کد خبر: 123466

کنکور حذف شدنی نیست

معاون وزیر و رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش گفت: کنکور محدود شدنی است اما حذف آن بطور کامل امکان پذیر نیست زیرا حضور در دانشگاههای مادر و رشته های پرطرفدار نیازمند گزینش است.
اتاق خبر 24

عبدالرسول عمادی روز یکشنبه در کارگاه آموزشی مدل تعالی مدیریت مدرسه در بوشهر افزود: در وزارت آموزش و پرورش هیچ ملاک طبقه بندی اصولی نیست و هرچیزی که نظام آموزشی و تربیتی را طبقه بندی می کند، باید لغو شود.
وی با تاکید بر درونی سازی ارزشیابی یادآور شد: طرح تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی یکی از برنامه های مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش است و پایلوت آن در آینده نزدیک اجرا می شود.
عمادی اظهار کرد: برنامه تعالی مدیریت مدرسه سعی دارد اختیار را به مدارس تفویض و آنان را تبدیل به خود ارزیاب کند و نقش نظارتی مدرسه و اجرای برنامه ها برعهده عوامل ستادی باشد.
وی افزود: در این برنامه دانش آموزان به عنوان سطح اول آموزش و پرورش باید به خود ارزیاب تبدیل شوند به نوعی که نخستین ارزیاب دانش آموزان، خودشان باشند.
عمادی ادامه داد: وقتی دانش آموزان مسئول امور خود باشند بهتر می توانند به حساب و کتاب خود رسیدگی کنند و معلم نیز نقش راهنمایی و نظارت دارد.
وی با بیان اینکه خود ارزیابی برای مدرسه قابل تعریف است، گفت: نظارت بر فعالیت و عملکرد مدرسه برعهده شورای مدرسه است و برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی و آزمون های دیگر نیز به شورای مدرسه ربط دارد.
عمادی اظهار کرد: دانش آموز، معلم و مدیر در نظام آموزشی شهروند سطح اول هستند و مدیران ستادی نقش شهروند دوم را دارند.
عمادی افزود: ارزشیابی کار دانش آموز باید از طریق معلم انجام شود ولی ضرورت نیاز به سوابق تحصیلی و ارائه مدرک دیپلم باعث برگزاری امتحانات نهایی شده است.

منبع: افکار نیوز

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.