کد خبر: 123694

لغو صدها پرواز در کشورهای اروپایی

بارش برف و وضعیت نامساعد جوی در روز دوشنیه باعث لغو صد ها پرواز و سرگردانی هزاران مسافر در شماری از کشورهای اروپایی شد.
اتاق خبر 24

 بارش برف در بروکسل در روز دوشنبه باعث لغو ۹۰ پرواز شد و ۱۰۰ پرواز نیز با تاخیر انجام شده است.

طبق این گزارش، در فرودگاه شیپول در نزدیکی شهر آمستردام، یکی از فرودگاه های بزرگ اروپا، ۴۳۰ پرواز لغو شده اند که نزدیک به یک سوم این پروازها به مبدا یا مقصد پنچ فرودگاه مهم اروپایی بودند.

فرودگاه آیندهوون، دومین فرودگاه هلند نیز به دلیل شرایط جوی نامناسب تعطیل شد.در همین حال گزارش ها حاکی است که وزش باد شدید با سرعت۱۵۰ کیلومتر در ساعت باعث قطع برق در فرانسه شده است. گفته می شود دستکم ۱۲۰ هزار نفر در فرانسه برق ندارند.

گفته می شود وزش باد شدید باعث توقف کشتیرانی در جنوب اسپانیا شده است.این در حالی است، بارش سنگین برف در بریتانیا که از روز یکشنبه آغاز شد و در روز دوشنبه نیز ادامه اشت باعث تعطیلی صدها مدرسه شده است.گزارش شده است، در بریتانیا، ماموران توانسته اند برق ۱۰۰ هزار نفر رادوباره وصل کنند.

گزارش ها حاکی است که این میزان برف در بریتانیا از ماه مارس سال ۲۰۱۳ تاکنون بی سابقه بوده است. در جنوب ولز بارش برف حداقل ۳۲ سانتی متر بوده است.فرودگاه هیترو لندن که یکی از بزرگترین فرودگاه های اروپا، روز دوشنبه اعلام کرده است که همچنان دچار مشکل است.

این فرودگاه روز یکشنبه شمار زیادی از پروازها را لغو کرده بود و روز دوشنبه همچنان با مشکلات باقی مانده از روز یکشنبه دست و پنجه نرم کرده است.گزارش ها حاکی است که شرایط نامساعد جوی در شمار از کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا به دلیل نفوذ یک جبهه هوای سرد قطبی است که باعث اختلال در حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی شده است.

منبع: پارسینه

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.