کد خبر: 123815
موسسه ژئوفيزیک، دانشگاه تهران:

تازه ترین خبر ها از زمین‌لرزه‌های ایران و نواحی مجاور

آخرین زلزله های امروز ایران طبق گزارش سایت سازمان زلزله نگاری دانشگاه تهران به شرح زیر می باشد.
اتاق خبر 24

ساعت 12:13 دقیقه امروز زلزله شدیدی با قدرت 6.2 ریشتری کرمان را لرزاند. هم اکنون مردم وحشت زده به خیابان‌ها آمده‌اند.

براساس اعلام مرکز زلزله‌نگاری کشور محل وقوع این زمین لرزه در 30 کیلومتری هجدک و در عمق 10 کیلومتر بوده است.

طول جغرافیایی این زمین‌لرزه 57.32 و عرض جغرافیایی آن 30.75 ثبت شده است.

* ارتباطات تلفن همراه در کرمان دچار اختلال شده است. هنوز آماری از خسارات یا تلفات احتمالی مخابره نشده است.

* براساس اخبار منتشر شده، تیم‌های ارزیاب نیز برای بررسی میزان ابعاد حادثه به محل وقوع این زمین‌لرزه اعزام شده‌اند.

* پس از زلزله مردم کرمان با خودروهای خود به خیابان‌ها آمده‌اند و ترافیک در خیابان‌های شهر بسیار سنگین است، شاهدان عینی از بروز تصادفات در پی اضطراب مردم در سطح شهر خبر می‌دهند.

* به گفته مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان کرمان همه راه های ارتباطی اصلی هم اکنون باز است و خسارتی به راه‌ها وارد نشده است. همچنین راه‌های روستایی در حال بررسی هستند.

بخشدار کوهساران راور اظهار داشت: شدت زلزله و میزان تخریب خانه‌های خشتی و گلی در منطقه هجدک کرمان بیشتر از زلزله قبلی است.

مظفری به فارس گفت: وضعیت تخریب خانه‌های خشتی و گلی از زلزله قبلی در منطقه هجدک بیشتر شده و مرکز زمین‌لرزه روستای گزک و دیگر روستاها بوده است.

وی با بیان اینکه گزارشی از مصدومیت تاکنون نداشتیم، افزود: با توجه به مدت زمان بیشتر زلزله، ریزش کوه در منطقه شدید بوده و اکنون در منطقه غبار است.

وی با اشاره به اینکه روستاهای دیگر هم تخریب شده است، عنوان کرد: قطعی برق در منطقه داریم و جاده‌ها ریزش کرده است.

مسئولان محلی می‌گویند: «تجربه زلزله بم باعث مقاوم سازی خانه‌ها شد، و مردم این استان موضوع زلزله را جدی گرفتند و این موضوع سبب شده تا با وجود وقوع زلزله 6.2 ریشتری خانه‌های ناایمن را سریع ترک کنند و به خیابان‌ها بیایند».

کرمان دوباره لرزید

زلزله‌ای با قدرت 4.2 ریشتر هجدک در استان کرمان را مجددا لرزاند.

* مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان از تعطیلی مدارس شیفت عصر شهرستان کرمان طی امروز خبر داد.

* در پی زمین لرزه 6.2 هجدک، تاکنون 6 خانه روستایی خراب شده و یک زن در شهرستان راور مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

تخریب 20 خانه در زلزله امروز کرمان

به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر طی ارزیابی‌ها در روستای گزک دیوار ٢٠ خانه تخریب شده و در روستای هرجن دیوارهای یک بنای قدیمی تاریخی تخریب شده و دو نفر هنگام خروج از خانه مجروح شدند.

سرپرست اورژانس کشور نیز دقایقی قبل با اشاره به اینکه زمین لرزه 6.2 ریشتری در هجدک کرمان تاکنون سه مصدوم داشته است، گفت: منازل قدیمی در 6 روستا دچار آسیب شده‌اند.

پیرحسین کولیوند اظهار داشت: 4 دستگاه آمبولانس در شهرستان راور به مناطق زلزله‌زده اعزام شده است و 3 دستگاه آمبولانس نیز از بهاباد به مناطق روستایی و هم مرز با استان کرمان جهت کمک به حادثه‌دیدگان احتمالی فرستاده شده است.

وی با بیان اینکه پیرامون مصدومان این حادثه، گفت: یکی از مصدومان خانم بوده که توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب شهرستان راور انتقال یافته است. همچنین دو مصدوم دیگر به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شدند.

