کد خبر: 117570

بازدید احتمالی ترامپ از مرز کره شمالی!

«دونالد ترامپ» در سفر ماه آینده خود به کره جنوبی، احتمالا از نزدیک‌ترین مرز با همسایه شمالی این کشور نیز دیدن می‌کند.
اتاق خبر 24

به نقل از دیلی استار؛ یک منبع دفاعی اعلام کرد در سفر ماه آینده «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، به کره جنوبی، احتمالا وی به نزدیک ترین منطقه مرزی با کره شمالی برده می شود. منطقه در نظر گرفته شده برای سفر ترامپ غیرنظامی خواهد بود.

کاخ سفید از هم‌اکنون گروهی از مقامات آمریکایی را به کره جنوبی اعزام کرده است تا موقعیت مکان‌هایی را که احتمالا ترامپ در سفر اوایل نوامبر خود از آن‌ها بازدید می‌کند، بررسی کنند.

این منبع نظامی که نامش فاش نشده است در ادامه اظهار کرد: مقامات آمریکایی در حال بررسی شرایط منطقه «پانمونجوم»، که یک منطقه مسکونی در هوانگهائه شمالی است و همچنین محل یادبود «ژوزف اولت»، سرباز جوان آمریکایی که در جنگ کره کشته شد، هستند. هر دو این مناطق در محدوده مرزی کره شمالی قرار دارند؛ اما به عنوان مناطق غیرنظامی تاکنون در معرض تهدید مستقیم قرار نداشتند. اگر ترامپ از این مناطق دیدن کند، اقدامی جنجالی در تحریک رهبر کره شمالی انجام داده است.

البته هدف ترامپ از سفر به کره جنوبی نیز ارسال پیامی روشن و تهدید آمیز به کره شمالی است. این مقام نظامی پیش بینی کرد رئیس جمهور آمریکا در سفر به کره جنوبی حتما اقدامی تحریک آمیز انجام خواهد داد و مشاورانش نیز زمینه را برای این کار مهیا می کنند.

این منبع در ادامه افزود: حتی ممکن است ترامپ خواستار بازدید از جزایر مرزی با کره شمالی شود. شخصا اطلاعی ندارم آیا هیئت آمریکایی از این جزایر هم بازدید و موقعیت آنها را ارزیابی کند یا خیر.

سفر آسیایی دونالد ترامپ از ۲ آوریل آغاز می شود و طی آن رئیس جمهور آمریکا به کشورهای ژاپن، کره جنوبی، چین، ویتنام و فیلیپین سفر می کند. از این سفر با عنوان تلاش جدید ترامپ برای لفاظی و نشان دادن جنگ طلبی اش علیه کره شمالی یاد می شود. بسیاری از کارشناسان امنیتی معتقدند این رفتار ترامپ، جامعه بین الملل را در معرض وقوع جنگ جهانی سوم قرار می دهد.

ترامپ بارها به استفاده از گزینه نظامی علیه کره شمالی تهدید کرده است و اخیرا نیز مدعی شد حل بحران هسته ای پیونگ یانگ فقط یک راه دارد. کره شمالی نیز رئیس جمهور آمریکا را فردی جنگ طلب دانسته و اعلام آمادگی کرد پاسخی کوبنده به تهدیدات واشنگتن خواهد داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران