کد خبر: 117713
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

روایتی از استراتژی‌های جنگ افروزانه سیاستمدار آمریکایی/ "کیسینجر" درباره ایران به ترامپ چه گفت؟

هنری کیسینجر سیاستمدار پیر آمریکا در سابقه طولانی خود در سیاست، برگ هایی از طراحی کودتا و جنگ های خانمانسوز را دارد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

هنری کیسینجر سیاستمدار پیر آمریکا که همچنان استراتژی های او برای نظام این کشور راهنما است، در سابقه طولانی خود در سیاست، برگ هایی از طراحی کودتا و جنگ های خانمانسوز را دارد.

هنری کیسینجر که اکنون 94 سال دارد اما همچنان نظرات او به عنوان یک تئوریسین در آمریکا با توجه ویژه دولتمردان این کشور روبرو است.

او نظریه پردازی قهار برای آینده آمریکا و دنیا است که با نظرات خود توانسته است بسیاری از آرزوهای ایالات متحده را برآورده سازد.

 

هنری کیسینجر

 

برای آشنایی با فردی همچون کیسینجر، بازخوانی کودتای خونین در شیلی و سرنگونی سالوادور آلنده رئیس جمهور این کشور می تواند مخاطب را با طرز تفکر چنین فردی که نظریه پرداز عملیاتی آمریکا است آشناتر کند.

کیسینجر طراح و پیشنهاد دهنده انجام کودتا در شیلی بود، سرمایه گذاری آمریکا بر روی ژنرال پینوشه فرمانده کودتاچیان از سوی آمریکا انجام شده بود و در زمان مقرر نیز به اجرا در آمد و حکومت ضد آمریکایی در شیلی سرنگون شد.

نظریات او در باره غرب آسیا و کشورهای اسلامی نیز تا اندازه زیادی از زبان او و در رسانه های آمریکایی بازگو شده است.

جالب است که کیسینجر و آمریکا از گفتن برنامه ها و طرح هایی که برای دنیا، منطقه غرب آسیا و حتی روسیه، چین و ایران دارند، ابایی ندارند و بسیاری از آنها را که می تواند مطالبی محرمانه تلقی شود، رسانه ای می کنند.

پیش‌بینی آینده جهان و آنچه آمریکا باید انجام دهد

او در سال 1390 خورشیدی در مصاحبه با پایگاه تحلیلی «گلوبال ریسرچ» مطالبی را درباره طرح آمریکا برای رسیدن به نظم نوین جهانی مطرح کرده بود. وی در این مصاحبه به پیش‌بینی آینده جهان و آنچه آمریکا باید انجام دهد، پرداخته است.

کیسینجر در این مصاحبه گفته بود؛«آمریکا در حال بازی دادن چین و روسیه است و میخ آخر بر این تابوت نیز ایران است، که قطعاً این کشور هدف اصلی اسرائیل است. ما به چین اجازه دادیم تا توان نظامی خود را افزایش دهد و به روسیه نیز اجازه دادیم تا از دوران کمونیسم شوروی خارج شود، تا این دو کشور به غلط احساس دلیری کنند، که همین امر هم به روند نابودی آن‌ها سرعت می‌بخشد. ما مثل هفت‌تیر کش فرزی هستیم که به رقیب تازه ‌کار خود اجازه می‌دهد تا اول او اقدام به شلیک کند و وقتی او خواست این کار را کند، ناگهان بنگ! (تیر می‌خورد و کشته می‌شود). جنگ پیش رو به حدی دشوار و سخت است که تنها یک ابرقدرت از عهده پیروزی در آن برمی‌آید، که آن‌ (ابرقدرت) هم ما هستیم. به همین دلیل هم هست که اروپا اینطور با شتاب به دنبال رسیدن به یک ابردولت است، چرا که می‌داند چه چیز در حال رخ دادن است و اینکه برای بقا، باید به یک ابر دولت تبدیل شود. عجله آن‌ها به من می‌گوید که آن‌ها کاملاً از نمایش بزرگی که پیش رو داریم، مطلع هستند. وای که چقدر این لحظه مسرت بخش را در رویاهای خود دیده‌ام.»

تحرکاتی که از سال 90 تاکنون از سوی آمریکا در منطقه شکل گرفته نشانه هایی از اجرای همان سناریویی است که کیسینجر در رویاهای خود آن لحظه مسرت بخش را انتظار می کشد، اما این که عمر او اجازه بدهد یا نه به بخت و اقبال او باز می گردد!

سیاستمدار صهیونیست آمریکایی، در این مصاحبه گفته بود که اسرائیل با ایران وارد جنگ خواهد شد، او گفته که هدف اصلی اسرائیل، ایران است.

سران جنگ طلب و جنگ افروز رژیم اسرائیل چند روز پیش خبر احتمال درگیری با ایران در خاک سوریه را مطرح کردند. آنها گفته اند که جنگ با ایران و حزب الله در سوریه اجتناب ناپذیر است.

تئوریسین کهنه کار آمریکایی، ایران را مانعی بر سر راه اجرای اهداف ایالات متحده در غرب آسیا معرفی می کند و در جای دیگری در توصیه به اوباما به او می گوید ایران قصد دارد امپراتوری پرافتخار خود را بازآفرینی کند و باید جلوی او را گرفت.

این سخن زمانی مطرح شده بود که هنوز گروه های تکفیری وهابی در منطقه ظهور نکرده بودند، پس از توصیه او در مدت زمان کوتاهی این جنایتکاران افراطی که آبشخور آنها تفکرات وهابیت سعودی و حمایت های آمریکا و اسرائیل است، سربر آوردند و غرب آسیا جولانگاه تروریست های تکفیری شد.

کیسینجر حتی پس از آغاز جنگ نیابتی با ایران در سوریه و عراق با حضور تروریست های داعش و تکفیری، گفته بود خطر ایران برای منطقه از داعش بیشتر است! باید داعش را برای مقابله با ایران حفظ کرد.

 

جنایت تروریست ها در سوریه

 

کیسینجر در بخش دیگری از مصاحبه با گلوبال ریسرچ درباره موضوع مهمی چنین می گوید؛«من به نظامیان گفتم که ما باید 7 کشور خاورمیانه را به دلیل منابعی که دارند، بگیریم و آن‌ها هم تقریباً این مأموریت را انجام دادند. همه می‌دانند که منظور من از این دستور به نظامیان چه بود، اما باید متذکر شوم که این نظامیان این بار بیش از حد گوش به فرمان بودند. این آخرین پله است و این ایران است که توازن را بر هم زده است. اما سوال این است که روسیه و چین تا کی می‌توانند ساکت بمانند و تنها نظاره‌گر این اقدامات آمریکا باشند؟ چرت روسیه و چین زمانی پاره می‌شود که اسرائیل با تمام توان شروع به جنگ کند و هر چقدر که بتواند اعراب را بکشد. اگر همه چیز خوب پیش رود، نیمی از خاورمیانه، اسرائیلی خواهد بود.»

رویای او خاورمیانه ای است که همه آن تحت نفوذ اسرائیل باشد، آیا نمی توان با چنین نظریه ای که عملیات آن آغاز شده، اقدام مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در برگزاری رفراندوم استقلال این خطه را در راستای همان دستورات دانست؟

اکنون که نیروهای آمریکا در بخش کردستان سوریه حضور دارند و عملاً این بخش را از خاک سوریه جدا کرده اند همان سیاست و راهبردی نیست که کیسینجر آن را دیکته کرده است؟

کیسینجر آخرین پله را ایران می داند که توازن منطقه را بر هم زده و باعث شده است تا آمریکا واسرائیل به اهداف کامل خود نرسند.