ثبت 11 پس لرزه تاکنون

پس از زلزله 6.2 ریشتری ظهر امروز دو زمین‌لرزه به بزرگی 4.2 ریشتر هجدک را مجدد لرزاند.

زلزله‌ای به بزرگی 4.2 حوالی هجدک کرمان را ساعت 13:12:20 در عمق زمین‌لرزه 11 کیلومتری زمین لرزاند همچنین زلزله‌ای به بزرگی 4.2 ساعت 13:20:27 هجدک را در عمق 10 کیلومتری لرزاند.

زلزله 6.2 ریشتری ظهر امروز هجدک کرمان تاکنون 11 پس‌لرزه داشته است.

زلزله امروز هجدک تلفات جانی نداشت
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه دقایقی پس از زلزله در کرمان تیم‌های ارزیاب به محل اعزام شده و گزارش‌های واصله از آنان حاکی از این است که این زلزله مورد فوتی نداشته است گفت: برابر گزارش‌های اولیه دیوار تعدادی از واحدهای مسکونی در این مناطق ترک خورده است.

افزایش تعداد مصدومان زلزله به 17 نفر

روابط عمومی علوم‌پزشکی کرمان آخرین وضعیت مصدومان غیر مستقیم زلزله 6.2 ریشتری هجدک را تا ساعت 14 اعلام کرد.

تعداد کل مصدومان : 17 نفر

مصدومان مراجعه کننده به بیمارستان شهید باهنر کرمان: 11 نفر

مصدومان مراجعه کننده به بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان: 3 نفر

مصدومان مراجعه کننده به بیمارستان راور: 3 نفر

تمام مصدومان به‌دلیل آسیب‌های غیرمستقیم ناشی از ترس و فرار دچار جراحت شده‌اند.

ارزیابی هجدک و 12 روستای زلزله زده

سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد: تیم‌های ارزیاب اورژانس تاکنون از شهر هجدک و 12 روستا ارزیابی بعمل آورده‌اند.
مجتبی خالدی با بیان اینکه آمار مصدومان زمین‌ لرزه امروز هجدک به 18 نفر رسیده است، گفت: تاکنون 19 پس لرزه این منطقه را لرزانده است.

فرماندار کرمان گفت: 86 هزار واحد مسکونی قدیمی غیرمستحکم در کرمان وجود دارد و همچنین خوابگاه دانشجویی شهید چمران نیز دچار مشکل شده است.

علی بابایی در جلسه ستاد بحران استان کرمان گفت: ریزش کوه در مزار شاه بر اثر زلزله داشته‌ایم که مسیر آنجا مسدود شد و در حال بازگشایی آن محور هستیم. بلافاصله پس از وقوع زلزله اکیپ‌های هلال احمر اعزام شدند.

وی با اشاره به زمان وقوع زلزله ادامه داد: پس از رخداد زلزله 6.2 ریشتری اولیای دانش آموزان به دلیل نگرانی به سمت مدارس فرزندان خود حرکت کردند لذا باعث ترافیک سنگین در شهر شد که 17 مورد تصادف در مرکز شهر کرمان رخ داد.

فرماندار کرمان با بیان این مطلب که هماهنگی لازم با جایگاه‌های سوخت انجام شده است، بیان کرد: برخی از واحدهای مسکونی در چترود دچار خسارت شدند که اگر نیاز شود در بین مردم چادر توزیع می‌شود، همچنین سقف دو مدرسه در چترود ریزش کرده است.

وی با اشاره به مصدوم شدن 12 نفر در شهر کرمان عنوان کرد: یک تیر برق در خیابان مطهری دچار آسیب شده بود، همچنین به شبکه‌های آب و گاز خسارتی وارد نشده است.

زلزله امروز کرمان پس لرزه نبود

در ۱۰ روز اخیر، زلزله های نسبتا بزرگی یک‌بار با بزرگی 6.1 ریشتر صبح دهم آذرماه و بار دیگر با بزرگی 6.2 ریشتر در بیست ویکم آذرماه و 6.1 ریشتر بامداد امروز حوالی هجدک کرمان را لرزاند.

دکتر درخشانی اظهار کرد: زلزله امروز، زلزله ای مستقل به نظر می رسد و نمی‌توان آن را پس لرزه دانست.

وی قبلا نیز در مصاحبه ای که در تاریخ 14 آذرماه با ایسنا داشت، در خصوص تعدد پس لرزه های زلزله دهم آذرماه و برخی نظریه ها راجع به تخلیه انرژی زمین اعلام کرد: "هرچند وقوع پس لرزه پس از یک زلزله بزرگ معمول است، اما لزوما نمی توان گفت که موجب کاهش انرژی در منطقه می گردد".

این عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: این منطقه از فعال‌ترین محدوده‌های استان کرمان بوده که چندین گسل فعال استان، یعنی گسل‌های سیرچ-گلباف، نایبند، لکرکوه، راور و کوهبنان و چند شاخه گسلی کوچکتر در این منطقه به هم می‌رسند. عملکرد این گسل‌ها به‌گونه‌ای است که در این محل، پوسته زمین تحت فشار قرار گرفته و انرژی لرزه‌ای در سنگ‌ها جمع می‌شود. چنین مناطقی در زمین‌شناسی، گره تکتونیکی نامیده می‌شود که از جمله مناطق مستعد به وقوع زلزله به حساب می آیند.

این عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان در خصوص اینکه آیا این زلزله ها می توانند پیش لرزه زلزله ای بزرگتر باشند؟ گفت: زمان وقوع و اندازه پیش‌لرزه‌ها تابع اندازه زلزله اصلی است.

وی با اشاره به اینکه نظمی بر زمان وقوع پیش لرزه ها حاکم نیست، افزود: لزوما پیش لرزه ها چند روز یا چند ساعت قبل از زلزله اصلی رخ نمی‌دهند، بلکه ممکن است در برخی حالات چند سال یا چند ماه قبل از زلزله اصلی رخ دهند. لذا حتی اگر فرض شود زلزله های اخیر پیش‌لرزه باشند، باز نمی‌توان مطمئن شد که زلزله اصلی چه زمانی و با چه اندازه‌ای رخ خواهد داد. هرچند در برخی موارد ممکن است مشابه با زلزله بم، با نزدیک شدن به زمان وقوع زلزله اصلی، شاهد افزایش تعداد و اندازه زلزله‌های خفیف در منطقه به صورت معنی‌دار باشیم که در این حالت باید تا روشن شدن وضعیت منطقه نکات احتیاطی کاملاً رعایت شود.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد که زلزله های این منطقه در عمق حدودا ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده اند؛ جایی که شواهد اصلی از نظر ما پنهانند و اظهارنظرهای ما عمدتا با توجه به شواهد سطحی است و لذا به هیچ عنوان نمی تواند قطعیت داشته باشد.

اولین فیلم از زلزله 6.2 ریشتری کرمان

 

 

تقاضای زیاد نفت در پی وقوع زلزله در کرمان

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه کرمان با بیان اینکه مشکلی در عرضه وجود ندارد؛ مردم در جایگاه های سوخت بمانند تا مخازن جایگاه ها پر شود، اعلام کرد: اگر جایگاه سوختی دچار این وقفه شده است دلیل بر کمبود فراورده های نفتی نیست بلکه به دلیل وقفه تخلیه فراورده از نفتکش به مخزن جایگاه سوخت است.

جعفر سالاری نسب افزود: 540 هزار لیتر فراورده نفتی از انبارها خارج شده است.

وی ادامه داد: با توجه به تقاضای زیاد لذا مخزن‌ها خالی می شوند پس از خالی شدن مخزن مرحله تخلیه فراوده های نفتی داخل مخزن آغاز می شود که این مرحله به زمانی حداکثر حدود نیم ساعت نیاز دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه کرمان مشکلی در عرضه وجود ندارد مردم در جایگاه های سوخت بمانند تا مخازن جایگاه ها پر شود، اعلام کرد: اگر جایگاه سوختی دچار این وقفه شده است دلیل بر کمبود فراورده های نفتی نیست بلکه وقفه تخلیه فراورده از نفتکش به مخزن جایگاه سوخت است.

58 تن آخرین شمار مصدومان زلزله  «هجدک»

دکتر «سیدمحمد صابری» با اعلام این خبر اظهار کرد: 25 نفر در بیمارستان شهید باهنر کرمان، 17 نفر در بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان، 15 نفر در بیمارستان شفا کرمان و یک نفر در بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) شهرستان راور تا ساعت 8 صبح امروز 22 آذرماه پذیرش شده‌اند.

همه مصدومان به‌علت آسیب‌های غیر مستقیم ناشی از ترس و فرار دچار جراحت شدند.

 

زلزله ۲.۵ ریشتری «کوهدشت» لرستان را لرزاند

 

دقایقی قبل زلزله ای با شدت ۲.۵ ریشتر «کوهدشت» در لرستان را لرزاند.

رضا آریایی مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: مطابق برآورد اولیه موسسه ژئوفیزیک زمین لرزه ای با شدت ۲.۵ ریشتر در «کوهدشت» لرستان به وقوع پیوست.

