کد خبر: 125468
سرطانی که ضربه فنی نشد؛

بیوگرافی و علت درگذشت حسین قنبرزاده/ کشتی گیری که در زمین سرطان جنگید

حسین قنبرزاده، فرنگی‌کار نوجوان بابلی و یکی از آینده‌داران کشتی ایران پس از ۱۸ ماه مبارزه با بیماری سرطان ریه و مغزاستخوان، سرانجام جان به جان آفرین تسلیم کرد.
اتاق خبر 24

حسين قنبرزاده عضو سابق تیم کشتی فرنگی نوجوانان پس از مبارزه سخت با بیماری سرطان در سن ۱۹ سالگی درگذشت. قنبرزاده که هنوز نوجوان بود هر چند آرامش خود را تا لحظه آخر حفظ کرد اما تاب دو سرطان را نیاورد. او به طور همزمان هم به سرطان ریه مبتلا شده بود و هم سرطان مغزاستخوان. مادر، پدربزرگ و دایی این کشتی گیر نوجوان نیز به دلیل سرطان پیش از این جان خود را از دست داده بودند. 

حسین قنبرزاده

 

حسین قنبرزاده؛ کشتی گیر ملی پوش، اهل بابل بود و عنوان سومی رقابت‌های قهرمانی کشور و عنوان پنجمی رقابت‌های جام یادگار امام (ره) در رده نوجوانان را در کارنامه خود داشت.

پیکر مرحوم حسین قنبرزاده قهرمان کشتی فرنگی نوجوانان و عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران با حضور ورزش دوستان و مردم استان در بابل تشییع شد.

حسین قنبرزاده

 

وی در سالهای ۹۲ و ۹۳ در مسابقات مختلف کشتی نوجوانان در مسابقات کشوری و استانی و بین المللی شرکت موفق به کسب عنوان های مختلفی شده بود و قهرمانی در مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان مازندران در سال ۹۲ ، مقام سومی مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور در سال ۹۳ ، مقام پنجمی مسابقات بین المللی جام یادگار امام در مشهد سال ۹۳ و سومی مسابقات انتخابی تیم ملی نوجوانان ایران درسال ۹۳ از مهم ترین عنوان های کسب شده مرحوم قنبرزاده پیش از تشدید بیماریش بوده است.

پیکر این قهرمان کشتی فرنگی صبح چهارشنبه از بیمارستان روحانی بابل تشییع و قرار است در روستای گنج افروز به خاک سپرده شود.

حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران درگذشت این قهرمان کشتی فرنگی را به جامعه ورزشی استان تسلیت گفت.