وقتی سپاه پاسداران خواب آمریکا و اسرائیل را پریشان می‌کند

ناکامی در اهداف آمریکا نه به واسطه دیپلماسی از سوی ایران بلکه به خاطر وجود سازمانی انقلابی با گستره نفوذ و قدرت بالا همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. در این میان وجود نیروی قدس سپاه پاسداران یکی از شاخصه هایی است که توانسته با حضور و نقش آفرینی خود در غرب آسیا خواب آمریکا و اسرائیل را پریشان کند.

چند روز است که در رسانه های آمریکایی مطرح می شود ترامپ قصد دارد تا نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست تروریستی خود قرار دهد.

واکنش سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این اقدام آمریکا بسیار بجا، قاطع و هوشیارانه بود.

 

سرلشکر جعفری

 

فرمانده کل سپاه در پاسخ به چنین اقدامی گفته که اگر نام سپاه در فهرست تروریستی آمریکا قرار گیرد، ایران سربازان ارتش آمریکا در منطقه را همسنگ داعش خواهد دانست.

ایران هم اکنون در حال نبرد با گروه های تروریستی وهابی همچون داعش است و تا نابودی آنها در سوریه و عراق تنها 2 ماه باقی مانده که وعده آن را سرلشکر سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه داد.

سرلشکر جعفری همچنین گفت که در صورت قرار دادن نام سپاه در فهرست تروریستی آمریکا، نیروهای این کشور باید تا 2 هزار کیلومتر دورتر از مرزهای ایران عقب نشینی کنند. موشک بالستیک و دوربرد ایران 2 هزار کیلومتر برد دارد.

آماده کردن جوانان آمریکایی با بازی‌های رایانه‌ای

کیسینجر در بخش دیگری از مصاحبه از آمادگی جوانان آمریکایی برای جنگ سخن می گوید؛ «بازی‌های رایانه‌ای که در دهه گذشته در آمریکا ساخته شده، دقیقاً سناریوهایی را نشان می‌دهد که قرار است اتفاق بیفتد و آمریکا با انتشار این بازی‌ها قصد داشته جوانان خود را برای شرکت در چنین جنگ‌هایی آماده کند. وی گفته است: «جوانان ما در آمریکا و غرب، آماده شده‌اند، چرا که آن‌ها برنامه‌ ریزی شده‌اند تا سربازان و مسئولان توپخانه خوبی باشند و زمانی که به آن‌ها دستور داده می‌شود تا به خیابان‌ها بروند و چینی‌ها و روس‌های دیوانه را بکشند، آن‌ها از این دستور تبعیت می‌کنند.»

بازی های رایانه ای که او درباره آنها سخن میگوید، بازی هایی با طراحی دقیق برای اجرای اهداف و برنامه هایی است که آمریکا برای دنیا و مناطق خاص همچون غرب آسیا در نظر گرفته است.

 

بازی های ضد ایرانی آمریکایی ها

 

در این بازی ها جوانان آمریکا ضمن آشنایی با اهداف و برنامه های، خوی جنگ طلبی و جنگ افروزی آنها نیز تحریک شده و البته حس آدم کشی نیز در آنها تقویت میشود.

وی نهایتاً به هدف غایی آمریکا از جنگ‌آفرینی در خاورمیانه اشاره می‌کند و می گوید؛ «ما در میان خاکستر به جا مانده (از این جنگ) می‌توانیم جامعه‌ای جدید بسازیم، نظم نوین جهانی که در آن تنها یک ابرقدرت وجود خواهد داشت، ابرقدرتی که بهترین تسلیحات را در اختیار دارد؛ ما تجهیزاتی داریم که نظیرشان را هیچ ملت دیگری ندارد و آنها را به وقتش به جهان معرفی خواهیم کرد.»

همه چیز روشن است، کیسینجر بیش از 6 سال پیش دکترین آمریکا را برای غرب آسیا بازگو کرده است، طرحی که نه 6 سال پیش بلکه سال ها پیش از آن در اندیشکده های آمریکایی طراحی و برنامه ریزی شده است و در این میان نقش افرادی همچون کیسینجر در تدوین آن اساسی و تأثیر گذار است.