آریایی زمان وقوع این زلزله را ساعت ۹ و ۵۸ دقیقه و ۱۷ ثانیه صبح چهارشنبه اعلام کرد و افزود: تا کنون از این زمین لرزه خسارتی گزارش نشده است.

برای اطلاع بیشتر اینجا را کلیک کنید

 

 

ادامه پس لرزه‌های زلزله در کرمان و کرمانشاه تا یک سال آینده

محمود فاطمی عقدا گفت: زلزله کرمانشاه و زلزله کرمان هر دو شدت زیادی داشتند و به همین خاطر پس لرزه هایی که در این مناطق رخ می دهد غیر طبیعی نیست.

وی افزود: مردم نباید نگران وقوع زلزله هایی به بزرگی زمین لرزه اولیه باشند، زیرا پس از وقوع نخستین زمین لرزه با شدت زیاد، مابقی زلزله ها پس لرزه بوده و خطری بیش از زمین لرزه اولیه ندارند.

استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی با اشاره به وقوع پس لرزه های متوسط در منطقه اظهارکرد: پس لرزه های ۵ و ۶ ریشتر با توجه به شدت اولیه زلزله دارای حد متوسط به شمار می آید و شدت تخریب آن ها از زمین لرزه ابتدایی بیشتر نیست.

فاطمی عقدا با تاکید بر ادامه دار بودن زمین لرزه ها در استان های کرمانشاه و کرمان خاطرنشان کرد: مردم مناطق مختلف کرمان و کرمانشاه باید بدانند این امکان وجود دارد که تا یک سال آینده در نزدیکی کانون زلزله، پس لرزه های بزرگ با قدرت ۵ و ۶ ریشتر رخ دهد و این شرایط ادامه خواهد داشت.

استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی در خصوص حاشیه های مطرح شده پیرامون وقوع زمین لرزه در استان تهران تصریح کرد: در شرایط کنونی مشکل خاصی در شهر تهران وجود ندارد و بر اساس بررسی های صورت گرفته، وقوع زمین لرزه هایی با قدرت بالا در این برهه زمانی برای تهران عملی نیست.

وی وقوع زمین لرزه در شهر ها را اتفاقی عادی دانست و بیان کرد: در شهر تهران در طول شبانه روز بیش از ۲۰ زمین لرزه رخ می دهد، اما این زمین لرزه ها به این خاطر که بزرگی بین ۲ تا ۳ و نیم ریشتر دارند خطراتی را برای شهروندان نداشته و حتی احساس نیز نمی شوند.

 

زمان وقوع به
وقت محلي

بزرگي

عرض جغرافيايي
(درجه - شمالی)

طول جغرافيايي
(درجه - شرقی)

عمق
(کیلومتر)

منطقه

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۸:۱۳:۳۷.۵

۲.۱

۳۰.۷۳۶

۵۷.۳۳۹

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۸:۰۷:۰۶.۱

۱.۹

۳۰.۸۱۱

۵۷.۲۳۸

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۸:۰۱:۱۰.۲

۲.۷

۳۴.۸۳۱

۴۵.۸۵۶

۸

 ازگله، كرمانشاه

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۸:۰۱:۰۸.۴

۳.۵

۳۰.۷۷۹

۵۷.۳۴۸

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۷:۵۰:۰۶.۹

۲.۳

۳۰.۸۰۵

۵۷.۲۹۰

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۷:۴۸:۴۷.۱

۲.۱

۳۰.۸۲۹

۵۷.۲۶۱

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۷:۴۱:۵۶.۲

۲.۲

۳۰.۷۸۱

۵۷.۳۳۸

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۷:۳۳:۱۴.۷

۴.۵

۳۰.۸۲۷

۵۷.۳۰۰

۹

 هجدک، کرمان *

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۷:۳۱:۵۱.۶

۲.۶

۳۰.۷۰۸

۵۷.۳۶۷

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۷:۳۰:۲۶.۸

۱.۴

۳۶.۲۶۱

۵۹.۲۶۸

۷

 طرقبه، خراسان رضوي

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۷:۱۵:۲۱.۳

۲.۳

۳۰.۸۱۸

۵۷.۲۶۴

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۷:۱۰:۰۰.۵

۳.۰

۳۸.۱۰۰

۵۷.۴۱۴

۱۰

 راز، خراسان شمالي

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۶:۵۰:۱۶.۰

۲.۰

۳۰.۷۵۲

۵۷.۴۳۳

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۶:۴۶:۴۸.۰

۲.۰

۳۰.۸۶۵

۵۷.۱۵۲

۱۶

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۶:۳۰:۲۸.۲

۳.۰

۳۰.۸۰۷

۵۷.۳۰۰

۱۰

 هجدک، کرمان

 

