‌کند. همچنین در کاهش التهاب و علائم آرتریت موثر است که در ماه‌های زمستان بدتر می‌شود.

زنجبیل به هضم غذا کمک می‌کند و باعث تقویت پوست می‌شود. علاوه بر این، زنجبیل به کم کردن میزان قند خون کمک می‌کند.
زنجبیل در فصل زمستان نوشیدنی داغ زنجبیلی را نمی‌توانید رد کنید. زنجبیل غنی از آنتی اکسیدان و یک خوراکی عالی برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. زنجبیل باعث کاهش رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شود. زنجبیل همچنین گردش خون در بدن را افزایش می‌دهد که برای سلامتی حیاتی است. در آغاز سرما خوردگی یا آنفولانزا، زنجبیل به عنوان یک آنتی بیوتیک موثر کار می‌کند. همچنین در کاهش التهاب و علائم آرتریت موثر است که در ماه‌های زمستان بدتر می‌شود. زنجبیل به هضم غذا کمک می‌کند و باعث تقویت پوست می‌شود. علاوه بر این، زنجبیل به کم کردن میزان قند خون کمک می‌کند.

منبع : آفتاب نیوز 
 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.