با وجود چنین برنامه هایی از سوی آمریکا برای منطقه ای که جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری انقلابی مانعی بر سر راه اجرای اهداف ایالات متحده شده است، چه روشی میتواند مقابل هجوم گسترده آمریکا کارساز باشد؟

ترامپ تنها یک مجری و عمله است

و اما اکنون شرایط از سوی آمریکا برای دنیا، غرب آسیا، جمهوری اسلامی ایران و حتی روسیه و چین ناهموار گشته و ترامپ سیاست های افراطی آمریکا را به خوبی هدایت می کند. ترامپ بخشی از حاکمیت چند لایه آمریکا است او تنها یک مجری و عمله است.

بازی ای که ترامپ بر سر توافق هسته ای میان ایران و 1+5 درآورده، برنامه ای طراحی شده است، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته به دیدار هنری کیسینجر 94 ساله رفت و از او نه تنها مشورت بلکه توصیه و دستورات لازم برای چگونگی رفتار و برخورد با ایران را دریافت کرده است.

از محتوای دیدار ترامپ با کیسینجر خبر زیادی منتشر نشده، اما محور دیدار رئیس جمهور آمریکا با او موضوعات مهمی همچون ایران، موضوع توافق هسته ای و چگونگی برخورد ترامپ با آن همچنین موضوع کره شمالی بوده است.

این دیدار در آستانه گزارش ترامپ رئیس ‌جمهور آمریکا درباره «برجام» انجام شد.

از این که کیسینجر به ترامپ درباره ایران و توافق هسته ای چه گفته، از سوی رسانه های آمریکایی خبری منتشر نشده است، آیا کیسینجر به ترامپ توصیه کرده همین سیاستی که اکنون در قبال ایران در پیش گرفته ادامه بدهد، یا این که تن به اجرای تعهد خود بدهد و برجام را زیر پا نگذارد؟!

 

هنری کیسینجر و ترامپ

 

هیچ چیزی به طور دقیق و یقین روشن نیست، هوش و درایتی که کیسنیجر دارد شاید در وهله نخست این برداشت را برساند که او به ترامپ توصیه کرده است بیش از این بر روی توافق هسته ای حساسیت ایجاد نکند و در گزارش خود بار دیگر ایران را پایبند به توافق معرفی کند، یا نه، شاید سیاست همین است که ترامپ در پیش گرفته و مشورت آخر با کیسنیجر هم بر همین اساس بوده است.

ترامپ در این دیدار کیسینجر 94 ساله را هوش سرشار خطاب کرده است، معلوم است که پیر کار کشته سیاست آمریکا در این دیدار توصیه ها و دستورات لازم را به او داده که ترامپ اینگونه از کیسنیجر تعریف می کند.

ترامپ از زمان روی کار آمدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا بارها گفته است که می خواهد برجام را اجرا نکند و ایران را ناقض توافق هسته ای معرفی کند، تنها یک روز دیگر به زمان اقدام ترامپ باقی است. برخی کارشناسان انتظار دارند که کیسینجر او را از چنین کاری منع کرده باشد.

او به خوبی می داند که تهدیدات آمریکا علیه ایران بی پاسخ نخواهد ماند، کیسینجر بی گدار به آب نمی زند، سعی می کند همه چیز را در نظر بگیرد و آنگاه دستور عملیات را صادر کند، او همه واکنش های جمهوری اسلامی ایران را به خوبی رصد می کند و بر اساس آنها تصمیم و توصیه های خود را ارائه می دهد، یقیناً کیسینجر هشدار جدی، قاطع و راهبردی سرلشکر جعفری را خوانده است، پس بر اساس همین مواضع باید تصمیم بگیرد و نظریه های کاربردی خود را ارائه دهد.

فردا شب روشن خواهد شد که آیا کیسینجر در صدد نجات آمریکا از تندروی های ترامپ تلاش خواهد کرد، یا این که افراطی گری های رئیس جمهور آمریکا در دوره ترامپ سیاستی است که حاکمیت این کشور خواهان آن است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.