آخرین زمین‌لرزه‌های ایران و نواحی مجاور

زمان وقوع به
وقت محلي

بزرگي

عرض جغرافيايي
(درجه - شمالی)

طول جغرافيايي
(درجه - شرقی)

عمق
(کیلومتر)

منطقه

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۶:۳۰:۲۸.۲

۳.۰

۳۰.۸۰۷

۵۷.۳۰۰

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۶:۲۹:۳۹.۰

۲.۸

۳۰.۸۳۳

۵۷.۲۵۲

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۶:۲۶:۱۵.۴

۲.۹

۳۰.۷۸۴

۵۷.۲۵۴

۱۲

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۶:۲۳:۵۶.۶

۱.۳

۳۵.۷۳۱

۶۰.۲۷۵

۱۰

 سفيد سنگ، خراسان رضوي

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۶:۱۶:۵۳.۰

۳.۰

۳۰.۷۷۰

۵۷.۳۰۸

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۶:۰۷:۰۸.۰

۲.۶

۳۰.۷۴۹

۵۷.۲۹۴

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۶:۰۵:۱۱.۳

۲.۲

۳۰.۷۵۲

۵۷.۱۵۳

۱۹

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۵۶:۴۷.۵

۳.۰

۳۰.۷۸۰

۵۷.۲۹۳

۱۴

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۴۶:۰۹.۴

۳.۰

۳۰.۷۸۳

۵۷.۲۱۱

۲۲

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۴۲:۰۳.۴

۲.۵

۳۰.۷۶۹

۵۷.۳۲۷

۵

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۳۹:۲۹.۲

۲.۰

۳۰.۷۸۵

۵۷.۲۵۱

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۳۴:۴۸.۲

۲.۸

۳۰.۶۹۹

۵۷.۳۲۸

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۳۲:۳۷.۴

۲.۰

۳۰.۷۲۱

۵۷.۱۳۸

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۲۸:۲۸.۵

۳.۱

۳۰.۷۲۵

۵۷.۲۹۲

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۲۳:۰۱.۵

۲.۵

۳۰.۷۸۸

۵۷.۲۴۰

۱۰

 هجدک، کرمان

 


آخرین زمین‌لرزه‌های ایران و نواحی مجاور

زمان وقوع به
وقت محلي

بزرگي

عرض جغرافيايي
(درجه - شمالی)

طول جغرافيايي
(درجه - شرقی)

عمق
(کیلومتر)

منطقه

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۲۳:۰۱.۵

۲.۵

۳۰.۷۸۸

۵۷.۲۴۰

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۲۱:۵۴.۵

۲.۹

۳۰.۸۰۹

۵۷.۳۱۲

۸

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۲۱:۲۶.۹

۱.۷

۳۴.۵۶۵

۴۶.۴۴۶

۱۲

 كوزران، كرمانشاه

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۱۴:۲۷.۶

۲.۱

۳۰.۷۵۴

۵۷.۲۷۸

۲۲

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۰۳:۵۹.۱

۲.۷

۳۰.۷۴۶

۵۷.۳۱۹

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۵:۰۱:۴۶.۴

۲.۷

۳۰.۷۰۹

۵۷.۴۰۴

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۴:۵۹:۴۱.۵

۲.۷

۳۰.۸۰۸

۵۷.۲۹۹

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۴:۵۶:۵۷.۹

۲.۰

۳۰.۷۸۹

۵۷.۲۰۹

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۴:۵۲:۳۷.۱

۲.۲

۳۰.۸۰۹

۵۷.۲۵۹

۱۶

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۴:۴۳:۵۵.۲

۲.۵

۳۰.۷۷۱

۵۷.۳۱۸

۱۱

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۴:۴۰:۵۴.۱

۳.۲

۳۰.۷۹۱

۵۷.۲۷۲

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۴:۳۹:۵۹.۴

۲.۳

۳۰.۸۵۰

۵۷.۴۱۴

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۴:۲۵:۲۹.۳

۳.۳

۳۰.۸۴۸

۵۷.۱۷۷

۱۰

 هجدک، کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۴:۲۴:۱۱.۴

۱.۹

۳۷.۲۳۶

۴۵.۱۹۴

۴

 اشنويه، آذربايجان غربي

۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۴:۲۱:۱۴.۰

۲.۹

۳۰.۷۶۴

۵۷.۲۹۳

۱۰

 هجدک، کرمان

 

منبع:مرکز لرزه‌نگاری کشوری

برای مشاهده اخبار حوادث کلیک کنید. 

منبع: انتخاب