کد خبر: 124291
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد؛

شنبه ها تعطیل می شوند؟ /کاهش تعطیلات عید نوروز

پیشنهاد شده، تعطیلات نوروز از 13 به 5 روز کاهش یابد، همچنین یشنهاد شده به جای تعطیلی پنجشنبه روز‌های شنبه تعطیل باشد.
اتاق خبر 24

سلمان خدادادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح برخی از نمایندگان برای حذف برخی از روزهای تعطیل از تقویم، گفت: طرح مذکور درباره حذف برخی از روز‌های تعطیل رسمی از تقویم است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در تشریح طرح سازماندهی تعطیلات گفت: بر اساس این طرح پیشنهاد شده تا روز 29 اسفند (روز ملی شدن صنعت نفت)، 12 فروردین (روز جمهوری اسلامی) 13 فروردین (روز طبیعت)و همچنین 15 خرداد (قیام 15 خرداد)از تعطیلات رسمی حذف شوند.

خدادادی با بیان اینکه بر اساس این طرح پیشنهاد شده تا تعطیلات نوروز از 13 به 5 روز کاهش یابد، ادامه داد: همچنین در طرح مذکور پیشنهاد شده تا به جای تعطیلی پنجشنبه روز‌های شنبه تعطیل باشد.

وی افزود: تعطیلی روز شنبه به این دلیل در طرح مذکور مطرح شده که با توجه به تعطیلی پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها در ایران و از طرف دیگر تعطیلی روز‌های شنبه و یکشنبه در سایر کشور‌ها، عملاً ارتباطات ایران با آن کشور‌ها 4 روز قطع می‌شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس، با بیان اینکه این طرح از مجلس هفتم مطرح بوده،تصریح کرد: طرح مذکور نیاز به انجام کار کارشناسی و تخصصی بسیاری دارد لذا در نهایت تصمیم گرفته شد تا طرح به مرکز پژوهش‌های قوه مقننه ارجاع شود تا کارشناسان مرکز پژوهش‌ها بر روی این طرح کار تطبیقی و کارشناسی را انجام دهند تا پس از آن این طرح در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

خدادادی با بیان اینکه طرح ساماندهی تعطیلات در خرداد ماه سال جاری به مرکز پژوهش‌ها ارائه شده، گفت:بر روی طرح سازماندهی تعطیلات حساسیت زیادی وجود دارد و از طرف دیگر طرح مذکور مخالفان و موافقان بسیاری دارد بنابراین لازم است این طرح به اندازه لازم چکش کاری شود و پس از آن در مجلس مطرح شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ها

به درک که رابطه مون با دیگر کشورها چهار روز قطع می شه. مگر از این رابطه چه چیزی عاید ما شده جز خسران و وادادگی غرب پرستان
کاهش تعطیلات نوروز کاملا اشتباه ولی حذف تعطیلاتی مثل 15 خرداد و 29 اسفند و ... کاملا درست است .
چرا باید تنها دلخوشی کارگران همین تعطیلات و مسافرت و رفتن پیش خویشاوندان هست و باید بگیریم؟کارگران حقوق و زندگی مرفه ندارند و تنها دلخوشی آنان همین تعطیلات نوروز و رفتن پیش خویشاوندان است
تعطیلی شبنه به جای پنجشنبه خیلی طرح خوبیه. امیدوارم که اجرا بشه.
واقعا که تنها امید ما دانش آموزا همون عیده که یه استراحتی بکنیم مسافرتی بریم
واقعا که تنها امید ما دانش آموزا همون عیده که یه استراحتی بکنیم مسافرتی بریم
یعنی سیزده بدر روز طبیعت تعطیل نیست
تصویب نمیشه مطمئن باشید
اگه عیدتعطیل نباشه دیگه اون عیدنمیشه همه ذوق وشوق دارن برای تعطیلات عید مخصوصا بچه های مدرسه ای کارگری بیچاره خداکنه تصویب نشه دولت کارای مهمتر ازاین راانجام بده

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.