کد خبر: 119846

سبک زندگی «جف بیزوس»، ثروتمندترین مرد جهان + عکس

جف بیزوس کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی در زمینه اینترنت و مدیرعامل و مؤسس شرکت آمازون است.
اتاق خبر 24

جف بیزوس کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی در زمینه اینترنت و مدیرعامل و مؤسس شرکت آمازون است. او با بنیانگذاری وب سایت آمازون داتکام، نقش کلیدی در زمینه رشد و ارتقا تجارت الکترونیک ایفا کرده ‌است و حال به عنوان ثروتمندترین فرد جهان، شناخته می شود. او در یک روز 6.44 بیلیون دلار به دست آورد و همین امر او را تبدیل به یکی از قدرتمندترین افراد جهان ساخت.

 

سبک زندگی «جف بیزوس»، ثروتمندترین مرد جهان + عکس

 

جف بیزوس اعتقادی به ساعت کوک کردن ندارد. او همیشه صبح ها بدون زنگ ساعت از خواب بیدار می شود و معتقد است که ما باید به طور طبیعی، هر زمانی که از خواب سیر شدیم، چشم هایمان را باز کنیم.
 
 او هر روز با خانواده اش سر میز می نشیند و صبحانه ای سالم می خورد.
 
 او برای این که بتواند وقت خود را با خانواده اش سپری کند، برای صبح ها هیچ برنامه یا جلسه ای جز بودن با همسر و 4 فرزندش، نمی گذارد.
 
او زمان زیادی را صرف جلسات کاری نمی کند. در واقع او تنها 6 ساعت در سال با مدیران و دیگر کارشناسان آمازون، پشت میز جلسه می نشیند.
 
 او اعتقادی به جلسات شلوغ ندارد. در واقع او از قانون «دو پیتزا» تبعیت می کند، بدین معنی که تعداد افراد حاضر در جلسه باید تا حدی باشد که با 2 تا پیتزا سیر شوند. به بیان دیگر، جلسات شلوغ تر از آن هیچ نتیجه مثبتی نخواهد داشت.
 
او معتقد است که باید در هر کاری صرفه جویی کرد. به همین دلیل در شرکت اش از مزایایی چون ماساژ یا ناهار رایگان خبری نیست. او تمامی غذاها را امتحان می کند. به عنوان مثال در یکی از جلسات اش، او یک اکتاپوس به همراه سیب زمینی، بیکن، ماست موسیر و تخم مرغ سفارش داد. او می گوید: «وقتی به بشقاب غذایم نگاه می کنم، دوست دارم موادی را ببینم که قبلا نخورده ام. من دوست دارم که طعم های جدید را با هم امتحان کنم، به عنوان مثال اکتاپوس برای صبحانه! عجیب است، نه؟»
 
یکی از عادات او پس از غذا خوردن، شستن ظرف هاست. به گفته او: «من ایمان پیدا کردم که ظرف شستن یکی از لذت بخش ترین کارهای جهان است. این کار به من آرامش می دهد.» با وجود مشغله کاری، او تحت هر شرایطی از عادات ورزشی خود نمی گذرد. عکس های اخیر او نیز ثابت می کند که او اندامی ماهیچه ای و ورزشکاری دارد.
 
او همیشه به دنبال فعالیت هایی ست که او را سر ذوق آورند. به عنوان مثال او در سال 2016 در مجموعه محبوبی که از آمازون پخش شد، در نقش یک بیگانه بازی کرد. یا این که دوست دارد فعالیت های موشک های ناسا را دنبال کند، او حتی فرزندانش را هم در این ماجراجویی شرکت می دهد. او با دنبال کردن فعالیت های مورد علاقه اش، به زندگی اش هیجان می دهد.
 
او به اندازه کافی استراحت می کند. به عنوان مثال هر شب 8 ساعت کامل را می خوابد تا در طول انرژی لازم را داشته باشد.
 
منبع: برترین ها